دره کوکورا، دره درختان نخل عجیب و غریب!

کلمبیا در قاره ی آمریکا واقع شده است و شمال غربی ترین کشور آن محسوب می شود. شاید کشور چندان شناخته شده ای برای ایرانی ها نباشد اما به اندازه ای جای دیدنی دارد که بتواند گردشگران را راضی نگه دارد، از سواحل شنی کارائیبی و اقیانوس آرام و رشته کوه های آند گرفته تا جنگل های آمازون. در کلمبیا مکانی وجود دارد که به آن دره کوکورا می گویند جایی که درختان نخل در آن رشد بسیار عجیبی دارند و تا ۷۰ متر بلند می شوند! در ادامه همراه الی گشت باشید:

دره کوکورا در کلمبیا

مطالب مرتبط:
حقایقی باورنکردنی از تمدن اسرار آمیز مایا
رامایانا، هیجان‌انگیزترین پارک آبی پاتایا

در کوهپایه های سرسبز آند کلمبیا، دره ای به نام دره کوکورا (Cocora valley) وجود دارد که به خاطر داشتن درختان نخل موم مانندش شهرت دارد. این درختان بلند و باریک، تا ۷۰ متر به آسمان می روند و برگ هایی که در بالای درخت با هر وزش بادی تکان می خورند، از آن منظره ی فوق العاده دیدنی و خاصی می سازند که در هیچ جای دیگری روی زمین نمی توان مانند آن را پیدا کرد.
جالب است بدانید این درختان نخل مومی مانند، نماد ملی کلمبیا هستند و بلندترین درختان نخل دنیا محسوب می شوند.
بهترین راه دیدن این درختان عجیب نه از طریق عکس و ویدیو بلکه از طریق سفر به کلمبیا و دیدن آنها از نزدیک است! راه گشت و گذار در این دره، با پای پیاده است تا بتوانید راحت همه جای آن را ببینید. نزدیکترین شهر به دره کوکورا، شهر سالنتو است و در صورتی که در آن اقامت کنید می توانید از طریق جیپ هایی که هر روز شهر را به این مقصد ترک می کنند، خودتان را به دره برسانید. انتخاب دیگری که می توانید داشته باشید، اقامت در زمین های کوچک مزرعه مانند کوکورا است که در ورودی مسیرهای پیاده روی قرار گرفته اند.

مسیر پیاده روی دره کوکورا

بهترین زمان رفتن به دره کوکورا

در ماه آپریل و ما ه می، این دره، بیشترین ریزش باران را تجربه می کند. بنابراین اگر سفرتان را به ماه های دیگری موکول کنید، خوش شانس تر خواهید بود چرا که هم می توانید راحت هر چقدر خواستید در آنجا بمانید و در اطراف گشت و گذار کنید و هم با زمین های گلی روبرو نمی شوید.

دره زیبای کوکورا

توصیه هایی قبل از رفتن به دره کوکورا

-زود بروید! این دره به یک دلیل خیلی سرسبز است و آن هم ریزش باران فراوان است و مخصوصا در خیلی از بعد از ظهرها باران بیشتر می بارد بنابراین، زودتر رفتن به این معناست که می توانید تجربه ی لذت بخش تری داشته باشید و از آسمان صاف و شفاف آبی هم بیشتر لذت ببرید.
– حتما کفش های مناسب پیاده روی بپوشید و همراهتان یک ژاکت ضدآب داشته باشید.
– اگر فهمیدید که در چند روز اخیر بارش باران زیاد بوده است، بهتر است چکمه های پلاستیکی بخرید. می توانید آنها را در ورودی مسیر پیاده روی و با هزینه ی مناسبی تهیه کنید.
– اگر دوست دارید از آرامش و زیبایی دره بیشتر لذت ببرید، به جای اقامت در شهر دیگر، در همین دره بمانید.

منبع: lonelyplanet.com

طبیعتی سحرآمیز در زیباترین پارک ملی آمریکا
طبیعتی سحرآمیز در زیباترین پارک ملی آمریکا
اسرار فاش شده از میدان تایمز نیویورک
اسرار فاش شده از میدان تایمز نیویورک
طوفان هاروی و اعلام حالت فوق العاده در تگزاس
طوفان هاروی و اعلام حالت فوق العاده در تگزاس
راز دره گابلین چیست؟
راز دره گابلین چیست؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code