جزایر فرناندو د نورونها را ببینید و میخکوب شوید!

جزایر فرناندو د نورونها (Fernando De Noronha)

اگر که قصد سفر به برزیل را دارید، سواحل جزایر فرناندو د نورونها از آن دست جاهایی است که به هیچ وجه نباید از دست بدهید. جاذبه ی توریستی ای خاص و منحصر بفرد در برزیل که چشم اندازهای آن هر کسی را به خود خیره می کند و بی ذوق ترین افراد را هم سر ذوق می آورد، جایی که از آن به عنوان بهشت برزیل یاد می شود. در ادامه با الی گشت همراه باشید:

عکس های جزایر فرناندو د نورونها

جزایر فرناندو د نورونها کجاست؟

مطالب مرتبط:
راهنمای سفارت برزیل و اخذ ویزای این کشور
۷ ساحل معروف برزیل

این جزایر در فاصله ی ۳۵۴ کیلومتری از سواحل برزیل قرار دارد و در واقع یک مجمع الجزایر است که در کل ۲۱ جزیره را شامل می شود و سواحل دیدنی، چشم اندازها و حیات وحش گوناگون و متنوعش باعث جلب توجه گردشگران شده است. این مجمع الجزایر در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو هم قرار دارند و به همین دلیل مسیر دسترسی به آن ها اصلا سخت نیست. در واقع برای رفتن به این جزایر هم می توانید از راه هوایی و هم راه آبی اقدام کنید که قطعا سفر با کشتی چیز دیگری است.

در این جزیره چیزی که زیاد به چشم می خورد، صخره ها و جزیره های بزرگ و کوچک است. حیات وحش دریایی این جزایر هم فوق العاده است و یکی از بهترین مناطق دنیا برای غواصی است و جالب است بدانید که این جزایر محل زندگی یکی از بزرگ ترین پرنده های دریایی آتلانتیک جنوبی هم هست. بنابراین می توانید مطمئن شوید که از سفر به این جزایر واقعا لذت خواهید برد.

همان طور که در بالا هم به آن اشاره شد، جزایر فرناندو د نورونها از ۲۱ جزیره کوچک تر تشکیل شده است که از بین همه ی آن ها، فقط بزرگ ترین این جزایر قابل سکونت است و ۵۰۰۰ نفر جمعیت دارد. بنابراین در صورتی که بخواهید برای گشت و گذار به جزایر دیگر بروید، باید اجازه از مقامات این کشور بگیرید.

جزایر فرناندو د نورونها

در جزایر فرناندو د نورونها این ها را ببینید

 • چشم اندازها و طبیعت وحشی اعجاب انگیز
 • غروب خورشید
 • دلفین ها
 • لاکپشت های دریایی در خلیج Sueste
 • خلیج پیگ
 • آتالایا
 • حیات دریایی
 • ماه کاملی که بر بالای اقیانوس شب ها خودنمایی می کند
 • خیج سانچو که به عنوان زیباترین ساحل جزیره شناخته می شود

اطلاعات کلی از فرناندو د نورونها

در این جزایر به طور کلی دو فصل وجود دارد، فصلی که در آن باران بسیار شدید می بارد و فصلی که کم باران تر است. آب و هوای این منطقه هم مثل اکثر مناطق برزیل گرمسیری است با این حال ماه های دسامبر تا مارچ ماه هایی هستند که در آن ها باران به شدت می بارد و به همین دلیل باید این موضوع را در زمان سفر به جزایر فرناندو د نورونها مد نظرتان داشته باشید.

آنچه که باید قبل از سفر به این جزایر بدانید این است که دانستن حتی چند عبارت اصلی از زبان پرتغالی، به کارتان خواهد آمد چون در این جزیره به ندرت انگلیسی صحبت می شود یا اصلا کسی بلد است. در واقع انگلیسی به ندرت صحبت، نوشته یا حتی خوانده می شود پس یا باید با یک همراه کار بلد باشید یا این که خودتان باید بتوانید از پس خودتان بر بیایید.

حیات دریایی جزایر فرناندو د نورونها

انجام دهید، بهتر است از قبل باشد. در زمان سفر به جزایر فرناندو د نورونها بهتر است اصلا از آب لوله کشی استفاده نکنید ولی آب های بطری هم به راحتی در دسترس هستند و هم امن ترند.

آب های آبی کریستالی و سواحل حیرت آور فرناندو د نورونها هر کسی را وسوسه به شنا و غواصی در این جزیره می کند. در این جزایر بیشتر از ۱۵ ساحل وجود دارد که از بین همه ی آن ها، خلیج پوروکوس یکی از دیدنی ترین و از سواحل ماسه ای است و ساحل Conceicao هم به خاطر خط ساحلی طولانی اش مشهور است. گردشگران ماجراجو مطمئنا از استخرهای طبیعی ای که در ساحل آتالایا وجود دارد و از غواصی در این استخرها حسابی ذوق زده می شنود. در مدت اقامت حتما از خلیج سانچو هم دیدن کنید که با دیواره های طبیعی احاطه شده است…

چطور به جزایر فرناندو د نورونها برویم؟

سفر به این جزایر هم از راه هوایی وهم از راه دریایی امکان پذیر است. این جزیره دارای فرودگاه کوچکی است که هواپیماهایی از مبدا رسیف (Recife) در فرودگاه آن فرود می آیند.

یکی دیگر از جذاب ترین کارهایی که در هنگام سفر به این سواحل می توانید انجام دهید، تماشای دلفین های باهوش و دوست داشتنی است. هر صبح، صدها دلفین در آب های این جزیره شروع به جست و خیز می کنند و روی آب می آیند که اگر کمی روی ارتفاع مثلا بر بالای یک صخره بایستید، به راحتی می توانید آن ها را ببینید. در واقع فعالان محیط زیست و یا حتی مردم عادی، شب ها به این دلفین ها غذا می دهند صبح ها آن ها به روی آب می آیند.

فرناندو د نورونها

یکی دیگر از فعالیت هایی که در بین افرادی که به  جزایر فرناندو د نورونها سفر کرده اند خیلی طرفدار دارد، اسنورکلینگ است. اسنورکلینگ چیست؟ درباره ی آن قبلا نوشته ایم، به لینک روبرو بروید (اسنورکلینگ چیست؟) اگر چه تا چند سال پیش اسنورکلینگ در آب های آتالایا محدود بود و در واقع خیلی آزاد نبود، با این حال امروزه این محدودیت مثل گذشته نیست و می توانید کم و بیش در این آب ها اسنورکلینگ کنید.

روزانه فقط تا ۱۰۰ نفر اجازه ی غواصی یا اسنورکلینگ در این آب ها را دارند و در صورتی که این ظرفیت پر شود، بقیه ی افراد باید تا روز بعدی صبر کنند. اگر که دوست داشتید از این منطقه در جزایر دیدن کنید، چند نکته را در ذهن داشته باشید:

 • اجازه ی استفاده از کرم های ضد آفتاب را ندارید چون روغن آن ممکن است آب را کثیف کند.
 • دقیقا باید به اندازه ی اسنورکلینگ، روی سطح آب بمانید و اگر بخواهید به پایین بروید، شما را از آب بیرون می آورند و باید جریمه پرداخت کنید.
 • فقط اجازه دارید تا ۲۵ دقیقه در آب بمانید.

منبع: wikitravel.org

بوئنوس آیرس، بدل پاریس در آمریکای جنوبی
بوئنوس آیرس، بدل پاریس در آمریکای جنوبی
درخشش هنر گوتیک در کلیسای وحدت ملی اکوادور
درخشش هنر گوتیک در کلیسای وحدت ملی اکوادور
مهم ترین هتل های برزیل
مهم ترین هتل های برزیل
راهنمای سفارت شیلی و اخذ ویزای این کشور
راهنمای سفارت شیلی و اخذ ویزای این کشور

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code