۱۰ کشور برتر که بیشترین تعداد فرودگاه در جهان را دارند!

کشورهایی با بیشترین فرودگاه در جهان

امروز به این سوال که کشورهایی با بیشترین فرودگاه در جهان چه کشورهایی هستند، در مجله الی گشت پاسخ خواهیم داد. بدون شک، سفر هوایی یکی از مهمترین جنبه های سفرهای بین المللی امروز است. این نوع سفر به شما اجازه می دهد تا نه تنها به راحتی در بین دو مکان جابه جا شوید بلکه کالا ها و بسته های پستی نیز به راحتی قابل حمل خواهند بود، همچنین میزان تجارت با کشورهای دیگر را راحت می نماید و توسعه می دهد. مسلما، در کنار اینترنت، سفر هوایی و بلیط هواپیمای ارزان به عنوان یکی از عوامل اصلی جهانی شدن در دنیای امروز به شمار می رود.  هواپیماهای ارزان و سفر ارزان در دسترس، جهان را به یک جامعه ی محکم و یکپارچه تبدیل می کند که باعث رشد، کشف، ادغام و پیشرفت بیشتر در حوزه های مختلف می شود. اگر در تورهای خارج از کشور شرکت می کنید ممکن است که به یکی از این کشورها وارد شوید. بنابراین در این مطلب کشورهایی را که بیشترین تعداد فرودگاه در جهان را دارند به شما معرفی می کنیم. در لیستی که در ادامه آورده می شود می توانید به صورت جدول نیز اسامی این کشورها به همراه تعداد فرودگاه آن ها را نیز ببینید.

فرودگاه اندونزی
مطالب مرتبط:
چه شغل هایی در فرودگاه وجود دارد؟
هرگز از فرودگاه این اجناس و خدمات را نخرید!
شلوغ ترین فرودگاه جهان از نظر تردد مسافران خارجی کدام است؟

در تلاش برای تشویق و بهبود حمل و نقل هوایی، کشورهایی که تعداد زیادی بازدید کننده و محموله وارد آن ها می شوند، مانند ایالات متحد امریکا دارای تعداد زیادی فرودگاه هستند تا بتوانند این حجم زیاد حمل و نقل هوایی را تامین کنند. پروازهایی که به جز مردم، کالاها را نیز جا به جا می کنند. در کنار ایالات متحده، کشورهایی مانند برزیل، مکزیک، کانادا، روسیه و آرژانتین دارای تعداد زیادی از فرودگاه ها هستند که بیش از ۹۰۰۰ فرودگاه بین تنها چهار کشور از آن ها تقسیم شده است. در زیر نگاهی به کشورهایی با بیشترین فرودگاه در جهان می اندازیم.

ایالت متحده آمریکا

قطعا اولین کشور در لیست کشورهایی با بیشترین فرودگاه در جهان کشور آمریکا خواهد بود. این کشور به دلیل وسعت بسیار زیاد و فاصله زیادی که در بین ایالت ها و شهرهایش وجود دارد، در اول این لیست است. به عنوان یکی از ۱۰ کشور پرجمعیت جهان و کشوری که بیشتر بازدیدکنندگان را از سال ۲۰۱۵ دریافت می کند، قابل درک است که چرا ایالات متحده جزو کشورهایی با بیشترین فرودگاه در جهان است. در ۱۴۷۱۲ فرودگاه ایالات متحده، هر ساله میلیون ها نفر زمان خود را در سالن های فرودگاه ها می گذرانند. شاید این امر به این موضوع مربوط می شود که اکثر مردم دنیا آمریکا را ثروتمندترین و قدرتمند ترین ملت در جهان می دانند و می خواهند که حداقل یک سفر به این قاره داشته باشند. فرودگاه بین المللی هارتسفیلد-جکسون آتلانتا بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه در ایالات متحده هم از لحاظ مسافران ورودی و هم مسافران خروجی است. این کشور از سال ۲۰۰۵ تا کنون به بیش از ۸۹ میلیون مسافر خدمت کرده است.

کشورهایی با بیشترین فرودگاه در جهان

کشور برزیل

بخش بزرگی از آمریکای جنوبی را یک منطقه گردشگری وسیع تشکیل داده که کشور برزیل در این زمینه به عنوان یک پکیج کامل گردشگری محسوب می گردد. این کشور با جاذبه های گردشگری و منابع و ذخایر فراوانی که دارد به وضوح می تواند جزو کشورهایی با بیشترین فرودگاه در جهان قرار بگیرد. در کشور برزیل در مجموع ۴۰۹۳ فرودگاه قرار دارد و این کشور دومین رتبه را از نظر تعداد فرودگاه در جهان داراست. همراه با فرهنگ پر جنب و جوشی که در برزیل دیده می شود، بسیاری از مردم برای آب و هوای آفتابی و سفر به سواحل زیبا یا دیدن پارک های ملی آن به این کشور سفر می کنند. براساس ترافیک مسافری، شلوغ ترین فرودگاه در برزیل، فرودگاه بین المللی گوارولوش Guarulhos International Airport است که در سال ۲۰۱۴ نزدیک به ۴۰ میلیون مسافر را جا به جا نموده است.

فرودگاه برزیل

روسیه

روسیه به عنوان سومین کشور در لیست کشورهایی با بیشترین فرودگاه در جهان است. روسیه در صنعت هواپیمائی فعال و پر جنب و جوشی داشته و در طول جنگ جهانی دوم تولیدکنندگان هواپیمایی و سایت های آزمایش متعدد را در اختیار داشت و امروزه یکی از بزرگترین کشورهای جهان در صنعت هواپیمایی است. همه این عوامل سبب ساخت تعداد زیادی فرودگاه ها در روسیه شده و جالب ترین موضوع آن این است که بزرگترین فرودگاه بین المللی در روسیه فرودگاه دوموددوو مسکو Domodedovo است. نام این فرودگاه از نام شهر دوموددووو، در روسیه گرفته شده است. اگر قصد سفر به روسیه را دارید، شاید بخواهید بلیط هواپیمای خود را به مقصد این فرودگاه خریداری کنید.

فرودگاه مسکو

مکزیک

مکزیک در رتبه چهارم با تعداد ۱۷۱۴ فرودگاه در جهان قرار می گیرد. هر چند کشور مکزیک چنین تعداد زیادی فرودگاه را دارد، اما اکثر آنها اندازه ای کوچک یا متوسط دارند. فرودگاه بین المللی بنیتو جوارز Benito Juárez International Airport شلوغ ترین فرودگاه در مکزیک است که در سال ۲۰۱۵ حدود ۳۸ میلیون مسافر را جا به جا نموده است.

فرودگاه مکزیک

دیگر کشورها در این لیست

اگر چه چهار کشور برتر دنیا که در بالا نام برده شد، دارای بیشترین فرودگاه در جهان هستند اما این تعداد مدام در طی سال های آینده تغییر خواهد کرد. زیرا احتمال دارد که بسیاری از کشورها زیرساخت های خود را توسعه دهن و در نتیجه لیست کشورهایی با بیشترین فرودگاه در جهان در طی سال های آینده تغییر کند. به دنبال چهار کشور بالا، ما کشورهایی مانند کانادا، آرژانتین، بولیوی، کلمبیا و آفریقای جنوبی را خواهیم داشت که همگی دارای تعداد زیادی فرودگاه هستند و حدود پنج هزار فرودگاه در بین آن ها وجود دارد.

رتبه کشور

نام کشورتعداد فرودگاه ها

۱

ایالت متحده آمریکا

۱۳,۵۱۳

۲برزیل

۴,۰۹۳

۳مکزیک

۱,۷۱۴

۴

کانادا

۱,۴۶۷

۵روسیه

۱,۲۱۸

۶آرژانتین

۱,۱۳۸

۷

بولیویا

۸۵۵

۸

کلمبیا

۸۳۶

۹

پاراگوئه

۷۹۹

۱۰اندونزی

۶۷۳

فرودگاه های دنیا

بسیاری از این کشورها اگر چه در مناطقی همچون آمریکای لاتین یا آفریقا قرار گرفته اند اما در این لیست قرار داده می شوند. این موضوع یکی از جالب ترین موضوعات این لیست می باشد. چرا که خیلی از این کشورها جزو کشورهای پیشرفته محسوب نمی شوند. برای اطلاع از پروازها به کشورهای جهان می توانید با مشاورین ما در الی گشت با شماره ۸۵۴۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

منبع: worldatlas.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد