بک پکرها، توریست هایی از نوع خاص!

ویژگی های یک بک پکر

طبق نوشته ویکیپدیا، بک‌ پکینگ یک نوع سفر کم خرج و مستقل است. در این سفر از کوله پشتی یا هر وسیله دیگری که برای زمان و مسافت طولانی به راحتی قابل حمل است استفاده می شود.
ما کاملاً با این نظر موافقیم. اما مطلب درباره کوله گردی بسیار زیاد است. کوله گردی چیست و کوله گرد کیست؟ همراه الی گشت باشید

مطالب مرتبط:
بک پکرها چه افرادی هستند و چه خصوصیاتی دارند؟
سفری ۱۰ روزه به قزاقستان با پای پیاده

backpacking

خصوصیات خاص کوله گردها را بشناسید

او از اینکه از یک سایت همراه با ۳۰ نفر دیگر بازدید کند، بیزار است و در سایت یک تور انگلیسی زبان پیدا می کند و بدون پرداختن وجهی دنبال شان راه می افتد از صحبت ها استفاده می کند. او اصول خودش را نادیده می گیرد و به صحبت های راهنما گوش می دهد تا در مورد تاریخ و معماری سایت اطلاعات کسب کند.
کوله گرد همیشه حواسش به هزینه ها است. او همه آنها را در دفترچه می نویسد و همه تلاشش را می کند تا مطمئن شود که سفرش تا جایی که امکان دارد طولانی خواهد بود.
backpacker موقع سفر حساب کتاب می کند، نه وقتی که هزینه کرده است. اگر یک پرواز ۲۰۰ دلار بیشتر از اتوبوس باشد، او حساب می کند که با این پول می تواند یک هفته بیشتر سفر کند. کوله گرد برای پول خرد هم چانه می زند که شاید یکی از معایب بزرگ او به حساب بیاید.
او با افتخار درباره اینکه چطور به خاطر ۲۵ سنت راننده توک توک را تا دم مرگ برده است صحبت می کند و با عیب کارش را با گفتن اینکه خوب درحال سفر بودم می پوشانند. او متنفر است از اینکه کلاه سرش برود، بد تر از آن زمانی است که او یک جنس را با قیمت خوب می خرد و بعدش متوجه می شود مسافر دیگری همان جنس را ۱ دلار ارزان تر خریده است. این کار او را وارد می کند که برگردد و بیشتر چانه بزند.
کوله گرد، عاشق کوله پشتی اش است و وقتی از آن جدا می شود، نمی تواند منطقی رفتار کند.او کوله اش را هر جور شده به دست می آورد و جوری دنبال کوله اش به سمت کارمندان فرودگاه می رود که ما را یاد صحنه فیلم «مرد آتش گرفته» می اندازد.
backpacker برای هر چیزی در کوله اش یک جای مخصوص دارد و وقتی چیزی سرجایش نباشد به سرعت متوجه می شود. او همه لباس هایش را بو می کند و اگر یک کدام از آنها کمتر از لباسی که تنش باشد بو بدهد آن را می پوشد. یک کوله گرد اغلب بو می دهد. او لباس هایش را در سینک می شوید. یک کوله گرد همیشه از اینکه رانندگان اتوبوس یا مسوول حمل بار در کشتی با کوله اش مثل سایر کوله ها برخورد می کند، ناراحت می شود. او با وجود اینکه همیشه وسایل با ارزشش را در یک کیف جداگانه همراه خود نگه می دارد، از دست آدم های بی دقت بسیار عصبانی می شود.
او همیشه از تاکسی گرفتن بیزار است چون می داند راننده تاکسی ها سرش کلاه می گذارند. بک ‌پکر ۱۰ کیلومتر را با کوله پشتی ۱۵ کیلوگرمی محبوبش راه می رود تا چند دلار پس انداز کند و پول کرایه تاکسی ندهد. او خسته و عرق کرده به هتل می رسد و در حالی که ۵ نفر جلوی او در صف هستند نگران این است که آنها اتاق های خوب را می گیرند.
بک‌پکر همیشه ۲ تا ۳ اتاق را می بیند تا مطمئن شود که بهترین اتاق را گرفته است. او آن قدر در هتل ها و مهمان خانه ها بوده است که می داند آنها همیشه سعی می کنند اول از شر اتاق های معمولی خلاص شوند.
کوله گرد توالت های شرقی را به توالت فرنگی ترجیح می دهد، چون در مکان های عمومی دستشویی ها بسیار کثیف و آلوده اند.
او همیشه دستمال توالت همراه دارد و نمی خواهد چیز کوچک و بی ارزشی حتی مثل دستمال توالت مانعی برای تاخیر در سفرش شود.
او در ابتدا از همسایه بدش می آید. آنها همیشه در را می کوبند و بلند صحبت می کنند. اما وقتی همسایه اش را در پاسیو می بیند می فهمد که چه آدم جالبی است و به این ختم می شود که ۲ هفته با هم سفر می کنند.
او هیچ وقت برنامه قطعی و مشخصی ندارد، او فقط می گوید: « اگر با هم برسیم به آنجا که جالب است و اگر نه … خوب است».

backpacker life

او همیشه در لحظه زندگی می کند و با جریان همراه است. او همیشه آرام و خونسرد است. او افتخار می کند که آرام است ، در حالی که بقیه مسافران بی دلیل استرس دارند و فریاد می زنند. او سفر های طولانی را دلیل خونسردی و آرامشش می داند و اینکه چقدر سفر او را تغییر داده است.
کوله گرد نمی داند امروز چند شنبه است. او به ۲۰ زبان مختلف می تواند بگوید: سلام، متشکرم و نوشیدنی و غذا سفارش بدهد.
او دوست دارد به سایر مسافران نگاه کند و حدس بزند که آنها چند وقت است که در سفر هستند. او حدس می زند که آنها چه لوازم و وسایلی همراه دارند و به طرز شگفت انگیزی درست حدس می زند.
یک کوله گرد دنبال پیدا کردن جاهایی است که دور از مسیر اصلی هستند ، او از اینکه هاستل ها همیشه دست پیش را می گیرند بیزار است و اغلب با این مساله درگیر است. او عاشق ملاقات با افراد جدید است چه محلی باشد چه غربی. بهترین تجربه یک کوله گرد ملاقات با افرادی است که در طول مسیر با آنها آشنا می شود. او بسیار مثبت فکر می کند و تا می تواند از لحظه هایش استفاده می کند.
بک ‌پکر همیشه از آدم های منفی دوری می کند و فوراً با آنها قطع رابطه می کند. رویای یک کوله گرد این است که تا ابد کوله گردی کند و مثل ساموئل (Nomadic Samuel) زندگی کند.
کوله گرد عاشق وبلاگ های مربوط به سفر است و به طور مداوم سایت ها و مجلات گردشگری مختلف را بازدید می کند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code