سنگ های خوردنی که از گوشت و خون تشکیل شده اند! + تصویر

سنگ های زنده | Living Rocks

دنیا پر از شگفتی است و مخلوقات عجیب و غریبی در گوشه و کنار این دنیا زندگی می کنند که به سختی می توان وجودشان را باور کرد. یکی از عجیب ترین این مخلوقات در سواحل کشورهای شیلی و پرو زندگی می کند. در این کشورها سنگ های عجیبی وجود دارند که با همه سنگ های دنیا فرق دارند. این سنگ ها زنده هستند و گوشت و خون دارند! وقتی از دور آن ها را می بینید کاملا شبیه به توده ای سنگ هستند که در کنار هم قرار گرفته اند. البته حتی از نزدیک هم به سختی می توان تشخیص داد که این سنگ ها در واقع موجوداتی زنده هستند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا در مورد این سنگ های زنده عجیب بیشتر صحبت کنیم.

موجودات سنگی

موجود عجیبی به نام سنگ زنده!

مطالب مرتبط:
تصویر شیطان در پورتره معروف نقاش انگلیسی!
همه جانوران دریاچه مرگ به یکباره سنگ شده اند! + تصویر واقعی
ماجرای عجیب خروسی که بعد از سر بریدن تا ۱۸ ماه زنده ماند!!!

وقتی برای اولین بار با این سنگ های زنده مواجه می شوید احساس می کنید با سنگ هایی فرازمینی روبرو هستید. همان طور که گفتیم این سنگ ها گوشت و خون دارند و در واقع پس از مرگ خون سرخ و زیادی هم از آن ها خارج می شود که با ظاهر سنگی آن ها در تناقض است. باورش سخت است، اما این سنگ های عجیب در واقع موجوداتی زنده هستند که با این ظاهرشان در سواحل صخره ای پرو و شیلی زندگی می کنند. سنگ های زنده با نام علمی Pyura chilensis در واقع یک جانور نیام دار (tunicate) است که کاملا شبیه به توده ای سنگ است که امعا و احشا دارد. این سنگ های زنده معمولا در سواحل کشورهای پرو و شیلی و به صورت توده های سنگی دیده می شود.

سنگ های شیلی و پرو

حقایق باورنکردنی در مورد سنگ های زنده

ظاهر سنگی این موجودات اولین نکته جالب و عجیب در مورد آن هاست. اما جالب است بدانید که تنها ظاهر این موجودات نیست که آن ها را خاص و عجیب می کند. روش تغذیه این موجود هم بسیار منحصربفرد است. این جانور عجیب آب دریا را می مکد و موجودات ریز داخل آب را فیلتر می کند و می خورد. علاوه بر این، خون این سنگ های زنده بسیار سرخ و قرمز است و حاوی عنصری بسیار نادر به نام وانادیوم است که معمولا در کانی ها و سنگ ها یافت می شود!!!

داخل بدن سنگ های زنده

اگر فکر می کنید حقایق عجیب در مورد این سنگ های زنده به همین جا ختم می شود باید در مورد جنسیت این موجود صحبت کنیم. سنگ های زنده همگی به صورت نر متولد می شوند؛ اما در هنگام بلوغ هرموفرودیت می شوند: یعنی همزمان هم نر هستند و هم ماده! بعد از بلوغ این موجود اسپرم و تخمک هایش را در آب رها می کند، به این امید که آن ها را با هم لقاح پیدا کنند و به موجود جدید تبدیل شوند. این روش تکثیر و تولید مثل واقعا منحصربفرد و باورنکردنی است، اما از چنین موجود عجیبی چنین چیزهایی هم دور از ذهن نیست. نشریه ساینتیفیک امریکن (Scientific American ) در مقاله ای به طور مفصل به این موجود عجیب پرداخته است. اما چیزی که بیش از همه باعث تعجب و شگفتی دانشمندان شده شیوه تولید مثل این سنگ های زنده است:

پیورا چیلنسیس اغلب در تجمعات متراکم پیدا می شود، اما در مواقع بسیاری هم به صورت تنها در دریا زندگی می کنند. از آنجا که این سنگ های زنده نمی توانند حرکت کنند و  جفت پیدا کنند طبیعت روش تولید مثل خارق العاده ای در اختیار آن ها قرار داده است. این موجودات هرموفرودیت هستند و همزمان می توانند اسپرم و تخمک تولید کنند! با رهاسازی اسپرم ها و تخمک ها در آب دریا، برخی از آن ها به موجودات جدید تبدیل می شوند. این بچه ها در نهایت به سنگ اصلی می چسبند و به این ترتیب توده های سنگی عجیبی را به وجود می آورند.

پیورا چیلنسیس

وقتی مردم سنگ می خورند!

جالب است بدانید که این سنگ های زنده با ظاهر عجیب و ویژگی های خاصشان شکار مردم منطقه هم هستند. مردم محلی این سنگ ها را شکار می کنند و گوشت سرخ و نرمشان را به صورت خام یا پخته می خورند. البته طعم این سنگ های زنده برای کسانی که برای اولین بار آن را امتحان کنند بسیار تلخ و صابونی است و بوی بسیار عجیبی هم دارد. دقیقا همان طور که از طعم گوشت یک سنگ انتظار می رود! البته احتمالا طعم و بوی عجیب این موجود به دلیل وجود عنصر وانادیوم در خون آن هاست. جالب است بدانید که وانادیوم در نفت خام و قیرسنگ ها هم وجود دارد و یکی از عناصر کمیاب و نادر به حساب می آید. اما در بدن این سنگ های زنده میزان وانادیوم ۱۰ میلیون برابر میزانی است که در آب و دریا وجود دارد و دانشمندان تاکنون به علت این موضوع پی نبرده اند!

منبع: blogs.scientificamerican.com

با دیدن این غذاهای شیلی حتما غافلگیر می شوید!
قبل از دیدن این استخر نوشابه انرژی زایتان را سر بکشید!
راهنمای سفر به شیلی
ماجرای سرهایی که بدنشان زیر زمین بود!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code