بلیط هواپیما

دریاچه ای که به رنگ آن عادت نخواهید کرد!

دریاچه‌ی هیلیر

هر دریاچه ای خصوصیات مختص به خود را دارد اما کمتر دریاچه ای را همانند دریاچه‌ی هیلیر خواهید یافت که به رنگ صورتی باشد.

همین موضوع این دریاچه شگفت انگیز را به حد زیادی منحصربفرد ساخته است. از این نمونه در جهان به تعداد انگشتان دست می توان یافت. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
ستون های غول پیکر سنگی در روسیه
این دریاچه پر از عروس های دریایی زیباست
دریاچه‌ی هیلیر

این دریاچه که در مجمع الجزایر ریشرشی، واقع در غرب استرالیا و در جزیره میانی قرار گرفته، توجه همگان را به جلب کرده است. چیزی که به جذابیت این دریاچه کمک کرده است، رنگ زیبای صورتی آن است که در طول زمان هیچ گونه تغییری نخواهد داشت. نکته ی جالب این است که حتی اگر مقداری از آن را درون لیوان بریزید باز هم تغییر رنگی مشاهده نخواهد کرد. حدس و گمان های درباره این تغییر رنگ وجود دارد همچون وجود نوعی جلبک به نام دینالیالا (Dunaliella)  و هلیوباکتریوم اما دلیل قطعی آن هنوز مشخص نشده است.

در سال ۱۸۰۲ کاپیتانی انگلیسی به نام “متیو فلایندرز” در حین بازدید از این دریاچه شگفت انگیز اولین اشارات مکتوب را ثبت کرد. و جالب اینجاس که در زمان بازدید مجدد او در ماه مه سال ۱۸۰۳ و بدلیل مرگ یکی از افراد خدمه اش به نام “ویلیام هیلیر”  بخاطر مریضی، نام او را بر روی این دریاچه گذاشت.

زمانی تلاش میشد تا از این دریاچه نمک استخراج کنند، اما این تلاشها بدلیل سمی بودن نمک استخراجی با شکست روبرو شد.غلظت بالای نمک، آن را به مکانی امن برای شنا تبدیل کرده است. در سال ۲۰۱۲ دریاچه‌ی هیلیر را به‌عنوان بخشی از منطقه‌ی محافظت شده‌ی ریشرشی اعلام کردند. تنها میکروارگانسیم‌های زنده درون دریاچه شامل دینالیالا سالینا و هالوفیلیک باکتری قرمز است.

دریاچه‌ی هیلیر

آدرس

استرالیای غربی، مجمع الجزایر ریشرشی، جزیره‌ی میانی

دسترسی

متاسفانه راه‌های بسیار محدودی برای دسترسی به این دریاچه وجود دارد، چرا که به شدت محافظت می‌شود. دریاچه‌ی هیلیر روی جزیره‌ی میانی که بزرگ‌ترین جزیره از مجمع‌الجزایر ریشرشی است قرار دارد، با این وجود طول آن تنها به حدود ۶.۵۵ کیلومتر می‌رسد. البته شما تنها  می‌توانید روی جزیره‌ی وودی قدم بگذارید، اما این موضوع به معنی این نیست که نمی‌توانید دریاچه را از نزدیک تماشا کنید. بهترین کار برای دیدن دریاچه‌ی هیلیر ثبت نام در تورهای بالگرد سواری است.  اسپرانس (Esperance)  نزدیک‌ترین شهر به این جزیره است، بنابراین باید ابتدا به این شهر سفر کنید. خود اسپرانس حدود ۷۲۰ کیلومتر (زمینی) با پایتخت استرالیای غربی، یعنی شهر پرت قرار دارد. با ماشین که از پرت به اسپرانس سفر کنید، حدود ۷ ساعت در راه خواهید بود. نزدیک‌ترین شهر بزرگ به اسپرانس، آلبانی (Albany) در سمت غربی و کالگورلای(Kalgoorlie) در سمت شمالی هستند. همچنین می‌توانید از طریق خطوط هوایی ویرجین استرالیا از شهر پرت به اسپرانس (حدود ۹۰ دقیقه) سفر کنید. فرودگاه اسپرانس حدود ۲۰ کیلومتر از شهر فاصله دارد. از آنجا می‌توانید سوار بر تاکسی و ماشین اجاره‌ای به سمت مرکز شهر حرکت کنید.

دریاچه‌ی هیلیر
معرفی هتل ایبیس وورلد سیدنی | ۳ ستاره
معرفی هتل ایبیس وورلد سیدنی | ۳ ستاره
ساحل منلی جایی برای فراموش کردن دغدغه ها در سیدنی
ساحل منلی جایی برای فراموش کردن دغدغه ها در سیدنی
معرفی هتل بلوارد سیدنی | ۴ ستاره
معرفی هتل بلوارد سیدنی | ۴ ستاره
معرفی هتل پارک رویال پاراماتا سیدنی | ۴ ستاره
معرفی هتل پارک رویال پاراماتا سیدنی | ۴ ستاره