ترکیه با ۵ مقصد ناشناخته ی شگفت انگیز

در ترکیه مقصدهای ناشناخته و جذابی ،از گنبد و مناره های مرتفع استانبول تا خرابه های رومی در امتداد سواحل غربی و جنوبی ، از سواحل آنتالیا و استراحتگاه های ساحلی مدیترانه ای از شرق دریای سیاه لذت سفر را دوچندان می کند . با ۵ مقصد شگفت انگیز ترکیه آشنا می شویم. تعطیلات خود را با این جاذبه های توریستی حیرت انگیز در ترکیه آغاز کنید.

Aspendos Theatre

Roman amphitheatre

آسپندوس یکی از جذابترین تئاتر های باستانی حفاظت شده از دوران باستان می باشد.تئاتر آسپندوس در دوران حکومت روم امپراتور مارکوس اورلیوس ساخته شده بود و می توانست بین ۱۵،۰۰۰ و ۲۰،۰۰۰ تماشاگر را در خود جای دهد. از آنجا که به عنوان یک کاروانسرای کنار جاده ای در زمان سلجوقی مورد استفاده قرار می گرفته به طور مداوم ترمیم شده است. بنابراین تئاتر آسپندوس هنوز همان شکوه و عظمت خود را حفظ کرده است.

Patara Beach

Dunes of Patara

پاتارا یکی از طولانی ترین امتدادهای ساحل شنی(۱۴ کیلومتر) است که در دریای مدیترانه یافت می شود. ساحل تنها با ویرانه های باستانی لیکیا و روم و تپه های شنی پیوند خورده است. پاتارا به محل پرورش لاک پشتهای دریایی در معرض خطر تبدیل شده است. روستای مجاور پاتارا زادگاه سنت نیکولاس، اسقف بیزانسی ۴ قرن بود که با افسانه ای که به بابا نوئل نسبت داده می شود شناخته شده است.

Pamukkale

pamukkale

Pamukkale به معنی “قلعه پنبه” در ترکیه،با چشم انداز غیر قابل وصف آن در غرب ترکیه، معروف برای تراس سفید است.  تراس از تراورتن، سنگ رسوبی با محتوای مواد معدنی بسیار بالا که از چشمه های آب گرم به جا مانده ساخته شده است.این بخش از یونان باستان توسط پادشاهان پرگامون در بالای چشمه های آب گرم ساخته شده است.

Bodrum Castle

bodrum

این مکان در شهرستان بدروم در جنوب غربی ترکیه واقع شده است. قلعه بدروم توسط صلیبیون در قرن ۱۵ با عنوان قلعه سنت پیتر ساخته شده و یکی از جذابترین آثار تاریخی حفاظت شده ی جهان است که قدمت آن به قرون وسطی برمی گردد. این قلعه در حال حاضرتبدیل به موزه شده است.

Mount Nemrut

Nemrut dagi heads.

نمرود با ارتفاع ۲،۱۳۴ متر برفراز کوه ها در جنوب شرقی ترکیه می باشد. در نزدیکی شهرستان آدیامان، آرامگاه شاه آنتیوخوس در کنار مجسمه های بزرگی از خود، دو شیر، دو عقاب و خدایان مختلف یونانی و فارسی در بالای کوه دیده می شود. تماشای سرهای سرنگون شده در قله کوه نمرود از کوه های اطراف حسی رمز آلود را در لحظه ی طلوع آفتاب نمایان می سازد .

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد