۸ فرودگاه روسیه که ساختمان چوبی دارند!

فرودگاه های چوبی روسیه

وقتی حرف از فرودگاه می شود یاد مجموعه ای بزرگ می افتیم که با Hهن و بتون ساخته شده است اما این بار می خواهیم به سراغ فرودگاه های متفاوت برویم فرودگاه هایی که با چوب ساخته شده اند و ظاهر و نمایی متفاوت دارند. روسیه کشوری پهناور با شهرهای بسیار است که فرودگاه های زیادی را در خود جای داده که در میان آن ها گاهی به فرودگاهی چوبی و متفاوت برمی خوریم که شکل و شمایلی جالب دارند. در شمال دور روسیه به ساختمان هایی هست که در نگاه اول اصلا باور نمی کنید که فرودگاه باشند! می خواهیم ۸ تا فرودگاه های چوبی روسیه را معرفی کنیم، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

فرودگاه های چوبی روسیه

۱- فرودگاه سیمچان | Seymchan

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا
معرفی فرودگاه بین المللی کولتسوو
چطور از فرودگاه ونوکووا مسکو به مرکز شهر برویم؟

وقتی برای اولین بار چشمتان به ساختمان این فرودگاه می افتد فکر می کنید با یک فروشگاه و یا کافه سرکار دارید اما اینجا یک فرودگاه واقعی است. این فرودگاه در سال ۱۹۴۴ در استان ماگادان درست شده و در آن زمان تنها مسیر ارتباطی هوایی بین الاسکا به سمت سیبری به شمار می رفت به طوری که حتی امروز هم تنها فرودگاه فعال این منطقه است. با وجود این فرودگاه مردم می توانند به راحتی به استان ماگادان بروند و زمین شناسان می توانند از این فرودگاه پروازهای چارتر داشته باشند.

فرودگاه سیمچان

۲- فرودگاه سولووکی | Solovoki

فرودگاه سولووکی که قبل از جنگ در جزایر یولووتسکی بنا شده در مدت جنگ مورد استفاده نیروی هوایی روسیه بود. امروز در تابستان این فرودگاه چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد چون مردم می توانند برای رفتن به این مکان از فرابرهای عمومی استفاده کنند اما در فصل سرد زمستان دیگر امکان رفت و آمد این کشتی ها وجود ندارد و این فرودگاه به تنها راه ارتباط با دنیای بیرون تبدیل می شود. البته در بیشتر روزهای زمستان هم شرایط بد جوی نمی گذارد تا هواپیماها پرواز کنند. مسافران زیادی در روزهای مختلف هفته از طریق این فرودگاه  خودشان را از آرخانگلسک به سولووکی می رسانند. این فرودگاه در چند قدمی کلیسایی جذاب قرار دارند که خیلی از مسافران از آن هم دیدن می کنند.

فرودگاه سولووکی

۳- فرودگاه اولنیوک | Olenek

باز هم فرودگاهی کوچک و چوبی دیگر که تصورات قبلی شما نسبت به فرودگاه را عوض می کند، فرودگاهی که در در نزدیکی روستای Yakut واقع شده و پروازهای زیادی به سمت یاکوتسک و شهرهای دیگر انجام می دهد. این فرودگاه در چند کیلومتری روستا قرار دارد و حتی برای رسیدن به آن احتیاج به هیچ ماشینی نیست به طوری که اهالی برای رفتن به آنجا پیاده روی می کنند.

فرودگاه اولنیوک

۴- فرودگاه ژی‌جیانسک | Zhigansk

در روستاهای کوچک معمولا اثری از فرودگاه نیست اما این روستای دورافتاده و کوچک روسیه به تازگی فرودگاه دار شده است، فرودگاهی که در فواصل زمانی شخص پروازهایی به سمت یاتوسک و دیگر مناطق انجام می دهد. در اینجا حتی امکان هلی کوپتر سواری هم وجود دارد و افراد زیادی برای رسیدن به مقاصد خود از هلیکوپترها استفاده می کنند.

فرودگاه ژی‌جیانسک

۵- فرودگاه مزن | Mezen

این فرودگاه کوچک و چوبی در آرخانگلسک قرار و در طی هفته پروازهای زیادی از آن به شهرهای اطراف انجام می شود. در این شهر کوچک یک اتوبوس رفت و آمد می کند که مردم را به این فرودگاه می رساند. این فرودگاه در ۴ کیلومتری شمال شهر مزن جای دارد و پروازهای کوچک را مدیریت می کند.

فرودگاه مزن

۶- فرودگاه واناوارا | vanavara

روستاهای نواحی سیبری سردند و دور افتاده مخصوصا وقتی دیواری طبیعی این روستاها را از دیگر نقاط جدا می اندازد این روستا ها دورافتاده تر از هر جای دیگری می شوند. در کنار روستای واناوارا رودخانه ای خروشان هست که بین این روستا و و دیگر روستاها و شهرها فاصله انداخته است پس اگر می خواهید از این فرودگاه استفاده کنید باید زمان سفرتان را به فصل زمستان موکول کنید در غیر این صورت به شهرهای نزدیک تر بروید. این فرودگاه در ۲ کیلومتری شمال شرقی واناوارا قرار دارد و باند فرود بتونی آن به خوبی محافظت شده است.

فرودگاه واناوارا

۷- فرودگاه بلایا گورا | Belaya Gora

این فرودگاه در ساحل رود اندگریکا در یاکوتیه یا همان جمهوری یاقوتستان قرار دارد و در تمام مدت سال به مناطق بزرگ‌تر چون یاکوتسک و حتی مناطق دورتر پرواز انجام می دهد. چیزی که در مورد این فرودگاه اول از همه نظرها را جلب می کند نما و ظاهر متفاوت ان است که هماهنگی زیادی با خانه ها و چشم اندازهای اطراف دارد. در اطراف این فرودگاه هتل های زیادی هست که مسافران در مدت اقامت خود در این منطقه از آن ها استفاده می کنند.

فرودگاه بلایا گورا

۸- فرودگاه ایگریم | Igrim

ایگریم، روستایی در ناحیه خانتی مانسی است که در سمت راست ساحل رودخانه سوسوا جای دارد. اما ماجرای ساخت فرودگاه در این محل به دهه ۱۹۶۰ برمی گردد، در آن زمان در این محل میدان های گازی زیادی پیدا شد و برای همین در این محل فرودگاه ساخته شد. این فرودگاه یک باند منحصربفرد و خاص دارد که احتمالا نمونه ی آن را در هیچ شهر دیگری از روسیه پیدا نمی کنید. هفته ای دو بار از این فرودگاه به سمت شهرهای تیومن و خانتی مانسی پرواز انجام می شود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد