سفرهای هیجان انگیز در کنار حیوانات

سفر به قلب حیات وحش

سفر های ماجراجویانه سفرهای جذابی هستند و جذاب تر می شوند اگر در این سفر ها بتوانید مانند محلی ها با حیوانات مقصد ارتباط برقرار کنید. در این جا مقاصدی را به شما پیشنهاد می کنیم که با سفر به آن ها می توانید تجربه ای به یاد ماندنی و هیجان انگیز داشته باشید. با الی گشت همراه شوید:

مطالب مرتبط:
در سفر به تایلند مراقب حیوانات باشیم
حمایت از حیوانات، گردشگران مسئول
husky safari

سفر با سگ های سورتمه در قطب شمال، اسکاندیناوی، سوئد

نشستن پشت سورتمه های قطبی که توسط سگ های پشمالوی هاسکی کشیده شده و به حرکت به سبک مردم قبلیه  Samiکه به طور سنتی در دشت های یخ زده و دریاچه های منطقه تایگا در سوئد زندگی کرده و با سورتمه از مناطقی که کوه های یخ زده و درختان کاج پوشیده از برف در آن قرار دارد، سفر می کنند، تجربه ای شگفت انگیز است. روی سورتمه پریده و در هوایی پاک، احساس آزادی کنید. شما می توانید در کنار مردم قبیله Sami اقامت کرده و شاهد زندگی سنتی آن ها و کالسکه هایی که با گوزن قطبی کشیده می شود، باشید. در اینجا شما شاهد تمرین دادن سگ های هاسکی برای کشیدن سورتمه بوده و اگر برنامه سفر خود را با شب طولانی قطب که از دسامبر تا فوریه ادامه دارد تنظیم کنید، شاهد منظره با شکوه شفق قطبی خواهید بود.

چگونگی بازدید: برای تجربه سورتمه سواری و تماشای شفق قطبی به آدرس وبسایت www.naturetravels.co.uk/category-dog-sledding.htm رفته و از برنامه ها و تورهای ارائه شده مطلع شوید.

camels in Xinjiang

شترسواری در جاده ابریشم، ژین جیانگ (Xinjiangچین

شما می توانید با آرامش و اعتماد سوار شتر شده و دست هایتان در پهلو قرار داده و در فراز و نشیب تل های ماسه ای زرد رنگ صحرای تاکلیماکان (Taklimakan) حرکت کنید تا باد، عرق شما را خشک کرده و زنگوله های آویخته به شتر را به صدا در آورد. این سفینه صحراها، برای هزاران سال تنها وسیله ارتباطی بین چین، شبه جزیره عربستان و اروپا بود. مسیری که با نام راه ابریشم شناخته شده و در آن تنها ابریشم و عطر جابه جا نمی شد. بلکه فناوری و مذهب و بیماری های مختلفی مانند طاعون نیز از طریق این راه در جهان گسترش پیدا می کردند. در تورهای شتر سواری شما می توانید تمامی مسیر بیابان چین را پشت سر گذاشته، روزی چند ساعت شتر سواری کرده و از آثار باستانی مهمی چون مجسمه های این شهر دیدن کنید.

چگونگی بازدید: تورهای شتر سواری در مناطقی مانند کاشغر و هوتان (Hotan) در استان ژین جیانگ (Xinjiang) ارائه شده و می توانید تورهای ۶ ساعته یا ۲۴ ساعته را از طریق وب سایت www.uighurtour.com رزرو کنید.

Elephant care in Thailand

نگهداری از فیل ها در تایلند

این برنامه شامل فیل سواری نمی شود، بلکه شما باید از فیل ها پرستاری کنید. بیشتر این جانوران بر اثر بد رفتاری هایی که در سیرک ها یا موارد دیگر به سرشان آمده، دارای مشکل هستند و شما می توانید هر روز فیل ها را به جنگل برده و در کنار میمون ها و پرندگان استوایی بچرخانید. این محل در حقیقت یک بیمارستان یا باغ وحش نگهداری فیل ها نیست بلکه مرکزی است تا بتوان فیل ها را با  طبیعت تطبیق داده و برای زندگی در محیط زیست طبیعی آن ها آماده کرد. در چشم های سیاه فیل های آسیایی با دقت نگاه کنید. این موجودات بسیار احساساتی هستند و این مساله به ویژه در زمانی که قصد دارید آن ها را در طبیعت رها کنید، مشکل ساز و دشوار است. در این برنامه شما می توانید با مردم محلی ارتباط برقرار کرده، زبان آموخته و تبادلات فرهنگی و زبانی داشته باشید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد