جادوی سفر با خط آهن در اروپا

train-1

ایده هایی برای گشت و گذار در قاره سبز

سفر با قطار همیشه یک سفر متفاوت و ویژه است. صدای ریتمیک و خاص همراه با حرکت، چشم اندازهایی که به سرعت ناپدید می شوند، مسافران دیگری که در طول سفر با آن ها آشنا می شوید و رسیدن به قلب شهر مورد نظرتان در مقصد از سفر با قطار یک سفر خاص و تجربه ای ویژه ساخته است.

مطالب مرتبط:
در سفر به اروپا کجا غذا بخوریم؟
سفر به اروپا، آن هم آسان و بی دردسر!

در قاره اروپا با توجه به تراکم مناسب خط آهن در بخش های مختلف کشورهای این قاره و وجود قطارهایی که به طور منظم و متناوب از ایستگاه ها حرکت می کنند، از این وسیله نقلیه، یک گزینه مناسب جهت سفر ارائه می کند. برخی کشورها همچون فرانسه، آلمان و اسپانیا با ارائه قطارهای پر سرعت و شبکه پهناوری از این قطارها، سفر و رسیدن سریع به مقاصد را برای مسافران ممکن می کنند. اگر تصمیم دارید کل قاره اروپا را به این ترتیب بازدید کنید، دشوار ترین بخش پیش روی شما در تنظیم برنامه سفر، وجود تعداد زیادی جاذبه و دیدنی در سراسر این قاره است. این موضوع می تواند برای برخی از مسافرین که برای بار نخست به اروپا سفر می کنند، ترسناک و دردسر ساز باشد. توصیه می کنیم در سفر به این قاره به جای تلاش برای دیدن هر چه بیشتر مناطق مختلف، بخش های معدودی را انتخاب کرده و بر آن ها تمرکز کنید. این موضوع به شما فرصت می دهد تا با آرامش و به طور دقیق و کامل از این زیبایی ها دیدن کرده و تجربه ای خوب داشته باشید. در این بخش ۵ ایده برنامه ریزی برای سفر پیشنهاد می شود که می توانید در سفر به قاره اروپا استفاده کنید:

dhl_rail_freight

یک فهرست شامل ۵ تا ۶ محل را که همیشه آرزوی دیدن آن را داشته اید، به وجود آورده و نقاط مورد نظر را به یکدیگر متصل کنید. وجود شبکه پهناور ریلی در این قاره به شما امکان دسترسی آسان به مناطق مورد نظرتان را داده و شما به سادگی می توانید از محلی به محل دیگر بروید. نظرتان درباره ترکیب آمستردام، بروخه و پاریس چیست؟ یا مسیر وین، پراگ بوداپست؟ گزینه های انتخابی مشابه، بسیار زیاد هستند و تنها شما باید آن را انتخاب کنید.

محوطه های میراث جهانی یونسکو:

یک موضوع دیگر که می تواند راهنمای شما برای انتخاب مقاصد سفرتان باشد، فهرست مجموعه های میراث جهانی یونسکو هستند. جالب است بدانید، ایتالیا مقام اول را در تعداد میراث جهانی یونسکو در جهان دارد و یا تنها در اروپای غربی بیش از یک صد محوطه ثبت شده در یونسکو وجود دارد، از کانال های آبی آمستردام تا شهر ونیز! شما می توانید از این فهرست متنوع، بر اساس علائق خود محوطه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی را انتخاب کرده و در لیست سفر خود قرار دهید.

europe-train-travel

کوهستان ها و سواحل

شبکه های گسترده خط آهن در بخش های مختلف ساحلی قاره اروپا از جمله چینکو تره (Cinque Terre) در شمال غربی ایتالیا وجود دارد و همچنین مسیرهای متعدد خط آهن کوهستانی مانند کوهستان های فرانسه و کوه های آلپ در سوئیس پیش روی شما قرار دارد. اروپا به دلیل تنوع آن شناخته شده است و طبیعت آن نیز مانند مردم و کشورهایش دارای تنوع زیادی است. رشته کوه‌ های متعددی هم در آنجا وجود دارد که قله ‌های مرتفعی دارند. هر کدام از این مسیرها را که انتخاب کنید، تضمین می کنیم که مناظری زیبا و شگفت انگیز از شهرها و روستاها و طبیعت زیبا را در مسیر خود خواهید دید. شاید فکرش را هم نکنید که  می توانید با نشستن در یک قطار از دیدن چه مناظری برخوردار شوید.

francfort_5

جشنواره ها

چرا برنامه سفر خود را بر اساس جشنواره ها تنظیم نمی کنید؟ به طوری که اروپایی ها به برگزاری جشنواره و فستیوال های عجیب و غریب شهرت داشته و در برخی موارد در یک جشنواره پول های هنگفتی هم هزینه می شود. در همین راستا، هر ساله فستیوال ‌ها و جشن‌ های زیادی در سراسر اروپا برگزار می ‌شود که شماری از آنها بسیار منحصر به فرد و به عبارتی عجیب و غریب‌ نیز هستند؛ شما می توانید از جشنواره La Tomatina در نزدیکی والنسیا دیدن کرده یا به تماشای جشنواره و کارناوال ونیز بروید. حضور در جشنواره پالیو (Palio) در سیه نا (Siena) نیز می تواند ساعاتی خوب برای تان رقم بزند. روز بزرگداشت سلطنت در آمستردام، جشنواره موسیقی جاز مونترو در سوئیس، فستویال مشهور اکتبر (Oktoberfest) در مونیخ هر کدام از جمله مشهورترین جشنواره های قاره اروپا هستند که حضور در آن ها می تواند برایتان خاطره انگیز و فراموش نشدنی باشد.

train-2

پس از اینکه ایده هایتان را روی کاغذ مرتب کرده و برنامه مناطقی که می خواهید از آن ها بازدید شود را مشخص کردید، بر اساس شبکه راه آهن اروپا به برنامه ریزی سفر خود بپردازید. شبکه  Voyages-sncf که با عنوان خط آهن اروپا شهرت دارد، مشهورترین وب سایت فروش بلیط قطار در این قاره محسوب می شود. البته امکان خرید سریع بلیط در ایستگاه ها نیز وجود دارد اما توصیه می شود برای تجربه سفر بهتر و اطمینان از رزرو بودن بلیط مورد نظرتان در روز و ساعت مشخص، از وب سایت فوق الذکر استفاده کنید.

اروپا در زمستان: بهترین شهرهای اروپا برای رفتن
اروپا در زمستان: بهترین شهرهای اروپا برای رفتن
راهنمای سفر به لتونی
راهنمای سفر به لتونی
راهنمای تحصیل رایگان در اروپا
راهنمای تحصیل رایگان در اروپا
نمونه های باورنکردنی از معماری گوتیک در اروپا
نمونه های باورنکردنی از معماری گوتیک در اروپا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code