خوش خبری توئیتر

توییتر؛ خبرهای خوبی برای کاربرانش دارد

 چند روز پیش، مدیرعامل توییتر با استفاده از پلتفرم خود از کاربران این شبکه اجتماعی درخواست کرد که نظرها و پیشنهادهای خود را درباره امکاناتی که شرکت باید به توییتر بیفزاید، اعلام کنند. پاسخ‌ های فراوانی به ‌سرعت از طرف کاربران اعلام شد و البته یک درخواست ویژه به طور مکرر از سمت کاربران اعلام می ‌شد؛ کاربران به توانایی ویرایش توییت ‌هایشان نیاز جدی خواهند داشت. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
امکان گپ و گفت گروهی در فیس بوک میسر شد
ناامن‌ترین ابزار ارتباطی دنیای مجازی را بشناسید
twitter on phone

برهمین اساس جک دورسی، مدیر عامل توییتر گفت که در پی این درخواست به احتمال زیاد، توییتر به کاربران اجازه ویرایش توییت ‌ها را می دهد.

نکته جالب توجه اینست که این تنها یک حرف نیست و توییتر به این ویژگی به ‌طور جدی فکر می ‌کند. جک دورسی در پاسخ به توییت یکی از کاربران به نام [email protected] گفته که می پذیرد که نوعی از ویرایش برای همه کاربران ضرورت دارد و نه فقط کاربران مجاز و شناسایی ‌شده. او خطاب به این کاربر نوشته است: « نمیدانم چرا تو و ۳۹ کاربر دیگر این توییت را تکرار کرده ‌اید اما به هر حال نوعی ویرایش برای توییت‌ ها ضروری است. اما برای همه کاربران و نه ‌فقط کاربران دارای نشان مخصوص.

با این حال، دورسی اعلام کرده که اجرای این ویژگی به ‌آسانی صحبت درباره آن نیست. مساله اصلی مدت ‌زمان فعال ‌بودن این ویژگی برای یک توییت است. برای مثال بهتر است این ویژگی محدود به ۵ دقیقه ابتدایی پس از انتشار توییت و ویرایش غلط‌ های املایی آن باشد یا باید آن را برای مدت طولانی ‌تر و حتی نامحدود فعال کنند؟

با توجه به صحبت ‌های دورسی، هرچیزی که منجر به ایجاد تغییرات نامعین در توییت‌ ها شود، باید دارای نشانه ثبت تغییرات باشد و از آنجا که توییتر آرشیو عمومی هست، کاربران باید این توانایی را داشته که تمامی ویرایش‌ های قبلی و نسخه اولیه توییت ویرایش ‌شده را مشاهده کنند. مثلا کاربرانی که توییت ‌های افراد مشهور و مقامات را انتشار می دهند باید نسخه‌ های قبلی توییت مورد نظر را در صورت ایجاد تغییر مشاهده کنند، به ‌ویژه اگر تجدیدنظرهای متعددی روی آن صورت گرفته باشد. نحوه نمایش این ویژگی ‌ها و تغییرات روی توییتر بستگی به تصمیمات شرکت دارد.

درخواست ویژگی تغییر و ویرایش توییت ‌ها معمولا هنگام آپدیت ‌های جدید در توییتر مطرح شده است. سال گذشته یکی از بزرگ ‌ترین کاربران سایت توییتر  اعلام کرد که به شرکت توییتر ایمیل می زند و درخواست برای اجرای طرح ویرایش توییت ‌ها را مطرح می کند.

او امسال و پس از درخواست جک دورسی نوشت: « بیشترین درخواست و انتظار کاربران از ما، آوردن ویژگی ویرایش سریع غلط ‌های موجود در توییت ‌هاست. ویرایش توییت بیش از یک مرتبه نیازمند فعال ‌سازی گزینه تاریخچه تغییرات برای آن توییت است.»

حالا دورسی اعتراف کرده که این ویژگی، خواسته اکثر کاربران توییتر است. دیگر ویژگی‌ هایی که کاربران مایل به اجرایی ‌شدن آنها در توییتر هستند، شامل قابلیت نشانه‌ گذاری توییت‌ ها، امنیت بیشتر و همچنین گزارش آسان ‌تر پست ‌های آزاردهنده و توهین‌آمیز است.

ماجرای بی اعتباری یاهو
ماجرای بی اعتباری یاهو
روسی ها به جنگ اطلاعاتی با آمریکا آمدند
روسی ها به جنگ اطلاعاتی با آمریکا آمدند
ساعت آبی چیست؟ چگونه چنین ساعتی کار می کند؟
ساعت آبی چیست؟ چگونه چنین ساعتی کار می کند؟
سایت‌ های برتر میزبانی گردشگران و مسافران
سایت‌ های برتر میزبانی گردشگران و مسافران

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code