بلیط هواپیما

راهنمای سفر به پکن، شانگهای و هنگ کنگ

 راهنمای سفر به پکن و شانگهای و هنگ کنگ

راهنماهای کوتاه سفر میتوانند مقدمه خوبی برای آشنایی ذهنی شما با مقصد سفرتان باشند. این راهنماها مطمئنا اطلاعات کامل از مقصد به شما نمی دهند اما به طور مختصر و مفید شهر یا کشور مقصد را معرفی می کنند. الی گشت در اینجا راهنمای کوتاهی از سفر به پکن و شانگهای و هنگ کنگ ارایه می کند:

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به چین
راهنمای سفر به آگرا
pekan in china

راهنمای سفر پکن:

شهر پکن، پایتخت کشور جمهوری خلق چین بوده و به عنوان مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آن شناخته می شود. این شهر در شمال چین واقع شده و در نزدیکی شهر بندری تیانجین (Tianjin) بوده و در استان هبی (Hebei) قرار گرفته است. علاوه بر آن، این شهر به عنوان مهم ترین مرکز حمل و نقل و ورودی بندری چین به حساب می آید. پکن در میان شش شهر باستانی چین، قلب و روح سیاسی این کشور بوده که این موضوع در سراسر تاریخ طولانی شهر به خوبی نمایان است. با توجه به ثروت بی نظیر تاریخی و باستانی پکن، این شهر در کنار پیشرفت و رشد، توانسته صنعت گردشگری را نیز به خوبی توسعه دهد. امروزه این شهر با دارا بودن حدودا ۱۴۰ میلیون گردشگر و ۴٫۴ میلیون بازدید کننده خارجی به صورت سالانه، به یکی از مهمترین مقاصد گردشگری در سراسر جهان تبدیل شده است..

shanghai in china

راهنمای سفر شانگهای:

شانگهای، که به صورت مختصر هو (Hu) خوانده می شود، به عنوان یک کلان شهر مشهور بین المللی در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است. این شهر در دهانه رودخانه یانگ تسه (Yangtze) قرار داشته و دارای قدرت بسیار بالای اقتصادی، مالی و تجاری است و نیز به عنوان مرکز فرهنگی شرق چین شناخته می شود. شانگهای همچنین به عنوان یک مرکز گردشگری محبوب در مبحث توسعه و مدرنیته در چین مطرح است.

در ادامه باید اضافه کرد که علاوه بر نوسازی، این شهر با خصیصه چند فرهنگی به یک مرکز فریبنده منحصر به فرد برای گردشگری تبدیل شده است. در واقع، ترکیب کامل فرهنگ های مختلف و سنت و مدرنیته و فرهنگ های شرق و غرب به خوبی در این شهر مشهود است. وجود آسمان خراش های جدید به همراه سازه های معماری سنتی شانگهای با ترکیب عناصر غربی و چینی که به نام شیکومن (Shikumen) شناخته می شود، نمایی متفاوت از این شهر را در خط افق ترسیم می کند. در این شهر سنت غربی و چینی چنان در هم تنیده شده اند که می توان گفت با هم و در کنار هم، فرهنگ ویژه شانگهای را شکل داده و باعث شده اند تا همیشه خاطره آن در یاد و ذهن بازدید کننده ها باقی بماند

hong kong night

راهنمای سفر هنگ کنگ:

هنگ کنگ یک منطقه خاص اداری در چین است که در ساحل جنوب شرقی این کشور واقع شده و مساحتی در حدود ۴۲۶ مایل مربع (هزار و ۱۰۴ کیلومتر مربع) را در بر گرفته است. این شهر در سطح جهانی به عنوان مرکز عمده مالی، بانکداری و تجاری شناخته می شود.

هنگ کنگ از چهار بخش؛ جزیره هنگ کنگ، شبه جزیره کولون (Kowloon)، سرزمین های جدید و جزایر دور افتاده، تشکیل شده است. جزیره موفق هنگ کنگ، با داشتن سواحل دریا و خلیج ها در بخش جنوبی اش، به عنوان مرکز اقتصادی، سیاستی، تفریحی و داد و ستد مطرح است. کولون یکی دیگر از بخش های پیشرفته هنگ کنگ است که دارای مقاصد گردشگری بسیار محبوبی چون تسیم شی تسوی (Tsim Sha Tsui)، یاوو ما تیی (Yau Ma Tei) و مونگ موک (Mong Kok) است. سرزمین های جدید و جزایر دور افتاده نیز محل های مناسب و ایده آلی برای تجربه تعطیلاتی سرشار از آرامش در محیطی طبیعی به حساب می آیند. این شهر دارای حدودا ۶ میلیون و ۹۷۰هزار نفر جمعیت است که اکثریت آنها (نزدیک به ۹۷ درصد جمعیت) چینی بوده و به زبان کانتونی (Cantonese) و انگلیسی سخن می گویند. از آن جهت که در این منطقه موانع زبانی بسیار کم است، باعث شده تا این شهر به یکی از داغ ترین مقاصد گردشگری آسیا بدل شود.

شش جاذبه گردشگری برتر شانگهای
شش جاذبه گردشگری برتر شانگهای
راهنمای سفر به گیلان
راهنمای سفر به گیلان
خوشمزه غذاهای انگلیسی را در این رستوران ها امتحان کنید!
خوشمزه غذاهای انگلیسی را در این رستوران ها امتحان کنید!
ژاپن را متفاوت از بقیه بگردید
ژاپن را متفاوت از بقیه بگردید