راه های حفظ صلح و دوستی با همسفر خود (بخش چهارم)

علائق متضاد، مقصد یکسان

در هنگام سفر، جایی بدون داشتن اتومبیل شخصی تان، دوستان دیگری که با آن ها وقت بگذرانید یا خانه بزرگی که در آن اقامت کنید، کمی با هم بودن می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. می تواند تا مرز نابودی یک سفر یا حتی رابطه پیش برود. مهم نیست که در این راه همسر، مخاطب خاصتان، یا بهترین دوستتان همراهی تان کند، مهم این است که زمان، انرژی و تلاش خود را متمرکز کنید تا از با هم بودن بدون دعوا و کدورت لذت ببرید. با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از این موضوع بدانید.

مطالب مرتبط:
راه های حفظ صلح و دوستی با همسفر خود (بخش اول)
راه های حفظ صلح و دوستی با همسفر خود (بخش دوم)
سفر با دوستان

 سفر دو نفری می تواند به شما در کمتر خرج کردن یاری کند، اما توافق روی میزان پولی که باید خرج شود بسیار اهمیت دارد. اگر یکی از شما دوست دارد به راحتی در رستوران ها غذا صرف کند و دیگری ترجیح می دهد برای صرفه جویی، خودش غذاها را تهیه کند، ممکن است دعوای بزرگی بین تان پیش آید. در مورد خرج ها و بودجه از قبل توافق کنید و به آن پایبند باشید.

در بحران ها آرامش خود را حفظ کنید

در صورت تاخیر در ورود اسباب و وسایل در فرودگاه، گم شدن وسایل و دیگر فجایع کوچک، آرامش خود را حفظ کنید و در باز کردن دهان و حرف زدن دقت بیشتری به خرج دهید. حرف های پرخاشگرانه در لحظات استرس زا می تواند تاثیر طولانی مدتی روی کل سفر شما داشته باشد.

بار تصمیمات را تقسیم بندی کنید

تجربه ثابت کرده که مسافرت با کسی که هر چیزی را که من تصمیم می گیرم و رد می کنم موافق است، سخت تر از مسافرت با کسی است که حداقل دوست دارد بعضی جاها حرف او هم مهم شمرده شود و بر آن اصرار می ورزد. من ترجیح می دهم با کسی همسفر باشم که نظر خود را به زبان بیاورد و مشارکت کند تا اینکه فقط کنار بیاید. از طرف دیگر، هیچ چیز به اندازه اینکه در سفر، توانایی های افراد را به چشم بینی لذت بخش نیست. اگر کسی در فراهم آوردن اسباب و الزامات فیزیکی سفر تبحر دارد، بگذارید به آن بپردازد!

در مورد هر چیزی با هم صحبت کنید

به خصوص در یک سفر تفریحی، هر برنامه ای انعطاف پذیر است. تغییر برنامه ها به آسانی گفتن «من الان خسته ام، بماند برای فردا؟» صورت می پذیرد. همسفر شما هم به همین راحتی می پذیرد. در حالت دیگر، اگر همسفر شما از قبل مقدمات برنامه ای را فراهم کرده باشد و شما بخواهید آن برنامه را تغییر دهید، او ممکن است پاسخ دهد که گردش کوهستانی تا فردا ظهر صورت نمی گیرد و امروز دیگر امکان آن وجود ندارد. اغلب مسافرت های خاطره انگیز، بی برنامه و پیش بینی نشده صورت می پذیرند؛ شاید پیش آمد این حوادث هیجان انگیز با فرد دیگری سخت تر باشد، اما غیرممکن نیز نیست.

نگرانی های خاص: ملاقات خانواده

بیشتر ما دوست داریم شریک زندگی خود را به جایی که در آن بزرگ شدیم ببریم، و در آن جا با هم گردش کنیم. و غالبا چیزی که اتفاق می افتد این است که آن ها گوشه اتاق نشیمن نشسته اند و زمان ها و برنامه هایی را در ذهن مرور می کنند، که تا به حال تجربه نکرده اند. برای شما دورهمی با دوستان و آشنایان و خانواده لذت بسیاری دارد؛ اما برای همسفرتان، خسته کننده است. سعی کنید جوری برنامه ریزی کنید که سفر شما شبیه به یک سفر تعطیلاتی خوشگذرانی باشد تا سلسله ای از دیدارها و دورهمی های بی پایان.

یک «ممنونم» ساده کسر شان نمی آورد

اگر همسفر شما کل روز را با برنامه ای که به زعم شما جذاب بود، همراهی کرد، یک تشکر به صورت «ممنونم که امروز را با من آمدی؛ با تو بیشتر خوش گذشت» می تواند دل او را به دست بیاورد.

یادتان نرود که گل های سرخ را ببویید

توصیه پایانی را برای زوج های: «همه توصیه ها و نکات به کنار، هیچ وقت یادتان نرود که به چه دلیلی خود را به راه زده اید. به ما یادآوری کند که مسیر راه هر چند پر از سنگلاخ و مشکل، ما عاشق کنار هم دیگر بودنیم».

آمه زایکو؛ مجسمه ‌های شیرین و سنتی ژاپنی
بهترین مناظر غروب دنیا را کجا می‌توان تجربه کرد؟‌
کارهایی که باید در تفلیس انجام دهید
راهنمای مسافرتی تایلند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code