چطور سفری ۱۰ روزه به ترکیه را با پروازهای الی گشت برنامه ریزی کنیم؟

برنامه سفر ۱۰ روزه به ترکیه

برنامه سفر ۱۰ روزه به ترکیه برای هر گردشگر و توریستی که می خواهد با شهرهای مطرح و فرهنگ مردم ترکیه آشنا شود، بسیار مهم است. این که سفر خود را از کدام شهر شروع کنید. به دیدن چه جاذبه هایی در هر شهر بروید. چقدر زمان برای گشت و گذار در شهر بگذارید یا چه زمان را برای ترک مکانی که هستید، انتخاب کنید. همه این موارد به علاوه نکات دیگری که در هر سفری اهمیت پیدا می کند، بر روی سفر به ترکیه شما تاثیر خواهد گذاشت. با برنامه ریزی درست و اجرای به موقع برنامه خود، می توانید با اطمینان خاطر به سفر رفته و خودتان راهنمای سفرتان باشید. در این مطلب به شما برنامه ای می دهیم که از شهرهای ازمیر، پاموکاله، افسوس و کوش آداسی بازدید کنید و بر طبق آن سفر به ترکیه را برای ۱۰ روز برنامه ریزی نمایید. همه ما شاید با شهر استانبول آشنایی داشته باشیم اما دیگر شهرهای این کشور پهناور را ندیده ایم. بهتر است که این بار بیشتر برای این کشور وقت گذاشته و سفر ۱۰ روزه به ترکیه را برای بازدید از چندین شهر ترکیه انجام دهیم. با ما در سفر ۱۰ روزه به ترکیه، در مجله اینترنتی الی گشت همراه باشید.

روز اول و دوم- ورود به استانبول | Istanbul

مطالب مرتبط:
زیباترین مسیرها برای سفر جاده ای در ترکیه
۵ شهر زیبای ترکیه
بهترین و خوشمزه ترین غذاهای ترکیه

دو روز در استانبول برای معرفی شهری که شاهد ظهور و سقوط امپراتوری ها بوده است، کافی است. در سفر ۱۰ روزه به ترکیه و استانبول شاهد همپوشانی دنیای گذشته و حال هستید. در روز اول به مهم ترین منطقه توریستی و گردشگری استانبول یعنی میدان سلطان احمد بروید. در این میدان از موزه ایاصوفیه و قصر توپکاپی دیدن کنید. مسجد آبی را ببینید. برای روز دوم نیز به دیدن دیگر جاذبه های استانبول همانند برج گالاتا یا تنگه بسفر یا جزایر پرینسس بروید. وعده های غذایی خود مانند ناهار را می توانید در میدان سلطان احمد و یا بازار بزرگ ترکیه سفارش دهید و برای شام بهتر است که به نزدیکی برج گالاتا، خیابان استقلال یا میدان تکسیم و یا تنگه بسفر و در کنار آب بروید.

قبل از سفر به استانبول برای اینکه بیشتر با جاذبه های این شهر توریستی آشنا شوید، می توانید مطالب دیگر ما را در مجله الی گشت با عنوان های سفر ۳ روزه به استانبول یا سفر ۵ روزه به استانبول مطالعه کنید. در مجله هر کدام از جاذبه های این شهر را به شما معرفی کرده ایم. به جز این به راحتی بلیط هواپیمای خود را می توانید از آژانس الی گشت خریداری کنید. با این خرید، ترانسفر فرودگاهی رایگان تا هتل نیز دریافت خواهید کرد. برنامه خود را به گونه ای بریزید که در انتهای روز دوم آمادگی حرکت به سمت ازمیر را داشته باشید. قطعا در طی ۲ روز نمی توان تمام جاذبه های استانبول را دید اما باید به کمی وقت در برنامه سفر ۱۰ روزه به استانبول نیز دقت داشت.

سفر 10 روزه به استانبول

روز سوم و چهارم- بازدید از ازمیر | Izmir

ازمیر محل خوبی برای بازدید است نه تنها به خاطر آن که یکی از لیبرال ترین شهرهای ترکیه است، بلکه به خاطر نزدیکی اش به دریا و تمام شهرهای بزرگ و کوچک ترکیه. در کنار سواحل آن قدم بزنید. به بازار روباز و تاریخی کمرالتی Kemeraltı بروید. این بازار مربوط به قرن ۱۶ میلادی بوده و کاروانسراهای رنگارنگ و معروفی همچون کیزلاراگاسی هان Kızlarağası Han در آن خودنمایی می کند. غذاهای محلی ازمیر (به ویژه غذاهای دریایی تازه) شگفت انگیز است. برای صرف ناهار یا شام می توانید به گازی کادینلار سوکاگی Gazi Kadınlar بروید. نام دیگر این خیابان در اکثر نقشه ها خیابان شماره ۱۴۵۳ است. بعد از ظهر خود را با دیدن منطقه رومی آگورا Agora بگذرانید و در نهایت، برای روز دوم خود را آماده کنید.

سفر 10 روزه به ترکیه-ازمیر

در روز دوم در ازمیر به سفر یک روزه به آلاکاتی Alaçatı یا روستای خاموش سیرینس Şirince بروید. همچنین می توانید به جاذبه آسانسور Asansör بروید. از بالای این جاذبه تمام شهر و دریا را در زیر پای خود خواهید داشت. این ناحیه اکنون تبدیل به یکی از بهترین مناطق شهر ازمیر شده است. بهترین رستوران ها و غذاها را در این منطقه پیدا خواهید کرد. ناهار را در اینجا سفارش دهید و کمی سوغاتی بخرید. خیابان معروف ازمیر به نام داریو مورنو Dario Moreno در پشت این ناحیه قرار گرفته است. پیاده روی در این خیابان را فراموش نکنید. بعد از ظهر نیز به دیدن موزه هنر و مجسمه ازمیر بزنید. در نهایت پرواز خود را به سمت کیصری (قیصری) و نوسهیر انجام دهید. پرواز بین این دو شهر ۴ روز در هفته انجام می شود. بنابراین بهتر است که سفر ۱۰ روزه به ترکیه را به گونه ای انجام دهید که پروازهای صبح زود ازمیر به کایصری وجود دارد.

سفر 10 روزه به ترکیه و ازمیرش

روز پنجم و ششم- ورود به شهر کیصری و شمال کاپادوسیا | Kayseri/Nevsehir & Cappadocia

قبل از اینکه وارد شهر کیصری شوید، بهتر است اینترنتی یکی از تورهای کاپادوسیا را خریداری کنید. دراین صورت به راحتی، پس از ورود به فرودگاه کیصری (قیصری) و نوسهیر، با ترانسفر تور خریداری شده به سمت کاپادوسیا حرکت خواهید کرد. جایی که قرار است یکی از بهترین تورهای شمال کاپادوسیا را داشته باشید. به شمال کاپادوسیا مسیر قرمز نیز گفته می شود. تورهای اجرایی این منطقه عموما تا ساعت ۵ بعد از ظهر طول می کشد و شامل ناهار، ترانسفرها، تمام ورودی ها و بازدید از جاذبه هایی همچون موزه روباز گورمه Goreme Open Air Museum، دره مانکس یا دره راهبه ها Monks Valley، دره دورنت Devrent Valley، کارگاه سفالگری و تری بیوتیز Three Beauties که در حقیقت ۳ دودکش طبیعی با داستانی زیباست. از هر آژانسی که تور مسیر قرمز کاپادوسیا را خریداری می کنید، راجع به بازدید مکان های نامبرده حتما مطمئن شوید. اکثر تورها در این ناحیه طوری برنامه ریزی می شود که شما شب را در همین جا سپری کنید و فردا برای کاپادوسیا جنوبی حرکت کنید.

سفر 10 روزه به ترکیه-کاپادوسیا شمالی

بعد از صرف صبحانه وارد مسیر کاپادوسیای جنوبی می شوید. کل روز را در اینجا خواهید گذراند. عموم تورهای این مسیر با بازدید از دره سرخ the Red Valley شروع شده و با بازدید از شهر زیرزمینی کایماکلی Kaymakli به پایان می رسند. در نهایت پس از یک روز پر ماجرا به هتل برگردانده می شوید تا فردای آن روز بتوانید به سمت دنیزلی Denizli پرواز کنید.

سفر 10 روزه به ترکیه-کاپادوسیا جنوبی

روز هفتم و هشتم- بازدید از دنیزلی و چشمه های طبیعی پاموکله | Denizli & Pamukkale

بعد از صبحانه در کاپادوسیا هتل خود را ترک کرده و دوباره به فرودگاه کیصری برگردانده می شوید تا به شهر دنیزلی پرواز کنید. بلیط هواپیما و پرواز خود را از قبل رزرو کرده باشید. یادتان باشد که هتل خود را نیز باید در پاموکاله رزرو کرده باشید چرا که ۲ روز را در این منطقه خواهید گذراند. باقی روز را در هتل در پاموکاله استراحت کنید و برای روزی شلوغ آماده شوید.

سفر 10 روزه به ترکیه-پاموکاله

روز هشتم بعد از صبحانه هتل را به مقصد پاموکاله و ناحیه هیراپولیس ترک کنید. برای بازدید از این منطقه نیز، در سفر ۱۰ روزه به ترکیه به شما پیشنهاد می دهیم که با راهنمایی زبده همراه شوید. بعد از نیم ساعت به اولین جاذبه یعنی چشمه های قرمز در کاراهاییت Karahayit می رسید. بعد از آن به دیدن شهر باستانی هیراپولیس بروید. دیدن این شهر حداقل ۲ ساعت زمان می برد و پس از آن به دیدن چشمه های زیبا و سفید پاموکاله بروید. می توانید در حمام پاموکاله شنا کنید یا اینکه کفش و جوراب های خود را در بیاورید و تمام ناحیه مجاز منطقه پاموکاله را پیاه روی کنید. بعد از آن ناهار بخورید. دیدن کارخانه اونیکس Onyx Factory را در آن نزدیکی از دست ندهید. و در نهایت حول و حشو ساعت ۷ شب برای شام و استراحت به هتل برگردید. شب به سمت کوش آداسی حرکت کنید.

سفر 10 روزه به ترکیه-استخر پاموکاله

روز نهم -بازدید از کوش آداسی، افسوس | Kusadasi & Ephesus

بعد از استراحت در کوش آداسی و در سفر ۱۰ روزه به ترکیه می توانید صبحانه را در هتل سفارش داده و به سمت شهر باستانی و رومی افسوس حرکت کنید. یک روز کامل را برای بازدید از این منطقه بگذارید. به دیدن آرتمیس بروید. این بنا قبلا یکی از عجایب هفتگانه جهان بود. ناهار را در رستوران های همین ناحیه سفارش دهید. بعد از آن به دیدن خانه مریم مقدس بروید، جایی مقدس که محل زندگی روزهای آخر زندگی او بوده است. از مسجد ایزابی Isabey Mosque بازدید کنید. به دیدن روستای سیرینس Sirince Village بروید. در پایان روز نیز به سمت استانبول پرواز مستقیم بگیرید. با اینکه به ازمیر برگشته و از آنجا پرواز خود را به شهر استانبول انجام دهید.

سفر 10 روزه به ترکیه-کاخ توپکاپی

روز دهم- در نهایت پرواز به استانبول و برگشت به ایران

یک روز دیگر را در استانبول بگذرانید. سعی کنید که پرواز برگشت خود را در انتهای روز خریداری کنید. صبحانه را در هتل بخورید. اتاق خود را تحویل دهید. چمدان های خود را اگر امکان داشت در انبار چمدان هتل به امانت بگذارید و به سمت بازار بزرگ استانبول حرکت کنید. پیشنهاد ما برای این روز به شما گشت و گذار در بین بازارهای استانبول و خرید سوغاتی است. می توانید به دیدن خلیج گلدن هورن رفته و در کروزهای به سمت کاخ دلماباغچه شرکت کنید. در انتهای روز به هتل برگشته، وسایل خود را بردارید و با ترانسفر رایگانی که الی گشت برای شما از هتل تا فرودگاه در نظر گرفته است به سمت فرودگاه آتاتورک و در نهایت ایران به سفر ۱۰ روزه به ترکیه پایان دهید.

منبع: onenationtravel.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد