alexaa

تجربه ای بینظیر از سفر به هند با کودکان

نکاتی برای سفر به هند با کودکان

هند تنوع بیشماری از فرهنگ، سنت و مناظر طبیعی دارد اگر به این کشور سفر می کنید شانس غرق شدن در تاریخ و میراث فرهنگی پربار این کشور را خواهید داشت و می توانید از عجایب طبیعی کوههای بلند و سواحل بی سر و صدای این کشور لذت ببرید. اگر کودکان خود راذ در ین سفر همراه ببرید تجربه خاطره انگیزی برای کودکان خود ایجاد خواهید کرد. با الی گشت همراه شوید تا با نکاتی برای بردن کودکانتان به هند آشنا شوید.

مطالب مرتبط:
۱۳ حقیقت شوکه کننده از هند
۷ لباس سنتی هندی ها

قبل از سفر به کودک خود واکسن بزنید

اولین و مهمترین کار واکسینه کردن کودکان در برابر بیماری هایی مثل آبله مرغان، کزاز، هپاتیت و تیفوس است.

مراقب آب آشامیدنی باشید

در هند، آب شیر ممکن است بهداشتی نباشد، در طول سفر شما و کودک تان نباید از آب شیر و یا آب رستوران ها استفاده کنید و فقط باید از آب بطری ای بنوشید.

مراقب غذا باشید

هر غذایی که در هند می خورید ادویه ای است بعضی از رستوران های بین المللی زنجیره ای هستند که غذاهای خود را با ادویه کمتری می پزند اگر می خواهید از غذاهای هندی لذت ببرید حمتا به کارکنان رستواران بگویید که غذای شما را کمتر ادویه بزنند. مطمئن شوید که رستوران ظاهری تمیز و پاکیزه با مشتریانی همیشگی دارد. بهیچ وجه غذای خیابانی حتی سالاد و آبمیوه هم نخورید چون از بهداشت آن مطمئن نیستید. همچنین در رستوران ها گوشت، مرغ و غذاهای سرد نخورید مگر اینکه آن رستوران به رعایت بهداشت معروف باشد.

تجربه غذاخوری های کنار جاده ای

توقف در کنار رستوران های بین راهی جزء جدایی ناپذیر مسافرت های جاده ای ای در هند است. با وجود اینکه غذاخوردن در این غذاخوری ها تجربه جالبی است اما کاری پر خطر بحساب می آید، بویژه، برای کودکان که بیشتر مستعد دل درد و اسهال هستند. برای خود مایع ضد عفونی کننده دست هم داشته باشید تا هنگام استفاده از دست شویی های کنار جاده ای آلوده نشوید.

ضرورت های مسافرتی برای کودکان و نوپایان

کسانی که با کودکان نوپا سفر می کنند ضروریاتی مثل پوشک بچه و دارو را حتما باید با خود داشته باشید. حتما یک بسته شیرخشک هم ببرید چون ممکن است کودک شما به مزه شیر خشکی که از هند می خرید عادت نداشته باشد.

از حمل و نقل عمومی استفاده نکنید

کودکان غیر هندی به ویژه کودکان کشورهای غربی، به هوای گرم عادت ندارند. مسافرت با وسایل حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس، برای این کودکان غیر قابل تحمل است چون معمولا خیلی شلووغ هستند و سیستم تهویه هم ندارد ؛ پس منتظر اتوبوس خلوت تر بایستید و در اوج شلوغی بیرون نروید. همچنین، ممکن است در این اتوبوس ها ویروس سرما خوردگی به کودک شما منتقل شود که بهترین راه اجتناب از آن ماسک زدن است.

transportation

صندلی کودک و صندلی های بلند

در هند جون استفاده از صندلی کودک اجباری نیست، این صنلی ها نمی توانید در هیچ اتومبیلی پیدا کنید. بهترین گزینه این است که صندلی کودک را با خود برده و آن را بر روی تاکسی ای که کرایه می کنید نصب کنید. همچنین، در رستوران ها صندلی بلند برای کودکان وجود ندارد چون هندی ها معمولا کودکان را روی پای خود می نشانند، پس با خود صندلی مخصوص کودک ببرید.

نسبت به نوع هتل حساس باشید

هتلی که انتخاب می کنید باید حتما هتل پیشرفته ای باشد و امکانات ویژه برای کودکان داشته باشد. مطمئن شوید که هتل پارک بازی برای کودکان و امکانات پزشکی ۲۴ ساعته داشته باشد. شما هیچوقت نمی دانید که کودکتان چه وقت بیمار می شود، امکانات پزشکی هتل می تواند در سریعترین زمان ممکن کودک را درمان کند

پشه بند و دورکننده های حشرات

تب دنگی و مالاریا دو بیماری شایع پشه ها هستند . برای ایمنی کودکان خود از پشه بند و دفع کننده های پشه و کرم استفاده کنید. حتما قبل از بیرون رفتن در هنگام عصر پوست کودک خود را با این کرم ها چرب کنید مخصوصا وقتی می خواهید به جایی بروید که پر از گل و درخت است.

کودک خود را دور از سگ ها و گربه های خیابانی نگه دارید

خیبان های هند پر از سگ های ولگرد است و گاز گرفتن سگ ممکن است به هاری بینجامد. چون بچه ها سگ و گربه خیلی دوست دارند حتما در حین گردش در خیابان ها مراقب کودکان خود باشید و اجازه ندهید که فرزند شما به سگ و گربه ها غذا دهد.

dog

لباس های مناسب همراه خود ببرید

با توجه به وضعیت آب و هوا به فرزندان خود لباس مناسب بپوشانید و لباس هایی که برای سفر می برید را بر اساس گرمی و سردی شهر مقصد انتخاب کنبد مثلا اگر می خواهید به آگرا هند بروید لباس های خنک و اگر می خواهید به شهرهای کوهستانی بروید لباس های گرم ببرید.

همراه خود جعبه کمک های اولیه داشته باشید

کودکان هیچوقت ساکت یک جا نمی نشینند و همیشه در حال بازی و دویدن هستند پس احتمال اینکه دست و پای آن ها زخمی یا کبود شود زیاد است، در اینجور مواقع، جعبه کمک های اولیه بدرد می شود. در این جعبه ها حتما باید باند، کرم ها و لوسین های ضد عفونی کننده، داروهایی مثل تب بر و دل درد و تب سنج داشته باشید.

سفر به هند مطمئنا برای کودکان شما سفری جذاب و جالب خواهد بود فقط باید بعضی از نکته های احتیاطی را رعایت کنید. انجام نکته های بالا باعث می شود که سفر خوب و ایمنی داشته باشید.

.

aidkit

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد