بهترین دانشگاه های ایرلند برای تحصیل

بهترین دانشگاه های ایرلند

اگر شما هم جزو افرادی هستید که علاقه مند به تحصیل در ایرلند اند و می خواهند برای دانشگاه های این کشور اقدام نمایند، بنابراین این مطلب از مجله گردشگری الی گشت کمک کننده شما خواهد بود. بهترین دانشگاه های ایرلند را از میان ۳۲ دانشگاه و کالج که در این کشور وجود دارند، پیدا نموده و به شما معرفی می کنیم. تحصیل در شهرهایی مانند دوبلین، کورک و گالوی یا حتی دیگر شهرهایی که در زمینه تحصیلی کمتر شناخته شده اند، شرایط ویژه و خاصی دارد. با این حال، انتخاب دانشگاه در زمینه تحصیلی و رشته مورد نظرتان و انتخاب شهر از مهم ترین نکات سفر به ایرلند و تحصیل در این کشور است. بهترین دانشگاه های ایرلند از میان تمام دانشگاه های این کشور را در ادامه خواهید خواند.

دانشگاه ملی ایرلند در گالوی

کالج و دانشگاه ترینیتی دوبلین | Trinity College Dublin

مطالب مرتبط:
معرفی بهترین دانشگاه های هند برای تحصیل
بهترین دانشگاه های مکزیک برای تحصیل
معرفی بهترین دانشگاه های لیتوانی

در رتبه بندی بهترین دانشگاه های ایرلند دانشگاه ترینیتی دوبلین رتبه اول را دارد. این دانشگاه در سال ۱۵۹۲ تاسیس شد. محیط دانشگاهی و محوطه بسیار مناسبی برای دانشجویان دارد. رشته هایی که در این دانشگاه از مقطع لیسانس تدریس می شود، رشته های هنری، اقتصاد و مدیریت بازرگانی، پزشکی و رشته های علوم پزشکی، مهندسی و علوم و تکنولوژی هستند. متاسفانه رشته های دانشگاهی زبان و فرهنگ در این دانشگاه تدریس نمی شود. دانشجویان بین المللی هم برای این دانشگاه می توانند درخواست پذیرش بفرستند. تعداد دانشجویان این دانشگاه، بین ۱۵ هزار تا ۱۹۹۹۹ دانشجو است. این دانشگاه دولتی، کتابخانه و باشگاه های ورزشی دارد.

دانشجویان می توانند بعضی از دروس خود را به صورت آنلاین دریافت نموده و بگذرانند. این دانشگاه همچنین رتبه ۲۲۴ را در میان دانشگاه های جهان توانسته از آن خود نماید. همانطور که از نام آن پیداست، این دانشگاه در شهر دوبلین قرار دارد.

  • آدرس: College Green, Dublin (population range: 500,000-1,000,000), County, Dublin, Ireland
کالج و دانشگاه ترینیتی دوبلین-بهترین دانشگاه های ایرلند

کالج و دانشگاه دوبلین | University College Dublin

این دانشگاه در میان بهترین دانشگاه های ایرلند توانسته رتبه دوم را از آن خود نماید. همچنین یکی از مزیت هایی که دارد به دلیل قرارگیری در پایتخت ایرلند یعنی دوبلین، موقعیت های بهتری برای تحصیل و زندگی فراهم می آورد. این دانشگاه در سال ۱۸۵۴ تاسیس شده است و تمام رشته های دانشگاهی را از مقطع لیانس تا مقطع دکتری ارائه می دهد. در طول ۱۶۵ سالی که از زمان تاسیس این دانشگاه می گذرد، دانشجویان با توجه به نمرات کسب نموده در طول مقاطع تحصیلی قبلی و مدارج علمی شان انتخاب می شوند. در حال حاضر تعدا بیش از ۴۹ هزار دانشجوی بومی و بین المللی در پنج کالج ، ۳۴ مدرسه و ۱۸ موسسه تحقیقاتی در حال تحصیل هستند .در میان دانشگاه های جهان، رتبه این دانشگاه ۲۹۰ بوده و در ایرلند توانسته جایگاه دوم را از آن خود نماید. تمام رشته ها از قبیل رشته های هنری، اقتصاد و مدیریت بازرگانی، زبان و فرهنگ، پزشکی و رشته های علوم پزشکی، مهندسی و علوم و تکنولوژی و در مجموع تمام رشته های دانشگاهی را می توان در این دانشگاه یافت.

اگر برای پذیرش در این دانشگاه اقدام می نمایید، باید نمرات بالا و مدارج علمی خوبی را ارائه دهید. خوشبختانه این دانشگاه امکانات رفاهی متعددی از قبیل خوابگاه، کتابخانه و ورزشگاه را برای دانشجویانش در نظر گرفته است. این دانشگاه برای پذیرش و انتخاب دانشجو از میان دانشجویان بومی بسیار سختگیر بوده و تنها ۱۰ تا ۲۰ درصد از متقاضیان بومی را می پذیرد. دانشجویان بین المللی واجد شرایط نیز می توانند برای تحصیل اقدام کنند.

  • آدرس: Belfield, Dublin (population range: 500,000-1,000,000), 4 County Dublin, Ireland
کالج و دانشگاه دوبلین-بهترین دانشگاه های ایرلند

دانشگاه و کالج کورک | University College Cork

این دانشگاه بسیار مورد پسند دانشجویان بومی و البته بین المللی است. چرا که در شهر کورک قرار گرفته است. دانشگاه و کالج کورک از بهترین دانشگاه های ایرلند است که در سال ۱۸۴۵ تاسیس شده و هم اکنون مکانی برای تحصیل حدود ۲۰ هزار دانشجو است. این دانشگاه و کالج رتبه سوم در ایرلند و رتبه ۴۰۷ را در میان دانشگاه های برتر جهان دارد. وزارت علوم و فناوری ایرلند این دانشگاه را تایید نموده است.

منتها برای پذیرش در مقطع لیسانس می توانید درخواست دهید. همچنین رشته هایی مانند رشته های هنری، اقتصاد و مدیریت بازرگانی، پزشکی و رشته های علوم پزشکی، مهندسی و علوم و تکنولوژی به جز رشته های زبان و فرهنگ در اینجا ارائه می شوند.

دانشجویان بین المللی نیز می توانند برای تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایند. هر چند که هیچ تضمینی برای ارائه خوابگاه از طرف دانشگاه وجود ندارد. اما امکاناتی مانند کتابخانه و ورزشگاه در اختیارتان است. برای پذیرش دانشجو نیز به نمرات قبلی دانشجویان و مدارک کسب نموده علمی آن ها نگاه می نماید.

  • آدرس: Cork (population range: 50,000-249,999), County Cork, Ireland
دانشگاه و کالج کورک-بهترین دانشگاه های ایرلند

دانشگاه دوبلین سیتی | Dublin City University

از دیگر دانشگاه هایی که در شهر دوبلین واقع شده و البته بسیار هم در میان دانشجویان پرطرفدار است، دانشگاه دوبلین سیتی یا همان دانشگاه ایالتی دوبلین است. این دانشگاه توانسته رتبه چهارم را در میان دانشگاه های این کشور از آن خود نماید. حتی دانشجویان بین المللی نیز می توانند برای تحصیل در مقطع لیسانس در تمام رشته ها اقدام نمایند. تنها کافیست که مدارک تحصیلی خود را در دوره دیپلم به این دانشگاه فرستاده و رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

این دانشگاه، برای پذیرش دانشجو به نمرات و مدارج علمی دانشجویان نگاه می کند. هم اکنون بین ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار دانشجو در دانشگاه دوبلین سیتی در حتال تحصیل هستند.

از مزایای این دانشگاه قرارگیری در منطقه شهری و در نتیجه دسترسی راحت با وسایل حمل و نقل عمومی به آن است. کتابخانه و ورزشگاه دارد. اما برای اقامت باید به پانسیون های خصوصی یا پانسیون هایی که از طرف دانشگاه به شما معرفی می شوند، مراجعه کنید. این دانشگاه خوابگاه ندارد. تمام رشته ها از قبیل رشته های هنری، اقتصاد و مدیریت بازرگانی، زبان و فرهنگ، پزشکی و رشته های علوم پزشکی، مهندسی و علوم و تکنولوژی و در مجموع تمام رشته های دانشگاهی را می توان در این دانشگاه یافت. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، می توانید به سایت دانشگاه دوبلین سیتی که در ادامه می آوریم، مراجعه کنید.

  • آدرس سایت: dcu.ie
  • آدرس دانشگاه: Glasnevin, Dublin (population range: 500,000-1,000,000), County Dublin, Ireland
دانشگاه دوبلین سیتی-بهترین دانشگاه های ایرلند

دانشگاه لیمریک از بهترین دانشگاه های ایرلند | University of Limerick

پنجمین دانشگاه برتر ایرلند در شهر لیمریک قرار گرفته که در سال ۱۹۷۲ تاسیس شده است. اگر به دنبال تحصیل در دانشگاهی هستید که بتوانید در همان دانشگاه رشته تحصیلی خود را تا مقاطع تحصیلی بالاتر مانند دکتری ادامه دهید، ما در مجله الی گشت این دانشگاه را به شما معرفی می کنیم. دانشگاه لیمریک از بهترین دانشگاه های ایرلند است که رتبه جهانی ۶۳۶ را از آن خود نموده و هم اکنون به حز مقطع لیسانس پزشکی و علوم پزشکی باقی رشته ها را ارئه می دهد.

یادآوری می کنیم که مقاطع فوق لیسانس و دکتری رشته های پزشکی و علوم پزشکی در این دانشگاه تدریس می شوند. دانشجویان بین المللی برای پذیرش در این دانشگاه می بایست تمام مدارک تحصیلی و نمرات قبلی خود را به دانشگاه ارائه دهند. در صورت واجد شرایط بودن، می توانند در نهایت وارد این دانشگاه شوند. تعداد دانشجویان این دانشگاه، بین ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار دانشجو بوده و کتابخانه و ورزشگاه نیز دارد. متاسفانه این دانشگاه هیچ وظیفه ای در قبال ارائه خوابگاه به دانشجویان نداشته و اگر برای تحصیل در شهر لیمریک و این دانشگاه اقدام می کنید باید به سراغ پانسیون ها بروید.

  • آدرس: Limerick (population range: 50,000-249,999), County Limerick, Ireland
دانشگاه لیمریک-بهترین دانشگاه های ایرلند

دانشگاه تکنولوژی دوبلین | Dublin Institute of Technology

در میان بهترین دانشگاه های ایرلند این دانشگاه رتبه ششم و در میان دانشگاه های جهان رتبه ۸۱۴ را از آن خود نموده است. سال تاسیس این دانشگاه ۱۹۹۲ بوده و در طی ۲۷ سالی که تاسیس شده، دانشجویان بومی و بین المللی بسیاری از آن فارغ التحصیل شده اند. دانشجویان بر اساس نمرات قبلی و مدارج علمی گذشته خود پذیرش این دانشگاه را دریافت می کنند. در ضمن باید بیان کنیم که رشته های پزشکی و علوم پزشکی در این دانشگاه ارائه نمی شوند.

دیگر رشته های دانشگاهی مانند هنر، اقتصاد و مدیریتف زبان و فرهنگ و ادبیات، تمام رشته های مهندسی، رشته های تکنولوژی و علمی در این دانشگاه ارائه می شوند. تعداد دانشجویان و اساتید دانشگاه تکنولوژی دوبلین بالا است. هم اکنون بین ۲۰ هزار تا ۲۵ هزار نفر دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

  • آدرس: ۱۴۳-۱۴۹ Rathmines Road, Dublin (population, range: 500,000-1,000,000), 6 County Dublin, Ireland
دانشگاه تکنولوژی دوبلین-بهترین دانشگاه های ایرلند

دانشگاه ملی ایرلند در گالوی | National University of Ireland, Galway

در شهر گالوی یکی دیگر از بهترین دانشگاه های ایرلند قرار گرفته است. دانشگاه ملی ایرلند گالوی توانسته رتبه هفتم کشوری و رتبه ۸۲۰ جهانی را از آن خود نماید. در این دانشگاه تمام رشته های دانشگاهی در تمام مقاطع تحصیلی تدریس می شوند. حتی مدرک دیپلم در رشته هایی مانند زبان و ادبیات و هنر نیز ارائه می شوند.

بنابراین یکی از پرطرفدار ترین دانشگاه ها در میان افرادی ست که می خواهند تمام مقاطع تحصیلی خود را در یک دانشگاه بگذرانند. تعداد دانشجویان این دانشگاه بین ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار دانشجو است. کتابخانه و ورزشگاه دارد. هر چند که برای خوابگاه می بایست جدای از دانشگاه اقدام نمایید و به سراغ پانسیون های خصوصی بروید.

  • آدرس: University Road, Galway (population range: 50,000-249,999), County Galway, Ireland

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code