بلیط هواپیما

هواپیمایی سنگاپور طولانی ترین پرواز جهان را راه اندازی می کند!

طولانی ترین پرواز جهان (بدون توقف)

تا آخر امسال هواپیمایی سنگاپور پرواز جدیدش را راه اندازی خواهد کرد و رکورد طولانی ترین پرواز بدون توقف جهان را از آن خود خواهد کرد. تولید هواپیمای ایرباس ای ۳۵۰-۹۰۰ تا آخر امسال به اتمام می رسد و هواپیمایی سنگاپور اولین ایرلاینی خواهد بود که این هواپیما را دریافت می کند. پیش از این رکورد طولانی ترین پرواز جهان متعلق به قطر ایرویز بود که پرواز دوحه به اوکلند را انجام می داد. اما سنگاپور ایرلاینز با هواپیمای ایرباس جدیدش این رکورد را به نام خود ثبت خواهد کرد. با الی گشت همراه باشید تا در مورد طولانی ترین پرواز جهان بیشتر بدانیم.

برای رزرو آنلاین بلیط هواپیما اینجا را کلیک کنید

رکورد طولانی ترین پرواز جهان
مطالب مرتبط:
طولانی ترین مسیرهای پروازی جهان
معرفی شرکت هوایپمایی سنگاپور

سفر هوایی امروزه به بخش اصلی سفرهای ما تبدیل شده است و امکان سفر به نقاط دوردست را فراهم کرده است. به لطف پیشرفت تکنولوژی و فناوری های مدرن هواپیماها می توانند مسیر بیشتری را پرواز کنند و مدت زمان پروازها طولانی تر شده است. پرواز ۱۲-۱۳ ساعته دیگر به پروازی عادی تبدیل شده و مسافران گاه زمانی بسیار بیشتر را در هواپیما می گذرانند و از این سر دنیا به آن سر دنیا می روند. هواپیمایی سنگاپور تا آخر امسال رکورد طولانی ترین پرواز جهان را به دست می آورد و با ۱۹ ساعت زمان پرواز، طولانی ترین پرواز بدون توقف را انجام خواهد داد. هواپیمای جدید ایرباس هواپیمایی قدرتمند است که توسط شرکت هواپیماسازی ایرباس تولید شده است و ابزاری قدرتمند در پروازهای طولانی است. این هواپیما می تواند مسیرهای طولانی مدت را بدون سوخت گیری انجام دهد و از این حیث در نوع خود بی نظیر است.

مهمانداران سنگاپور ایرلاینز

هواپیمایی سنگاپور قرار است پرواز مستقیم از سنگاپور به نیویورک را راه اندازی کند. در واقع، درست تر آن است که بگوییم هواپیمایی سنگاپور رکورد طولانی ترین پرواز جهان را دوباره پس می گیرد. چون این ایرلاین قبلا پرواز به نیویورک را انجام می داد، اما در سال ۲۰۱۳ به دلیل هزینه های بالای عملیات پرواز این مسیر پروازی را لغو کرده بود. اما با تحویل هواپیمای مدرن و دوربرد ایرباس ای ۳۵۰ سنگاپور ایرلاینز دوباره این پرواز را راه اندازی می کند.

هواپیمای جدید A350-900 ULR Airbus A350 قادر خواهد بود پروازهای طولانی را با هزینه عملیاتی پایین تر انجام دهد و باعث صرفه جویی در هزینه های ایرلاین ها شود. این مدل ایرباس به گونه ای طراحی شده است که از لحاظ مصرف سوخت بسیار بهینه باشد و با مصرف سوخت پایین بتواند مسافت های طولانی را طی کند. این هواپیما می تواند تا ۱۱۱۶۰ مایل را بدون توقف پرواز کند. این رقم ۱۸۰۰ مایل بیشتر از توانایی استاندارد ایرباس ای ۳۵۰ است. جالب است بدانید که پرواز سنگاپور-نیویورک با آنکه طولانی ترین مسیر پروازی جهان خواهد بود اما از این محدوده کمتر است. این مسیر حدود ۹۵۲۱ مایل است و حدود ۱۹ ساعت طول می کشد!

هواپیمای ایرباس

رکورد طولانی ترین پرواز جهان

۱۹ ساعت در هواپیما زمان بسیار زیادی است و طولانی ترین پرواز جهان محسوب خواهد شد. هواپیمایی سنگاپور به دلیل زمان طولانی سفر این پرواز را در دو کلاس پروازی بیزینس و پرمیوم اکونومی ارائه می کند.

در حال حاضر رکورد طولانی ترین پرواز جهان متعلق به پرواز اوکلند به دوحه قطر ایرویز است. این پرواز حدود ۹۰۳۲ مایل است و حدود ۱۸ ساعت طول می کشد. همچنین پرواز پرت به لندن هواپیمایی کانتاس نیز که در ماه مارچ راه اندازی شد بیش از ۱۷ ساعت طول می کشد و جزء طولانی ترین پروازهای دنیا به شمار می رود.

با این حال، سنگاپور ایرلاینز تا آخر امسال با هواپیمای جدید خود رکورد طولانی ترین پرواز جهان را به نام خود کسب خواهد کرد. هواپیمایی سنگاپور هفت فروند هواپیمای ایرباس A350-900ULR سفارش داده است و از این هواپیماها برای پروازهای طولانی مدتش به سرتاسر جهان استفاده خواهد کرد. سنگاپور ایرلاینز علاوه بر مسیر پروازی سنگاپور-نیویورک در نظر دارد پروازهای بدون توقفی به مقصد لس آنجلس نیز راه اندازی کند. این پرواز که در اوایل سال ۲۰۱۹ راه اندازی می شود حدود ۱۵ ساعت طول می کشد.

هواپیمای جدید ایرباس ماه پیش پرواز آزمایشی خود را در مقر ایرباس در تولوز فرانسه با موفقیت امتحان کرد و قرار است تا اواخر سال جاری به سنگاپور ایرلاینز تحویل داده شود.

مسیر پروازی سنگاپور ایرلاینز

هواپیمای ایرباس ای ۳۵۰-۹۰۰

هواپیمای جدید ایرباس ای ۳۵۰-۹۰۰ دارای ۱۶۲ صندلی است و تنها در دو کلاس پروازی پرمیوم اکونومی و بیزینس کلاس به جابجایی مسافران می پردازد. از مجموع صندلی های هواپیما، ۶۲ صندلی به بخش بیزینس و ۹۴ صندلی به بخش پرمیوم اکونومی تعلق دارند. تعداد نسبتا کم صندلی باعث می شود وزن هواپیما پایین بیاید و مصرف سوخت کاهش پیدا کند. همچنین کلاس پروازی پرمیوم یکی از پرفروش ترین بلیط های هواپیماست و به همین دلیل فروش صندلی های هواپیما را تضمین خواهد کرد.

این هواپیما جدیدترین مدل هواپیمای ایرباس است و برای پروازهای طولانی مدت طراحی شده است. هواپیمای دوربرد ایرباس علیرغم اینکه قادر به طی مسافت های طولانی است اما مصرف سوخت بسیار پایینی دارد و به همین دلیل هزینه های عملیات ایرلاین ها را کاهش می دهد.

حالا فرض کنید هواپیمایی سنگاپور نه یک هواپیما بلکه ۷ فروند از این مدل ایرباس را سفارش داده است و گفته می شود علاوه بر نیویورک و لس آنجلس قرار است مقصد سومی هم به مقاصد پروازی سنگاپور ایرلاینز اضافه شود. این مقصد سوم هم جزء پروازهای طولانی مدت محسوب خواهد شد. به همین دلیل حدس زده می شود که ممکن است شیکاگو یا تورنتو باشد. البته هواپیمایی سنگاپور تاکنون این شایعات را رسما تایید نکرده است و چیزی در مورد مقصد سوم اعلام نکرده است.

هواپیمایی سنگاپور

مسیر پروازی سنگاپور نیویورک در آینده ای نه چندان دور راه اندازی خواهد شد و عنوان طولانی ترین پرواز جهان را از آن خود خواهد کرد. اما این پرسش وجود دارد که آیا این ایرلاین برای انجام مسیر پروازی جدیدش از فرودگاه جان اف کندی نیویورک استفاده می کند یا فرودگاه نیوآرک در نیوجرسی. هواپیمایی سنگاپور یکی از بهترین ایرلاین های دنیاست و در سال های اخیر همواره جزء چند ایرلاین برتر دنیا بوده است. راه اندازی طولانی ترین پرواز جهان ممطئنا گامی نو در جهت توسعه شبکه پروازی این ایرلاین خواهد بود.

منبع: travelandleisure.com

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری
۱۰ راه برای گرفتن صندلی بهتر در هواپیما
۱۰ راه برای گرفتن صندلی بهتر در هواپیما
گردشگران ایرانی و شکستن رکورد سفر به روسیه
گردشگران ایرانی و شکستن رکورد سفر به روسیه
کد فرودگاهی یاتا چیست و چه کاربردی دارد؟
کد فرودگاهی یاتا چیست و چه کاربردی دارد؟
هواپیمایی امارات ایرباس A380 را نجات داد
هواپیمایی امارات ایرباس A380 را نجات داد