کوتاه ترین مسیرهای پروازی جهان

با کوتاه ترین مسیرهای پروازی جهان آشنا شوید

امروزه سفر با هواپیما به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده است. سفر هوایی امکان مسافرت به نقاطی را فراهم کرده که شاید تا پیش از این غیرممکن یا دشوار بوده است. قبلا در مورد طولانی ترین مسیرهای پروازی صحبت کردیم و این سفرها که گاه بیش از ۱۶ ساعت طول می کشد را به شما معرفی کردیم. امروز اما قصد داریم به کوتاه ترین مسیرهای پروازی جهان بپردازیم و جزئیات مدت زمان سفر و مبدا و مقصد را با شما در میان بگذاریم. با الی گشت همراه باشید.

کوتاه ترین مسیرهای پروازی جهان اندونزی
  • کوتاه ترین پرواز تجاری بین المللی

مطالب مرتبط:
کوتاه ترین سفر هوایی جهان تنها ۴۷ ثانیه طول می کشد
پرواز به سمت غرب سریع تر است یا شرق؟

از فرودگاه سنت گالن آلترنهاین سوئیس تا فریدریشسهافن آلمان

ایرلاین: پیپل وینالین (People’s Viennaline)

مسافت: ۲۰ کیلومتر

دریاچه کنستانس در شمال کوه های آلپ قرار دارد و در بین سه کشور آلمان، اتریش و سوئیس قرار دارد. از فرودگاه سنت گالن آلترنهاین (St. Gallen-Altenrhein airport) در شمال شرقی سوئیس و فریدریشسهافن (Friedrichshafen) آلمان در آن سوی دریاچه تنها ۲۰ کیلومتر فاصله وجود دارد. شرکت هواپیمایی وینالین در اتریش این دو شهر را با پروازهای منظمش به یکدیگر متصل می کند. این سفر یکی از کوتاه ترین مسیرهای پروازی جهان به شمار می رود و تنها ۸ دقیقه طول می کشد!

کوتاه ترین مسیرهای پروازی جهان سوئیس به آلمان
  • کوتاه ترین مسیر پروازی جهان

وستری تا پاپا وستری در اسکاتلند

ایرلاین: لوگانیر (Loganair)

مسافت: ۳ کیلومتر

بین جزایر وستری و پاپا وستری مرز باریک آبی قرار دارد. لوگانیر، شرکت هواپیمایی اسکاتلندی حدود ۵۰ سال است که این دو جزیره را با پروازهای منظم به یکدیگر مرتبط می کند. این پرواز کمتر از یک دقیقه طول می کشد و با رکورد ۴۷ ثانیه به عنوان کوتاه ترین مسیر پروازی جهان (از لحاظ زمان سفر) شهرت پیدا کرده است. این مسیر پروازی آنقدر شهرت پیدا کرده که بسیاری از گردشگران صرفا برای تجربه کوتاه ترین مسیر پروازی جهان به این منطقه در اسکاتلند سفر می کنند. قبلا در مطلبی جداگانه در مورد این پرواز که به کوتاه ترین مسیر پروازی جهان شهرت دارد نوشته ایم که می توانید با مراجعه به آن در این مورد بیشتر بدانید.

کوتاه ترین مسیرهای پروازی جهان وستری
  • کوتاه ترین پرواز تجاری (از لحاظ مسافت)

کگاتا (Kegata) تا آپوو(Apowo) در کشور اندونزی

مسافت: ۲ کیلومتر

این دو شهر در کشور اندونزی قرار دارند و تنها ۲ کیلومتر با یکدیگر فاصله دارند اما این دو شهر با یک دره عمیق جنگلی از یکدیگر جدا شده اند. به همین دلیل برای مسافرت بین این دو شهر باید از بین جنگل های انبوه و شیب زیاد کوه ها گذر کرد. به همین دلیل پرواز بر فراز این دره عمیق و خطرناک به نظر راه حل منطقی تری می رسد. داردن، یک خلبان بریتانیایی است که خدمات هوایی محلی را بین این دو شهر ارائه می کند. البته این مسیر پروازی منظم نیست و هروقت اهالی به سفر احتیاج داشته باشند با پرداخت هزینه سوار هواپیما می شوند. اما در هر صورت این مسیر به احتمال زیاد کوتاه ترین مسیر پروازی جهان (از لحاظ مسافت) محسوب می شود.

6 مورد از کوتاه ترین مسیرهای پروازی جهان
  • کوتاه ترین مسیر پروازی بین قاره ای

طنجه مراکش تا جبل الطارق

ایرلاین: هواپیمایی پادشاهی مراکش

مسافت: ۶۹ کیلومتر

تنگه جبل الطارق بین قاره اروپا و آفریقا قرار دارد و تنها ۱۴ کیلومتر عرض دارد. کشتی های سریع السیر در زمان بندی های منظم این مسیر را طی می کنند، اما افرادی که تمایلی به سفر در آب های متلاطم بین قاره ای ندارند گزینه راحت تری دارند. شرکت هواپیمایی پادشاهی مراکش (Royal Air Maroc) با هواپیمای توربوپراپ ATR-72 پروازهای منظمی بین این دو منطقه دارد.

کوتاه ترین مسیرهای پروازی جهان جبل الطارق
  • کوتاه ترین مسیر پروازی بین دو پایتخت 

کینشاسا تا برازاویل در کنگو

ایرلاین: کام-ایر کو، ASKY و (قبلا) هواپیمایی اتیوپی

مسافت: ۲۶ کیلومتر

کینشاسا پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو است و برازاویل، پایتخت جمهوری کنگو! این دو کشورهای مستقلی هستند که در دو سوی رودخانه کنگو قرار گرفته اند. دو ایرلاین کام-ایر کو (Camair-Co) متعلق به کشور کامرون و ASKY ایرلاین آفریقایی پروازهایی را بین این دو پایتخت انجام می دهد.

خطوط هوایی اتیوپی نیز سابق بر این، پروازهای مستقیمی را بین این دو پایتخت کنگو انجام می داد. این ایرلاین هواپیمایی کوچک تر و کم قدرت تر از بوئینگ ۷۸۷ برای انجام این پرواز نداشت و موجب شد این پرواز به عنوان کوتاه ترین مسیر پروازی جهان که توسط هواپیمای پهن پیکر انجام می شود شناخته شود.

کوتاه ترین مسیرهای پروازی جهان کنگو
  • کوتاه ترین مسیر پروازی منظم در آمریکای شمالی

فرودگاه بیلی بیشاپ تورنتو تا فرودگاه منطقه نیاگارا در کانادا

ایرلاین: گریتر تورنتو ایرویز

مسافت: ۵۱ کیلومتر

مسیر زمینی بین تورنتو و نیاگارا ۱۳۶ کیلومتر رانندگی در امتداد ساحل دریاچه اونتاریو است، اما با استفاده از هواپیما می توان مسیری مستقیم را طی کرد. شرکت هواپیمایی محلی کانادا با استفاده از هواپیمای پایپر ناواجو (Piper Navajo aircraft) پروازهای روزانه ای را بین این دو فرودگاه انجام می دهد. گردشگرانی که برای بازدید از آبشار نیاگارای مشهور به این منطقه سفر می کنند با استفاده از این پرواز به راحتی می توانند سفر کنند.

کوتاه ترین مسیرهای پروازی جهان کانادا

در این مطلب با ۶ مسیر پروازی کوتاه آشنا شدید. تصور یک پرواز چند دقیقه ای می تواند بسیار هیجان انگیز و لذتبخش باشد. اما طولانی ترین مسیرهای پروازی جهان هم به نوبه خود تجربه ای جالب باشد. فکر کنید قرار است ۱۷ ساعت در هواپیما باشید و از فراز کشورها و قاره های مختلف عبور کنید. شاید هم در این مسیر از آب و هواهای مختلف عبور کردید و از هوایی گرم به هوای سرد و برفی رسیدید. در مطلب طولانی ترین پروازهای جهان می توانید در مورد این پروازها بیشتر بدانید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد