سفر به باتومی، گردش در شهری ساحلی

معرفی جاذبه هایی از باتومی

گرجستان کشوری با طبیعتی زیبا و فرهنگ غنی است که این روزها به یکی از قطب های مهم گردشگری بدل شده است. اگر به گرجستان سفر کردید و قصد لذت بردن از سواحل زیبای دریای سیاه را داشتید، اقامت در باتومی را در برنامه سفرتان بگنجانید، البته از آنجایی که این شهر شهری تاریخی و رو به توسعه است، سرگرمی های دیگری نیز در این شهر خواهید داشت. با الی گشت همراه باشید و از باتومی بیشتر بدانید:

مطالب مرتبط:
سفر به گرجستان، معجون فرهنگ و تاریخ و طبیعت
پیاده روی در بلوار باتومی

باتومی از اواخر قرن ۱۹ شروع به توسعه کرد و تبدیل به یک بندر آزاد شد و حالا روزبه‌روز به جاذبه های گردشگری‌اش افزودی می‌شود. در سفر به باتومی گردش در شهر و بلوار زیبای باتومی را فراموش نکنید. بلوار این شهر در حاشیه دریا واقع شده و درختان بلندی، آبنماهای زیبا و کافه های حاشیه آن حال و هوای خاصی به شهر می دهد. بلندترین ساختمان گرجستان با ۲۰۰ متر ارتفاع در انتهای این خیابان قرار دارد که در ابتدا قرار بود به عنوان دانشگاه از آن استفاده شود اما امروزه کاربری آن تغییر کرده و تبدیل به هتل شده است.

botanical gardens

باغ گیاه شناسی باتومی

این باغ ۱۱۱ هکتاری، در ۱۰ کیلومتری شمال باتومی قرار دارد یک گیاه شناس روس در سال ۱۸۸۰ میلادی شروع به ساخت این باغ کرد و سرانجام در سال ۱۹۱۲  این باغ گشایش یافت. اکثر گردشگران باتومی در سفرشان از این باغ دیدن می کنند. در این باغ هزاران گونه گیاهی پرورش داده شده است. این باغ قسمت های مختلفی دارد که در میان آن ها میتوان به باغ خانوادگی، باغ گیاهان دارویی، بخش گیاهان کویری، بخش گیاهان گرمسیری و موزه بونسای اشاره کرد.

ajara state art museum

موزه هنر آجارا

اگر اهل هنر های تجسمی هستید در سفر به باتومی بازدید از موزه هنر آجارا را فراموش نکنید. در این موزه آثاری از هنرمندان سده ۱۹ و ۲۰ اروپایی و روسی نگهداری می شود. همچنین مجسمه و نقاشی هایی از هنرمندانی چون پیروسمانی و النا آخولدیانی در این موزه قرار دارد.

argo in batumi

تله کابین و مجموعه آرگو

برای رسیدن به مجتمع تجاری سرگرمی باتومی می توانید سوار تله کابین باتومی بشوید و به کوه سحر آمیز و این مجتمع برسید. این تله کابین که ۲۳۰ متر طول دارد طی یک ساعت ۵۰۰ نفر را جا به جا می کند. شما می توانید در این مجموعه از رستوران ها، هوای خوب و فروشگاه ها و مناظر زیبا لذت ببرید.

orta mosque

مسجد اورتا

مسجد اورتا در سال ۱۸۵۰ میلادی ساخته شد و امروزه تنها مسجدی است که در باتومی باقی مانده است. روی دیوارهای این مسجد آیه هایی از قران نوشته شده است. از آنجایی که در باتومی مسجد دیگری وجود ندارد صف نمازگزاران گاهی به خیابان کشیده می شود.

ureki beach

ساحل سحرآمیز اورکی

در ۶۰ کیلومتری بندر باتومی منطقه ای وجود دارد که محلی ها عقیده دارند این محل جادویی است و خاک های ساحلی آن خاصیت شفادهی به بیماری ها را دارند و برای بدن مفید هستند و به همین دلیل مردم به این ساحل می‌روند و خودشان را با ماسه های ساحلی می پوشانند! به گفته برخی افراد دانشمندان روی ماسه های این ساحل تحقیقاتی انجام دادند و متوجه شدند که این ماسه ها به دلیل داشتن خاصیت مغناطیسی از بیماری های قلبی و عروقی و عصبی پیشگیری می‌کنند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد