خلیج دینگل بی، تنها مکانی در ایرلند که گردشگران را جادو می کند!

خلیج دینگل بی ایرلند | Dingle Bay

کشور ایرلند از مجموعه کشورهای جزیره ای در جهان است به دلیل طبیعت بی نظیری که دارد و حیات وحش خاص اش در دنیا مشهور است. مجله الی گشت یکی از معروف ترین و بهترین جاذبه های این کشور، یعنی خلیج دینگل بی ایرلند را به شما معرفی کرده و تمام دیدنی های آن را نام می برد. اگر برای سفر به دوبلین و این کشور برنامه ریزی می کنید، حتما دیدن خلیج دینگل بی ایرلند را از دست ندهید. ایرلند سومین جزیره بزرگ اروپاست. جاذبه هایی همانند تماشای دلفین تنهای خلیج، وال های مینک و رقص آن ها، روستاهای خرابه و متروکه و همچنین شهرهایی با خانه های رنگی از جمله جاذبه های این منطقه از ایرلند است.

خلیج دینگل بی ایرلند

بازدید از دلفین شیرین خلیج

مطالب مرتبط:
شگفت انگیزترین جاذبه های ایرلند
آشنایی با زیباترین شهرهای ایرلند
راهنمای سفارت ایرلند و اخذ ویزای این کشور

یکی از جاذبه های پر طرفدار به خصوص برای خانواده ها و کودکان در خلیج دینگل بی ایرلند تماشای دلفین دوست داشتنی فونگی (Fungie) است. برای شرکت در این تورهای یک ساعته باید بلیط کشتی های فری را خریداری کنید. برای سوار شدن به کشتی های گشت و گذار باید به بندر دینگل بروید. دلفین فونگی بیشتر از دو دهه و نیم است که در خلیج دینگل بی ایرلند زندگی می کند. یکی از مزیت هایی که توریست ها و گردشگران در این تورها دارند، این است که تا زمانی که دلفین فونگی را ندیده اند، برای تور هیچ پولی پرداخت نمی کنند. پس هر زمان که شما از دیدن دلفین سیر شدید و راضی بودید هزینه تور را می پردازید! اگر دلفین را نبینید پس پولی هم پرداخت نمی کنید. نگران این موضوع نباشید. دلفین دوست داشتنی فونگی ساکن همیشگی خلیج دینگل بی ایرلند است.

خلیج دینگل بی

کشتی هایی که شما را به دیدن دلفین می برند می توانند تا ۶۰ مسافر را همزمان سوار کنند. حتی بسیاری از مراسم های خصوصی همانند مراسم های ازدواج، مهمانی های تولد و دیگر جشن ها را بر روی این کشتی جشن می گیرند که خود یکی از جاذبه های ایرلند است. بسیاری از مدارس نیز برای اردوهای آموزشی خود سوار این کشتی شده و به دیدن تنها دلفین خلیج دینگل بی ایرلند می روند.
برای سوار شدن به این کشتی باید قبل از ساعت ۸ صبح خود را به اسکله برسانید.

مدت زمان این سفر بر روی آب حدود ۲ ساعت طول می کشد. یکی از خوبی های صبح زود رفتن به دیدن فونگی این است که هنوز کشتی های دیگر به این ناحیه نیامده اند و فونگی اذیت نشده است. در نتیجه به راحتی به دیدن شما می آید و می توانید در سکوت و آرامش طبیعت این مجموعه از او دیدن کنید. یکی از خوبی های این تورها این است که به دنبال دلفین نمی کنند، بلکه خود دلفین اگر بخواهد کشتی ها را تعقیب می کند و در نهایت خود را به مسافران نشان می دهد. اگر شرایط برایتان مساعد بود و جدای از آب و هوا، دلفین وحشی نیز به قایقتان نزدیک شد می توانید لباس غواصی از قایق ها گرفته و وارد آب شوید. شنا در کنار دلفین وحشی و آن هم درون آب های شفاف خلیج دینگل بی ایرلند یکی از بهترین لذت های شنا در زندگیتان خواهد بود. ا

گر در تابستان به این ناحیه سفر کرده اید، به شما پیشنهاد می دهیم که تورهای بعد از ظهر خصوصی را خریداری کنید. در گروه های خصوصی تنها ۶ نفر می توانند حضور داشته باشند. همچنین برای ثبت غروب زیبای خلیج دینگل بی ایرلند بهتر است دوربین عکاسی با خود به همراه داشته باشید. در این قایق ها جدای از خدمه آن، یک راهنمای حیات وحش و بیولوژیست نیز هست که اگر شما سوالی در مورد دلفین و یا محیط زندگی او دارید، بتوانید از او بپرسید.

دلفین فونگی ایرلند

بیشتر کشتی هایی که برای دیدن دلفین می روند، تنها به این حیوان بسنده نمی کنند. بعضی از آن ها برای تماشای وال های مینک نیز مسافران را حمل می کنند. در طول مسیری که طی می کنید سواحل و بندرهای دیگری در مقابلتان قرار دارد که نام هر یک را می توانید از ناخدای کشتی یا خدمه و راهنما بپرسید. از جمله قلعه دانبگ (Dunbeg fort)، ساحل کومینول (Couminole) و حتی روستاهای کوچکی همانند ترا بان (Trá Bán). این جاذبه ها شما را عاشق ایرلند خواهد نمود.

بسیاری از کشتی ها می توانند خدود ۴۰ مسافر را برای دیدن وال های مینک به خلیج دینگل بی ایرلند ببرند. این وال ها در اطراف کشتی ها شنا کرده و دم خود را از آب بیرون می آورند. بعضی از وال ها که به صورت خانوادگی و گروهی شنا می کنند، حرکتی دارند که به نام حرکت ترایانگل (سه گانه) معروف است. در این حرکت هر سه وال با یکدیگر از درون آب به بیرون شیرجه می زنند و صحنه بی نظیری را به وجود می آورند. در سال های اخیر، گردشگران ایرالند و بیشتر توریست هایی که به این ناحیه از آب های اقاینوس آرام می آیند، برای دیدن این حرکت وال ها لحظه شماری می کنند.

اگر شما هم خوش شانس باشید شاید در قایق هایی که به سمت خلیج دینگل بی ایرلند رهسپار شده اند، بتوانید سوار شده و شاهد پرش بی نظیر نمایشی وال های مینک باشید. بنابراین تماشای وال ها در خلیج دینگل بی ایرلند را به هیچ عنوان از دست ندهید.

تماشای حیات وحش ایرلند

رینگ کری | The Ring of Kerry

حلقه کری یا رینگ کری یک طبیعت حیرت انگیز و بکر ایرلند است که قرن ها گردشگران و توریست ها را به خود جذب کرده است. می توانید در تورهای یک روزه کورک شرکت کنید و برای یک روز از زیبایی های مناظر طبیعی، جذاب و میراث باستانی این ناحیه دیدن کنید. در روستاهای عجیب و غریب این منطقه از ایرلند توقف کنید و در کنار سواحل صخره ای خیره کننده بایستید.

عموما تورهایی که برای دیدن رینگ کری برگزار می شود، ۱۰ ساعت طول می کشد. می توانید با راهنمایی انگلیسی زبان همراه شوید. دیدن قلعه های سنگی، صخره های ایستاده و منظره ای که از سنگ  های عصر یخبندان و با قدمتی در حدود ۱۰،۰۰۰ سال باقی مانده وجد خاصی برایتان خواهد داشت.

جاذبه هایی که در رینگ کری انتظار شما را می کشند

توقف در یکی از روستاهای رنگارنگ و جذاب ایرلند به نام اسنیم (Sneem) در کنار خلیج کنمار (Kenmare Bay)

عبور از کیلورگلین (Killorglin)، مکانی که به عنوان خانه جشن های سلتیک باستانی شناخته می شود. این جشن قدمتی طولانی داشته و به سال ۱۶۱۳ باز می گردد. این جشن یکی از قدیمی ترین جشنواره های جهان و از جاذبه های خلیج دینگل بی ایرلند است.

دینگل بی: یکی از خوبی های تور رینگ کری جامع بودن ان است. در این تورها شما به راحتی می توانید به دیدن خلیج دینگل بی ایرلند و دیگر جاذبه های اطراف آن بروید. نگاهی به مناظر شگفت انگیز ساحل مشهور اینچ (Inch Beach) بیندازید. در هوایی عالی و روزی روشن، احتمالا به سمت جزایر بلسکت (the Blasket Islands) رفته و از وساحل وحشی اقیانوس آرام دیدن کنید.

روستای اسنیم ایرلند

واترویل (Waterville): حتما این روستای کوچک زیبا را تحسین خواهید کرد. چشم اندازی که در روبروی روستای وارترویل قرار دارد نشان دهنده خلیج بالینسکلینگز (Ballinskelligs Bay) و صخره های اسکلینگ (the Skellig Rocks) با یکی از اولین صومعه های عصر اولیه مسیحیت است. از موضوعات جالبی که راجع به این روستا وجود دارد علاقه زیاد شخصیت کمدی معرو سینما نچارلی چاپلین به این جزیره است. او مکرر برای بازدید و دیدن جزیره به روستای واترویل می آمد. به همین دلیل در سال ۱۹۹۸ به افتخار او مجسمه اش را در این روستا برپا کردند.

پارک ملی کیلارنی (Killarney National Park): ایرلند به خاطر طبیعت بکر و صخره های وحشی و مناظر بی بدیلش به همراه حیات وحش  بی نظیرش معروف است. با رفتن به پارک ملی کیلارنی به راحتی می توانید گوشه ای از زیبایی های این جزیره بزرگ را یکجا تماشا کنید. پارک ملی کیلارنی زیباترین و بهترین پارک ملی در ایرلند است که در آن جاذبه هایی همانند دریاچه های کیلارنی و دره سیاه (the Black Valley) وجود دارد. همچنین در این تور شما را به دیدن شکاف مولز (Molls Gap) و محل عبور لپرچوآن (Leprechaun) می برند.

پارک ملی کیلارنی

آبشار تورک (Torc Waterfall): با گروه توقفی در کنار آبشار ۱۸ متری تورک در میان جاذبه های خلیج دینگل بی ایرلند خواهید داشت. این آبشار در نهایت از میان دریچهای چوبی و بنایی قدیمی می گذرد و زیبایی این منظره و مکان را دو چندان می کند. قبل از اینکه دوباره به کورک برگردید، کمی وقت خواهید داشت تا در کیلارنی بنشینید و راجع به مناظری که دیده اید بیشتر تفکر کنید. استراحت کنید و تنها از آنچه که پیش رویتان است لذت ببرید. در هوای سرد می توانید نوشیدنی گرمی نیز سفارش دهید.

روستای بلک ایرلند

در هر صورت اگر می خواهید در تور خلیج دینگل بی ایرلند شرکت کنید باید تور آن را خریداری نمایید. برای شرکت د راین تور باید ابتدا خود را به شهر کورک (Cork) برسانید و از آنجا با گروه همراه شوید. شهر کورک یکی از شهرهای جنوبی ایرلند و در غرب خلیج دینگل بی ایرلند قرار گرفته است. جدای از تورهایی که از این شهر برگزار می شود، می توانید در دیگر شهرها نیز از تورهای طبیعت گردی که برای این جاذبه های ایرلند برگزار می شود، اطلاعات کسب کرده و در نهایت در آن ها شرکت کنید.

تمام شهرهای جنوبی ایرلند همانند وارتفورد، ترالی، دینگل، کیلارنی و … این تورها را اجرا می کنند. همچنین با ورود به دوبلین نیز می توانید برای دیدن جاذبه های خلیج دینگل بی ایرلند برنامه ریزی کنید. برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خود در دوبلین به راحتی به سایت یا اپلیکیشن الی گشت مراجعه کنید. برای بیشتر شهرهای ایرلند می توانید پرواز مناسب خود را بیابید.

منبع: tripadvisor.com

هزینه های سفر به ایرلند
یک نفس هوای تازه در دوبلین، پایتخت تماشایی ایرلند!
راهنمای سفر به دوبلین، پایتخت ایرلند
تنها موزه ای در جهان که سر بریده انسان را به نمایش می گذارد! + تصاویر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code