alexaa

سفر مجازی به موزه‌ها با طرح جدید گوگل

دوربین

با گوگل به تماشای آثار هنری بروید

اگر علاقه‌مند به موزه و تماشای آثار تاریخی، هنری و فرهنگی هستید، گوگل با ارائه یک طرح خلاق گزینه‌ی خوبی پیش رویتان قرار می‌دهد. شما می‌توانید شاهکارهای هنری را از یک دوربین رباتیک که توسط گوگل برای این کار طراحی شده است ببینید. دوربین طراحی شده می‌تواند تصاویر آثار هنری و تاریخی به خصوص نقاشی‌ها را با کیفیت بسیار بالا و گیگا پیکسلی تهیه کند و در معرض دید بازدیدکنندگان مجازی قرار دهد. با الی گشت همراه باشید تا در ادامه با این طرح بیشتر آشنا شویم.

مطالب مرتبط:
قابلیت جدید گوگل مپ، مسیر یابی با چندین توقف
با ۱۰ موزه برتری دنیا آشنا شوید
طراحی جدید گوگل برای نمایش آثار هنری

این پروژه با نام Google Art camera Project در سال‌های اخیر شروع به کار کرده و روز به روز آثار موزه‌های بزرگ و معروف جهان و آثار هنرمندان مشهور را به شکل مجازی به نمایش می‌گذارد. با این فناوری جدید، کار برای بسیاری از افرادی که علاقه‌مند به تماشای موزه‌ها در سراسر دنیا هستند و نمی‌توانند سفر کنند بسیار راحت‌تر شده است. گرچه تماشای نزدیک آثار هنری بسیار لذت‌بخش است، اما در این فناوری با کلیک کردن روی تصاویر شما امکان تماشای آثار موزه‌ها را با جزئیات دارید و می‌توانید تا حد زیادی از آنها لذت ببرید.

طرح جدید گوگل برای آثر هنری

در حال حاضر حدود ۱۰۰۰ عکس از آثار تاریخی و هنری در این پروژه به نمایش گذاشته شده است و قرار است در آینده با افزایش موزه‌ها و آثار هنری به تعداد تصاویر این پروژه افزوده شود. با کلیک کردن روی هر تصویر، گوگل توضیحات خوبی برای معرفی آن پیش روی شما می‌دهد. یکی دیگر از مزیت‌های این فناوری دسته بندی مرتب آن است، برای مثال شما می‌توانید به روی دسته بندی مربوط به هنرمند دلخواهتان کلیک نمائید و آثار او را ببیند و با جزئیاتش آشنا شوید.
برنامه‌ریزی این پروژه و فناوری مورد نیاز برای دوربین آن توسط شرکت گوگل فراهم شده است، برای ساخت هر یک از این تصاویر صد‌ها عکس از آثار تاریخی با فاصله نزدیک گرفته شده و با یکدیگر ترکیب می‌شوند. کارشناسان این طرح برای تنظیم یکنواختی فاصله دوربین از آثار هنری و تاریخی از اشعه لیزر و آشکارساز سونار استفاده می‌کنند.
گوگل برای توسعه این پروژه طرح‌های جالبی برای آینده دارد. معرفی جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی در دنیای واقعی، هنر خیابانی، نقش زنان در فرهنگ، ادبیات، اتفاقات تاریخی، جاذبه‌های دیدنی هر کشور و … طرح‌هایی هستند که قرار است با این فناوری به معرفی و نمایش گذاشته شوند.
برای کسب اطاعات بیشتر و تماشای برخی تصاویر که به عکس‌های گیگاپیکسلی معروف هستند، به آدرس زیر مراجعه کنید.
https://www.google.com/culturalinstitute/project/art-camera

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد