بلیط هواپیما

آشنایی با بهترین پارک های ملی لائوس

پارک های ملی لائوس

لائوس کشوری سرسبز و شگفت انگیز در منطقه جنوب شرق آسیاست. در این کشور حدود ۲۰ پارک ملی و منطقه حفاظت شده وجود دارند که ۱۴% از مساحت کل این کشور را تشکیل می دهند. به همین دلیل جای تعجب نیست که اکوتوریسم و طبیعت گردی در این کشور بسیار پرطرفدار است و بسیاری از عاشقان طبیعت به لائوس سفر می کنند. در این مطلب می خواهیم بهترین پارک های ملی لائوس را به شما معرفی کنیم. در سفر به لائوس می توانید بازدید از حداقل یکی دوتای آن ها را در لیست برنامه های سفرتان قرار بدهید. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با بهترین پارک های ملی لائوس آشنا شویم.

جنگل های لائوس

منطقه حفاظت شده بوکئو | Bokeo Nature Reserve

مطالب مرتبط:
۱۵ حقیقت جالب در مورد کشور لائوس
در سفر به لائوس چه نکاتی را رعایت کنیم
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی لائوس

منطقه طبیعی حفاظت شده بوکئو یکی از مشهورترین پارک های ملی لائوس است. این منطقه در شمال غربی استان بوکئو قرار دارد و با کشورهای میانمار و تایلند هم مرز است. در این منطقه می توانید تجربه ای فوق العاده منحصربفرد را داشته باشید. بازدیدکنندگان می توانند تا یک هفته در خانه های درختی بزرگ اقامت کنند و از طریق زیپ لاین به خانه های همدیگر بروند! البته برای رسیدن به کمپ اصلی باید سه ساعت از Huay Xai رانندگی کنید و بعد یک ساعت در دل جنگل پیاده روی کنید. با این حال، تمام این سختی ها ارزشش را دارد و بعد از این مدت به فضایی بی نظیر می رسید و می توانید میمون ها، بوفالوها، فیل ها و پرندگان مختلف را ببینید.

پارک ملی در لائوس

منطقه حفاظت شده دونگ ناتاد | Dong Natad National Protected Area

۱۵ کیلومتر که از ساواناکت دور شویم به یکی از بکرترین پارک های ملی لائوس می رسیم. منطقه حفاظت شده ملی دونگ ناتاد امکان اقامت با محلی ها و بومیان را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. این افراد در هماهنگی بی نظیری با طبیعت زندگی می کنند و هنوز هم از درمان های گیاهی، آشپزی سنتی و رسم و رسوم صدها سال پیش خود استفاده می کنند. اگر به هردلیل دوست ندارید در این منطقه اقامت کنید می توانید توک توک (وسیله نقلیه کشورهای جنوب شرق آسیا) اجاره کنید و به او بگویید که در زمان معینی دنبال شما بیاید. در این منطقه دریاچه ها و جنگل های مختلفی وجود دارد و یک روز خاطره انگیز را برای شما رقم خواهد زد. از آنجا که این پارک در فاصله نزدیکی از ساواناکت قرار دارد با استفاده از موتور و دوچرخه هم می توانید به این منطقه برسید.

منطقه حفاظت شده دونگ پو وینگ | Dong Phou Vieng National Protected Area

منطقه تحت حفاظت دونگ پو وینگ یکی دیگر از پارک های ملی لائوس است و در مرکز این کشور قرار دارد. برای رسیدن به این منطقه باید مسیری را در دل طبیعت و جنگل پیاده بروید و شب را در روستای کاتانگ اقامت کنید. مردمان کاتانگ متعلق به قوم مون خمر هستند و به دور از تمدن و تکنولوژی در دل جنگل زندگی می کنند. در این پارک می توانید سوار قایق شوید و در امتداد رود Se Bang Hieng سفر کنید و از مناظر زیبای منطقه و فیل های ساکن در منطقه دیدن کنید.

لائوس

منطقه حفاظت شده پو خائو خوآی | Phou Khao Khuay National Protected Area

یکی دیگر از پارک های ملی لائوس منطقه حفاظت شده پو خائو خوآی است که ترجمه آن کوهستان شاخ بوفالو است. این منطقه ۲۰۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و تنها ۴۸ کیلومتر از پایتخت لائوس فاصله دارد. در این پارک حیوانات مختلفی زندگی می کنند و می توانید فیل های وحشی، خرس های آفتاب ، پلنگ های ابری و خرس های سیاه آسیایی را ببینید. اگر قصد بازدید از این پارک را دارید بهتر است سفرتان را از روستای بان هات خای شروع کنید و از آنجا به کمک یک راهنمای محلی مسیر پیاده روی را شروع کنید. اگر به بازدید از گیاهان و گل های کمیاب و زیبا علاقمندید در تورهای ارکیده شرکت کنید. این تورها شما را به تماشای گونه های مختلف گل ارکیده وحشی می برند که در مناطق مختلف وجود دارند. در طول شب می توانید در یکی از کلبه های روستایی اقامت کنید یا تجهیزات کمپ را همان جا کرایه کنید و در طبیعت اطراف کمپ بزنید.

منطقه حفاظت شده پو دائن دین | Phou Daen Din National Protected Area

یکی از جالب ترین پارک های ملی لائوس در استان فونگسالی و در مرز ویتنام قرار دارد. منطقه تحت حفاظت پو دائن دین ۱۳۱۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و به دلیل دور بودن توریست ها کمتر به آن سفر می کنند. به همین دلیل این منطقه یکی از بکرترین پارک های ملی لائوس است و اگر به دنبال تجربه ای ناب و بی نظیر هستید می توانید به این منطقه بروید. ۲۲ اقلیت قومی در این استان زندگی می کنند و با سفر به این منطقه می توانید از نزدیک شاهد سبک زندگی طبیعی و سنتی آن ها باشید. علاوه بر این، حیات وحش این منطقه هم بسیار جالب و در خورتوجه است و حیواناتی مثل فیل، میمون و عقاب را می توانید از نزدیک ببینید.

منطقه حفاظت شده در لائوس

منطقه حفاظت شده پو هین پون | Phou Hin Poun National Protected Area

آخرین مورد از پارک های ملی لائوس که به شما معرفی می کنیم منطقه حفاظت شده پو هین پون است. این پارک ملی در فاصله ۵ کیلومتری شمال استان خاموآن قرار دارد و به راحتی با استفاده از موتورهای سه چرخ توک توک می توانید خود را به این منطقه برسانید. حوضچه های کوچک و بزرگ امکان شنا کردن و فرار از گرمای داغ تابستان را به بازدیدکنندگان می دهد. غارهای مختلفی که در این منطقه قرار دارند که ۴۳ گونه مختلف خفاش در آن ها زندگی می کنند. جنگل های انبوه و سرسبز منطقه هم فضایی بکر و تماشایی برای بازدید از طبیعت و حیوانات و پرندگان بومی است.

منبع: theculturetrip.com

ماجراجویی خطرناک در پله های بهشت هاوایی
ماجراجویی خطرناک در پله های بهشت هاوایی
پارکی با آبشارهای هفت طبقه در تایلند
پارکی با آبشارهای هفت طبقه در تایلند
مساجدی با معماری های چشمگیر در استانبول (بخش چهارم)
مساجدی با معماری های چشمگیر در استانبول (بخش چهارم)
بوراکای، جزیره ای رویایی در فیلیپین
بوراکای، جزیره ای رویایی در فیلیپین