البسه زیبای کشورها، گردشگران را به سوی خود فرا می خواند

پارچه مراکش

تنها جاذبه ها را نمی توان در دیدنی های طبیعی و خوراک و غذا خلاصه کرد.

بعضی از کشورها در کنار برخی از جاذبه های مرسوم بصری و چشایی، در ابعاد و جنبه های دیگر و با برخی تولیدات خود، به جذب گردشگران می پردازند. یکی از این موارد پارچه های زیبای سنتی متعلق به کشورهای مختلف است. به طوری که گاهی برخی پوشش ها طرفدارانی در سایر کشورها نیز پیدا می کند که این امر تجارتی را میان دو کشور به وجود آورده و در این موارد، پارچه، لباس دوخته شده یا تکنولوژی نساجی، بافت یا دوخت آن لباس به کشورهای دیگر صادر می گردد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
کیمونو، نماد فرهنگ ژاپن
راهنمای انتخاب پوشاک برای سفر

هند

آنچه مردم را از سراسر جهان به کشور هندوستان جذب می کند پارچه های زیبا و طرح های پرطرفدار آنهاست. هند پارچه های باکیفیتی برای لباس مردان و زنان تولید می کند. تمایل هندی ها به جواهرات درخشان، در پیراهن ها و ساری های زیبای شان تجلی یافته است. آنها همچنین گلدوزی های خاص و منحصر به فردی دارند.

پاکستان

پاکستانی ها شیوه خاصی برای لباس پوشیدن دارند که با اینکه به سبک هندی ها شباهت هایی دارد اما از لحاظ و شیوه های مختلف خاص و انحصاری می باشد. پاکستانی ها همچنین به قالی های باکیفیت شان نیز معروف هستند. بافت پارچه های پاکستانی مانند هندی ها بسیار جالب و شگفت انگیز است. طراحان باهوش معمولا به این کشور سفر کرده و از پارچه های این کشور در طرح های خود استفاده می کنند.

مراکش

مراکشی ها تولیدکننده بهترین و گران قیمت ترین پارچه های دنیای مد هستند. بنابر شرایط جغرافیایی و آب و هوایی، پارچه های مراکشی به گونه ای هستند که افراد را در برابر غبار بیابان محافظت می نمایند. در گذشته، مراکش در زمینه پارچه و وسایل دوخت و دوز بسیار شناخته شده بود و مردم زیادی برای تهیه پارچه های مراکشی به این کشور سفر می کردند. گرچه امروز همانند گذشته نیست، اما مراکش هنوز هم در زمینه پارچه های عالی حرف های زیادی برای گفتن دارد.

همچنین مراکشی ها دارای یکی از بهترین انواع چرم های دنیا بوده و در تولید کفش و صندل نیز شهرت دارند.

مالزی

مالایی ها نیز همانند دیگر کشورهای مشهور جهان در این حوزه، پارچه های خوب و باکیفیتی را تولید کرده و طرح پارچه های شان در مقایسه با کشورهای دیگر، بسیار خاص و شگفت انگیز است.

برخی طرح های این پارچه ها بسیار پیچیده بوده و نمی توان به راحتی از آنها کپی برداری کرد. البته این کشور بیشتر به کشت برنج معروف است، اما پارچه های شان نیز محصولاتی هستند که می توان در مورد شان صحبت کرد. بافت این پارچه ها بسیار با کیفیت بوده و وقتی روی شان دست می کشید، حس خوبی میان انگشتان تان به وجود می آید. در مناسبت های مختلف از طرح های متنوع این پارچه ها استفاده می شود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد