سفری دو هفته ای فقط با یک ساک سفری

تنها با یک سفر برای دو هفته سفر کردن!

اگر قرار است سفرتان از محلی با آب و هوای سرد آغاز شده و به محلی با آب و هوای شرجی ختم شود بعد از تمام شدن بخش اول سفرتان بهتر است لباس های گرم خود را به خانه ارسال کنید تا مجبور نباشید در ادامه سفر با خود بار اضافه حمل کنید، البته بسته به مسافتی که از خانه فاصله دارید، هزینه پُست ممکن است کمی گران تمام شود اما اگر چند هفته ای از سفرتان باقی باشد، سَبُک بودن بار در ادامه مسیر ارزش پرداخت این هزینه را دارد. در این موقعیت راه دیگری هم دارید، اینکه لباس های کهنه یا بی اهمیتی را با خود ببرید که بتوانید آن را در میانه راه رَد کنید.

مطالب مرتبط:
راه هایی برای مدیریت مشکلات سفر
وسایل کاربردی برای سفر
لوازم سفر

۱. گذراندن یک هفته در کشتی گردشی:

برای چنین سفری انتخاب و جا دادن لباس شنا و لباس راحتی در ساک دستی، کار آسانی است اما نکته مهم، در انتخاب لباس شب یا لباس رسمی است. حالا ببینیم چطور می شود یک کت شلوار  یا یک دست لباس رسمی را درون یک ساک کوچک جا داد. خوشبختانه  اخیراً، مسئولان کشتی های گردشی، برنامه های رسمی شبانه را از فهرست برنامه های خود حذف کرده و خدماتشان را برای شام در قالب بوفه ارائه می دهند. اما اگر خود شما مشتاق شرکت در چنین برنامه هایی هستید، معمولا در کشتی های گردشی، برای آقایان، کت و شلوار کرایه داده می شود، تنها چیزی که لازم است داشته باشید چند عدد کراوات است که هر شب  بتوانید تنوعی در پوشیدن لباس ایجاد کنید. خانم ها هم کافی است پیراهنی کم حجم همراه خود داشته باشند و برای ایجاد تنوع در پوشش شان چند شال ظریف و زیورآلات متنوع همراه خود بیاورند.
نکته دیگر اینکه، کفشی راحت انتخاب کنید که برای پوشیدن در موقعیت های رسمی هم مناسب باشد. در انتخاب بلوز و پیراهن نیز، دقیقاً همین نکته را در نظر بگیرید.

۲٫ سفر تجاری

سفر تجاری از دو جنبه با ساک دستی سبک، همخوانی ندارد: ۱٫ همواره ظاهری شیک رسمی داشتن بدون آوردن چند دست لباس ؛ ۲٫ به همراه داشتن وسایل ضروری که برای انجام امور کاری نیاز است؛
در این نوع سفر می شود با آوردن تنها یک دست کت و شلوار در رنگی خنثی و  چند عدد پیراهن، هم در تمام موقعیت ها شیک و آراسته بوده و  هم  پوششی متنوع داشت.
با ظهور «آی پد» و «تبلت»، دیگر لازم نیست لپ تاپ خود را که حجم بیشتری دارد با خود به سفر ببرید. اگر هم سفرتان کوتاه است و «تبلت» ندارید تا رسیدن به هتل با تلفن همراه هوشمند کار خود را انداخته و سپس در هتل یا مراکز تجاری، از سایت های کامپیوتر استفاده کنید.

نکته ای برای مسافران سفرهای تجاری که قصد شرکت در جلسه و همایش دارند:

هنگام برگشت از به همراه بردن تمام پوشه و فایل های غیرضروری خودداری کنید. فقط آنهایی را انتخاب کنید که واقعا نیاز دارید و اگر همچنان در ساک دستی تان جا نشدند از مسئول هتل بخواهید که آنها را به دفترتان ارسال کند.

نکات کاربردی در آمده کردن ساک  سفری:

  1. بیش از دو جفت کفش و دو دست شلوار به همراه خود نبرید و لباس هایی که حجم بیشتر دارند را در هنگام حرکت بپوشید.
  2. برای یک هفته لباس در نظر بگیرید و اگر قرار است سفرتان چند هفته طول بکشد برنامه ای برای شستشوی لباس ها داشته باشید.
  3. رنگ لباس ها را طوری انتخاب کنید که با یکدیگر هماهنگ شوند.
  4. از آوردن چیزهایی که می شود در حین سفر خرید خودداری کنید.
  5. در انتخاب ساک دستی دقت کنید که خیلی بزرگ نباشد و بشود آن را به درون هواپیما برد.
  6. در هواپیما می شود به غیر از یک ساک دستی، یک کیف یا کوله پشتی نیز همراه خود ببرید، بنابراین وسایلی مانند لپ تاپ، کیف پول و دیگر وسایل شخصی را در آن کیف بگذارید.
  7. به جای آنکه لباس هایتان را «تا» کنید آنها را «رول» کنید. این کار باعث می شود تا از چروک شدن لباس هایتان جلوگیری شود.
این ۱۰ غذا را در سفر به پوکت امتحان کنید
راهنمای سفر به کبک در کانادا
۸ ماه سفر و کسب مهترین درس زندگی
گذری بر سنگاپور; شهری مدرن با تنوعی از جاذبه های دیدنی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code