معرفی شرکت هواپیمایی ایندیگو

آشنایی با شرکت هواپیمایی ایندیگو

با یکی از ایرلاین های ارزان قیمت جهان که در کمترین زمان ممکن پله هایموفقیت و توسعه را پیمود آشنا شوید، شرکت هواپیمایی ایندیگو(IndiGo). شرکت هواپیمایی ایندیگو، یکی از ایرلاین های کشور هند است و از زمانی که تاسیس شده است، بهحدود ۴۰ نقطه ی جهان، اقدام به انجام پروازهای ارزان قیمت برای مقاصد مختلف نموده است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم تاریخچه، اطلاعات، کلاس های پروازی و اطلاعات ضروری برای مسافران این ایرلاین هندی را بررسی کنیم.

شرکت هواپیمایی ایندیگو

آشنایی با تاریخچه ی شرکت هواپیمایی ایندیگو

مطالب مرتبط:
اطلاعات پرواز ایران به هند
معرفی بهترین شهرهای هند برای تحصیل

در ابتدای معرفی شرکت هواپیمایی ایندیگو باید بگوییم که، این ایرلاین که به اصطلاح ارزان قیمت(low-cost airline) نیز هست در سال ۲۰۰۶ به عنوان یک شرکت خصوصی تاسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در شهر گورگان است و بیش از ۳۹ درصدر از سود سهام بازار را در سال ۲۰۱۷ را در اختیار داشته است. در حال حاضر این شرکت از نظر جا به جایی مسافران در آسیا، رتبه ی ۷ را با پوشش بیش از ۴۱ میلیون مسافر از سال ۲۰۱۶ در اختیار دارد. در حال حاضر این شرکت به ۴۸ مقصد داخلی و بین المللی پرواز دارد. قطب های مرکزی این شرکت هواپیمایی، فرودگاه بین‌المللی ایندیرا گاندی شهر دهلی، فرودگاه بین‌المللی چاتراپاتی شیواجی شهر بمبئی و فرودگاه بین‌المللی نتاجی سوباش چاندرا بوز شهر کلکته، هستند. ایندیگو شروع فعالیت های خود را  با خرید هواپیماهای ایرباس آغاز کرد. این شرکت اولین هواپیمای ایرباس خود را در ۲۸ ژوئیه ی سال ۲۰۰۸ تحویل گرفت. اولین پرواز این ایرلاین از دهلی نو به مقصد ایمفال و بعد جزیره ی گوا بوده است.

مهمانداران شرکت هواپیمایی ایندیگو-یک مهماندار هواپیما

این شرکت توانست تا پایان سال ۲۰۰۶، ۶ هواپیما را به ناوگان هواپیمایی خود اضافه کند. البته این تعداد در سال بعد یعنی سال ۲۰۰۷ به ۹ فروند هواپیمای دیگر رسید. این شرکت در طول توسعه ی  روند کاری خود در دسامبر سال ۲۰۱۰، شرکت ایندیگو به عنوان جایگزینی برای شرکت هواپیمایی هند به عنوان سومین شرکت هواپیمایی با جا به جایی بیش از ۱۷ درصد از مسافران بعد از کینگ فیشر و جت ایرویز شناخته شد. در سال ۲۰۱۱، این شرکت هواپیمایی با قرارداد سفارش چندین فروند ایرباس به ارزش ۱۵ میلیارد دلار، در صدر اخبار جهان قرار گرفت. در ژانویه ی همان سال، پس از گذشت ۵ سال از پروازهای این شرکت بالاخره اجازه ی پرواز های بین المللی برای این شرکت صادر شد و پروازهایایندیگو ایرلاین بیش از پیش شد. البته در آن زمان با این گسترش و پیشرفت سریع در برخی از محافل هواپیمایی، باعث برانگیخته شدن واکنش های مختلفی گشت. یکی از این واکنش ها این بود که گسترش سریع خطوط هوایی در این مدت کم می تواند بر ایمنی مسافران تاثیر بگذارد.

آشنایی با تاریخچه ی شرکت هواپیمایی ایندیگو

شرکت ایندیگو در پایان ماه مارس سال ۲۰۱۲، یکی از سود آورترین شرکت های هندی بود واز نظر ارزش سهام بازار، دومین شرکت هواپیمایی هند از این منظر شناخته شد. روند تغییرات و پیشرفت این شرکت در مسیر صعودی خوب پیش رفت و طولی نکشید که این شرکت در آگوست همان سال با پشت سر گذاشتن جت ایر ویز، به بزرگترین شرکت هواپیمایی هند از نظر سودآوری تبدیل شد. در ژانویه ی سال ۲۰۱۳ این شرکت به عنوان یکی از پر طرفدارترین شرکت های هواپیمایی در آسیا بعد از شرکت هواپیمایی اندونزی قرار گرفت. در فوریه ی همان سال این شرکت برای گسترش پروازهای خود به فکر تاسیس یک شرکت تابعه افتاد تا از این طریق پروازهای ارزان قیمت بیشتری داشته باشد. از ماه مارس سال ۲۰۱۴ به بعد شرکت هواپیمایی ایندیگو به عنوان دومین شرکت هواپیمایی آسیایی از نظر فروش پرواز های ارزان قیمت شناخته شد. شاید برایتان جالب باشد تا در معرفی شرکت هواپیمایی ایندیگو این نکته را بدانید که این شرکت در ماه اوت سال ۲۰۱۵، بزرگ ترین سفارش تاریخ شرکت ایرباس را با سفارش گذاری ۲۵۰ فروند هواپیمای ایرباس را داشته است. این شرکت در طول ۱۰ سال سعی کرده است با پشتکار تبدیل به یکی از سود آورترین شرکت های هواپیمایی هند شود.

مهمانداران ایندیگو

به عقیده ی کارشناسان، این ایرلاین با حذف عواملی همچون تجملات اضافی در پرواز، نداشتن صندلی های کلاس های بالاتر و همچنین جایگاه مخصوص فرودگاهی توانسته است تا به الان موفق شود تا بیش از ۴۰ درصد ترافیک هوایی هند را در اختیار داشته باشد. شاید باورتان نشود اما بر طبق گفته ی آمار، هواپیماهای این شرکت روزانه بیش از ۱۲ ساعت را در پرواز هستند و این تنها حاکی از فعالیت های بسیار این شرکت هوایی دارد.

هواپیماهای شرکت هواپیمایی ایندیگو

اطلاعات شرکت هواپیمایی ایندیگو

نام شرکت هواپیمایی ایندیگو: IndiGo

کد یاتا: ۶E

کد ایکائو: IGO

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی ایندیگو: www.goindigo.in

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی ایندیگو

کلاس  های پروازی شرکت هواپیمایی ایندیگو

کلاس J,C: بیزینس کلاس

کلاس Y: اونومی کلاس و یا کلاس اقتصادی

کلاس W: ترکیبی از کلاس پروازی اکونومی و بیزینس کلاس است که اشاره پرواز با کلاس پرمیوم دارد.

تمامی کلاس های پروازی ایندیگو به دور از تجملات هستند و به روال پروازهای کم هزینه حتی برای انجام پذیرایی در خلال پرواز، باید هزینه ی آن از قبل پرداخت شده باشد. در سایت این شرکت می توانید منوی غذا را بازدید کرده و ازبین آن ها غذای مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید و در هنگان خرید بلیط از قبل آن را داشته باشید. در این منو متوجه خواهید شد که وقتی می گوییم این شرکت تجملات را حذف کرده ایت از چه چیزی صحبت می کنیم. غذاهای این ایرلاین ساندویچ، همبرگر کوچک، نودل، آجیل، کوکی های مختلف، نوشیدنی های سرد و گرم مختلف تشکیل شده است. امکانات صندلی ها در کلاس های پروازی مختلف طبیعتا متفاوت است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت این شرکت مراجعه فرمایید.

آشنایی با شرکت هواپیمایی ایندیگو

هواپیماهای شرکت هواپیمایی ایندیگو

۱۲۰ فروند ایرباس A320-200

۳۲ فروند هواپیمای ایرباس A320neo

۳ فروند هواپیمای ATR 72-600

منوی غذایی ایدیگو

اطلاعات ضروری برای مسافران شرکت هواپیمایی ایندیگو

  • قبل از خرید بلیط هواپیما و یا رزرو آن از ایندگو حتما تمامی قوانین این ایرلاین را مطالعه بفرمایید.
  • چک این خود را قبل از پرواز می توانید از طریق برنامه ی این شرکت بر روی گوشی موبایل خود انجام دهید.
  • اگر احتیاج به استفاده از وسایل کمکی و پزشکی دارید، حتما حداکثر تا ۴۸ ساعت قبل از پرواز به این شرکت اعلام کنید.
  • هرگونه مشکل جسمی را که ممکن است در طول پرواز برای خودتان و یا مسافران پرواز مشکل پیش بیاورد را به ایندیگو اعلام کنید.
  • می توانید قبل از سفر خود در طول فرآیند چک این، بدون پرداخت هزینه ای اضافی سفارشات خود و یا جای نشستن و صندلی خود و یا حتی لگ روم با فضایی بزرگ تر را درخواست دهید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code