تماشای این جاذبه ها در اسپانیا مجانی است!

جاذبه های زیبای بارسلونا

اگر قصد سفر به اسپانیا را دارید خودتان خوب می دانید تماشای شهر زیبای بارسلونا از اولویت های سفر شماست. با الی گشت همراه باشید تا به شما جاذبه هایی را معرفی کنیم که می توانید رایگان از آنها بازدید کنید!

مطالب مرتبط:
این ۵ جاذبه را در بارسلونا رایگان ببینید
جاذبه های تماشایی اسپانیا

کلیسای سانتا ماریا دل مار

این کلیسا در قرن چهاردهم ساخته شده است و به تنهایی یک مقاله را برای معرفی‌اش می‌طلبد. سانتا ماریا دل مار یکی از زیباترین کلیساهایی به شمار می‌رود که به سبک گوتیک ساخته شده است. در حالی که کلیسای جامع بارسلونا مرکز شهر قدیمی بارسلونا به شمار می‌رفت، امّا، ساختمان جدید این کلیسا که در کنار دریا قرار گرفته، به مرکزی برای تبادل نظر بازرگانان و صاحبان کشتی‌ها تبدیل شد. ساخت این کلیسا فقط ۵۵ سال طول کشید و در مقابل کلیساهای دیگر که بیش از یک قرن برای ساخت آنها زمان لازم است، یک شاهکار باورنکردنی از سبک معماری گوتیک به شمار می‌رود. هنوز هم بازدید از این کلیسای جامع یک گزینه مناسب برای توریست‌ها به شمار می‌رود و دیدن هماهنگی منحصر به فرد و ظرافت داخلی این کلیسا بسیار لذت‌بخش است.

Santa Maria del Mar

برگزاری نمایش‌ها و کنسرت‌ها در فضای باز

بارسلونا آب و هوا مناسبی دارد و جای تعجب نیست که برخی از فیلم‌ها و کنسرت‌ها در فضای باز نمایش داده می‌شوند. به همین دلیل طی چند سال گذشته چندین جشنواره فیلم در آن راه‌اندازی شده است. در این میان باید به نمایش رایگان سینما Lliure در سواحل سانت سباستیا اشاره کرد که در روز پنجشنبه و یکشنبه شب مجانی است. مرکز فرهنگ معاصر بارسلونا (CCCB)  نیز برنامه‌های ویژه خودش را دارد و فیلم‌های کوتاه و مستند در محوطه آن به نمایش گذاشته می‌شود. برای شنیدن موسیقی‌های محلی نیز می‌توان به باغ دانشگاه بارسلونا (University of Barcelona) در برخی از شب‌های ماه ژوئیه مراجعه کرد.

پارک‌ها و فضای سبز

اگر کمبود یک چیز در  بارسلونا وجود داشته باشد، نبود پارک به اندازه کافی در این شهر است. به ویژه پارک‌های این شهر نسبت به شهرهای بریتانیا بسیار اندک است. در این شهر ازدحام جمعیت وجود دارد و اغلب  مردم در آپارتمان‌ها زندگی می‌کنند، امّا، فضای سبز و پارک به اندازه کافی موجود نیست. سواحل شهر بارسلونا و کوه‌های آن در گوشه‌های این شهر واقع شده‌اند و فاصله آنها تا شهر چند ساعتی می‌شود و به همین دلیل، فضای سبز اصلی این شهر پارک د لا سیوتادلا (Parc de la Ciutadella) است که کفایت نمی‌کند. این پارک در یک قلعه نظامی قدیمی واقع شده است و دارای دریاچه و باغ وحش است و خانه‌های پارلمان کاتالان (Catalan Parliament) را در بر می‌گیرد.
سری به قلعه مونت جویک ((Montjuïc  بزنید تا ترکیبی از طبیعت، منظره‌های زیبا و فرهنگ را در آنجا ببینید. در این مکان، موزه ملی هنر (National Museum of Art) ، بنیاد خوان میرو (Joan Miró Foundation) و همچنین نشانه‌های المپیک و یک کلیسا دیده می‌شود. خوب است که به بررسی جدول زمانی برنامه‌های مارجیک فونتین (Magic Fountain) بپردازید تا بتوانید از آبشارهای زیبا و موسیقی‌های آن لذت ببرید. از پنج شنبه تا یکشنبه هر نیم ساعت یکبار از ساعت ۹ صبح تا ۱۱:۳۰ شب

Local parks and green spaces

جشنواره اواخر تابستان

یکی از بهترین تجارب در دیگر کشورها، جشنواره‌های محلی است و اغلب آنها نیز در پایان فصل تابستان برگزار می‌شود. جشنواره خود بارسلونا به نام لا مرس (La Mercè) -قدیس حامی شهر- در اواخر ماه سپتامبر برگزار و بیش از ۶۰۰  برنامه در آن اجرا می‌شود که شامل کنسرت، انواع جاذبه‌های فرهنگی، کاستلز معمولی (برج‌های انسانی)، رقص آتش و آتش ‌بازی، اجتماعات عظیم که برخی از بازی‌های محلی (مانند توده عظیم کاغذهای مچاله و تو خالی که توسط سازمان‌های محلی صورت می‌گیرد) را انجام می‌دهند، می‌باشد.

Gràcianeighbourhood  دیدنی‌ترین بزم ‌های خیابانی را اجرا می‌کند و رقابتی را درباره بهترین اجراهای خیابانی با تم‌های عجیب و غریب از جنگل‌های شهری گرفته تا فضاهای بیرونی به وجود آورده است.

Late-summer festivals

بازارها

محصولات غذایی نقش موثری در فرهنگ کاتالان دارند و بهترین راه برای چشیدن طعم غذاهای محلی آن گشت و گذار در بازارهای این شهر است. لا بوکوئریا (La Boqueria)  بزرگ ترین بازار مواد غذایی در اروپا است که در وسط منطقه لا رامبلا (La Rambla) قرار دارد. غرفه‌های غذا و معماری آنها، این منطقه را بی‌نظیر کرده است. هتل‌های سانتا کاترینا نیز به لطف ساختار موج دار و رنگارنگش و مواد غذایی که در آنها ارائه می‌شود، ارزش یک بار دیدن را دارد. در این هتل رستوران‌هایی وجود دارد که به صورت کامل می‌توانند طعم و مزه غذاهای محلی را ارائه دهند.

Markets

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code