بهترین جشن های برداشت دنیا در فصل پاییز

جشن های برداشت دنیا

با شروع فصل پاییز به معرفی جشن های برداشت دنیا در مجله الی گشت می پردازیم. در همه جوامع و فرهنگ های دنیا از جمله ایران در اوایل پاییز و با شروع فصل برداشت، جشن برداشت برای قدردانی از موهبت های الهی و نعمت های فراوان برگزار می شود. هر چند که جشن برداشت، جشنی است که در میان کشاورزان مرسوم است اما آشنایی با آن می تواند شما را مجذوب جاذبه های این جشن نماید. جشن برداشت در هر منطقه و کشوری با اداب و رسوم مختلفی برپا می شود. در هنگام پاییز به هر کدام از کشورهای نام برده زیر می توانید سفر کنید تنها کافیست از سایت الی گشت بلیط هواپیما و هتل خود را بخرید. برای راحتی بیشتر اپلیکیشن الی گشت نیز می تواند تمام کارهای قبل از سفر شما را از جمله خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل انجام دهد.

جشن های برداشت دنیا پرتغال

جشن شکرگزاری و برداشت، ماساچوست | Thanksgiving, Plimoth Plantation, Massachusetts

مطالب مرتبط:
با هم سری بزنیم به جالب ترین جشن های دنیا!
برترین مراسم و جشن های دنیا
معرفی معروف ترین جشنواره های هنر خیابانی در دنیا

روز شکرگزاری Thanksgiving در این قاره و استان ماساچوست در چهارمین پنج شنبه ماه نوامبر برگزار می شود. این مراسم از تاریخ پاییز سال ۱۶۲۱ تاکنون در میان مردم برگزار می شود. در این روز کشاورزان به دلیل فراوانی محصولات گندم و پر شدن انبار غله سه روز جشن می گیرند. ابراهام لینکلن روز شکرگذاری را در سال ۱۸۶۳ در تاریخ این کشور، اعلام کرد. اگر می خواهید که این جشن را در این قاره به زیبایی و بزرگی ببینید می توانید به ماساچوست بروید. در آنجا کشاورزان غذاهای متنوعی مانند بوقلمون، غاز شکم پر کن و ماهی را درست می کنند و همگی با هم در سر میز شام از این ضیافت برداشت محصول لذت می برند.

جشن های برداشت دنیا

وندیمیا، مندوزا، آرژانتین | Vendimia, Mendoza, Argentina

از بهترین جشن های برداشت دنیا در آرژانتین است که با مراسمات خاصی برگزار می شود. در این کشور آخرین یکشنبه ماه فوریه اسقف اعظم مندوزا اولین انگور فصل را با آب مقطر تطهیر می کند و مراسمی خاص را در این باره انجام می دهد. در نهایت به ستایش پروردگار پرداخته و این گونه جشن برداشت مندوزا شروع می شود. در این شهر جشن برداشت یک ماهه در آرژانتین برپا می شود.

این فستیوال یکی از پر رنگ و لعاب ترین فستیوال های دنیاست که همه برای آن آماده می شوند. مردم در این روز به خیابان ها آمده و آرایش مخصوص می کنند. لباس های زیبا می پوشند و در صف های طولانی رژه می روند. مسابقات ملکه زیبایی برگزار می شود. همه مردم در اطراف مراسم ایستاده و به تماشای مسابقه می پردازند. سپس تمام جمعیت به آمفی تئاتری بزرگ می روند و به تماشای تئاتر و موسیقی با موضوع برداشت محصول می نشینند. در این مراسم ملکه ای برای جشن برداشت مندوزا در آرژانتین انتخاب می شود که بر روی صحنه آمده و مورد تشویق حاضرین قرار می گیرد. در نهایت همگی مردم شاهد مراسم خیره کننده آتش بازی در آسمان خواهند بود و به شادی می پردازند. شرکت در این مراسم می تواند شور و نشاط فراوانی را به شما برای ادامه فصل سرد برانگیزد. نام این جشن برداشت را وندیمیا Vendimia نهاده اند.

جشن های برداشت دنیا

جشن برداشت برنج، بالی، اندونزی | Bali, Indonesia

در کشوری همچون اندونزی و شهر بالی برنج محصولی است که ارزش زیادی برای کشاورزان و مردم دارد. بیشتر درآمد مردم در روستاها و شهرهای کوچک از طریق کشاورزی و کاشت برنج به دست می آید. در نتیجه در این منطقه شما شاهد یکی از بهترین جشن های برداشت دنیا خواهید بود. جشنی که برای برداشت محصول برنج برگزار می شود. مردم بالی معتقدند که الهه برنج دوی سری Dewi Sri به زمین های آن ها با برپایی این جشن برکت می دهد. در این جشن در هنگام برداشت محصول، تمام روستاها و مناطق کاشت برنج را با پرچم های رنگی تزئین می کنند. سپس مردم با چوب های بامبو در بالا دست مزارع برنج بنایی ساده و چهارگوش می سازند و درون آن را با محصول پر می کنند.

یکی از دیگر کارهایی که در این مراسم انجام می شود.ساخت عروسک هایی کوچک از شالیزارها و سبوس برنج است. بسیاری از کودکان ساخت این عروسک ها کمک می کنند. در نهایت تمام این عروسک های کوچک را در بنای چهارگوش بامبو می گذارند و به گونه ای به الهه برنج هدیه می دهند تا در سال دیگر نیز بتوانند برداشت محصولی عالی را داشته باشند. برای این جشن تنقلات و خوراکی های متنوعی پخته می شود که یکی از جاذبه های آن است.

بهترین جشن های برداشت دنیا -اندونزی

برداشت میوه، چانتابوری، تایلند | Chanthaburi Fruit Fair, Chanthaburi, Thailand

شهر و منطقه چانتابوری در تایلند به خاطر سنگ های گران قیمت و با ارزشی که دارد بسیار معروف است. به جز این، این شهر به دلیل دارا بودن تنوع در محصولات میوه نیز خیلی طرفدار دارد. زیبایی بی نظیر باغ های میوه چانتابوری را رنگارنگ کرده است. تاکنون شده است که به میوه ای عجیب و غریب برخورد داشته باشید و ندانید که چگونه باید آن را بخورید؟ در این منطقه میوه هایی را خواهید دید که در طول زندگی تان آن ها را ندیده اید و نخورده اید. همین موضوع جشن برداشت میوه در چانتابوری را تبدیل به یکی از عجیب ترین برداشت های محصول دنیا کرده است. میوه هایی که در طول برداشت محصول تابستان در این منطقه دیده می شوند شامل: دوریان Durian، لانگان longan، رامبوتان rambutan، منگوستین mangosteen می باشند. نمایشکاه این میوه ها را در محل بنای عبادتگاه مردم این ناحیه پیدا خواهید کرد.

همچنین برای پیدا کردن بهترین برداشت و محصول، رقابتی در بین کشاورزان شکل می گیرد. این مسابقه نه تنها از نظر بهترین و سالم ترین برداشت بلکه از نظر نمایش هنری محصول به مردم نیز شرکت کنندگان را می سنجد. در روز افتتاحیه این مراسم گردشگران و دیگر مردم محلی شاهد رژه قایق هایی رنگارنگ بر روی رودخانه هستند که با میوه های استوایی تزئین شده اند. هر قایقی که زیباترین تزئین را داشته باشد به عنوان برنده این رژه انتخاب خواهد شد.

چانتابوری

قدردانی از موهبت های درون دریا، یونان | Blessing of the Sea, Greece

یکی از عجیب ترین جشن های برداشت دنیا را در یونان خواهید دید. در زمان ظهور مسیحیت در کشور یونان، داستانی گفته می شود که در آن ۳ مرد عاقل به دیدار حضرت مسیح (ع) در کودکی آمدند. این روز را جشن می گیرند. در این مراسم تمام مردم در کلیسا ها جمع می شوند و سپس در صف های طولانی از کلیسا بیرون آمده و به سمت دریا و اقیانوس حرکت می کنند. در کنار ساحل کشیشی صلیبی طلایی را متبرک کرده و به درون اقیانوس می اندازد. سپس مردان و جوانان به درون اقیانوس شیرجه می زنند و به دنبال صلیب می گردند. هر کس که صلیب را پیدا کند، برنده مسابقه جشن برداشت خواهد بود و به او هدیه ای داده خواهد شد. همچنین مردم یونان معتقدند کسی که صلیب را پیدا می کند در سال جدید اتفاقات بد را از خود دور کرده و خوش شانس می شود. همچنین روح های خبیث را از خود دور می کند.

جشن های برداشت دنیا -یونان

برداشت زیتون، ماجیون، ایتالیا | Olivagando, Magione, Italy

از جشن های برداشت دنیا که برای زیتون برگزار می شود در کشور ایتالیا برپا است. در شهر ماجیون ایتالیا، جشن برداشت در دو روز برگزار می شود. یک روز اختصاص به جشن مهربانی سنت کلمنت دارد و فردای آن روز جشن برداشت زیتون برگزار می شود. با این وجود هر دوی این جشن ها برای قدردانی از فراوانی محصول زیتون در ایتالیا برپا می شود. در این مراسم نیز، کشیشی اولین محصول روغن زیتون را تبرک کرده و در صندوقچه ای مقدس با احترام حمل می کند و به سر میز غذا می آورد. در نهایت تمام مردم در جشن شامی به سبک قرون وسطایی شرکت می کنند. این جشن در قلعه ای تاریخی مربوط به قرن ۱۲ ا برپا شده و اکثر شرکت کنندگان لباس های محلی و سنتی مربوط به جشن را می پوشند و به شادی می پردازند.

جشن برداشت زیتون

جشنواره گل مادیرا، مادیرا، پرتغال | Madeira Flower Festival, Madeira, Portugal

از جشن های برداشت دنیا است که در فصل بهار و ماه آوریل گرفته می شود. در این جشن هر یک از کودکان پرتغالی با خود شکوفه ای می آورد تا با آن دیوار امید را زینت دهند. همچنین فرش هایی از گل های رنگارنگ نیز درست می شود.

اینوالا، سوازیلند | Incwala, Swaziland

در اواخر ماه دسامبر، مردان سوازیلند برای جمع آوری آب به دریا می روند تا این گونه مراسم اینوالای خود را شروع کنند. از جشن های برداشت دنیا در میان قبایل اولیه این جشن است که به زیبایی و تماشایی در این قبایل برگزار می شود. اولین محصول میوه سال درون سبدهای بافته شده از حصیر پیشکش پادشاه می شوند. زمانی که پادشاه اولین میوه را بخورد، دیگر مردم نیز می توانند جشن را شروع کرده و غذاها و میوه های محصولات خود را بخورند و اینوالا را جشن بگیرند.

10 جشن برداشت

جشن لاماس یا جشن درو، انگلستان | Lammas Festival, United Kingdom

جشن درو که در انگلستان به نام جشن لاماس معروف است و در روز اول ماه اوت برپا می شود، از دیگر جشن های برداشت دنیا است. این جشن زمانی که طول روزها کوتاه تر می شود و دوره فراوانی محصول به پایان می رسد، اجرا می شود. مردمان انگلستان امروزه مراسم خود را به گونه ای اجرا می کنند که در زمان های قدیم مرسوم بوده است. نانی مخصوص در این روز از آرد محصول تازه پخته می شود. کودکان نیز از برگ های خشک محصول عروسک های کوچک درست می کنند و آن ها را بر روی میز غذا برای تزئین می گذارند.

منبع: nationalgeographic.com

کشورهایی که به اندازه یک روستا هستند!
برای اسکی در اروپا به این پیست ها بروید
معرفی بزرگ ترین هتل های زنجیره ای در دنیا
شگرف ترین جاذبه های مجسمه ای دنیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code