راهنمای سفر به شالیزارهای ۲۰۰۰ ساله بانائو در فیلیپین

شالیزارهای بانائو فیلیپین | Banaue

پس از سفر به فیلیپین می توانید به سمت شمال لوزان (the north of Luzon) و کوه های کوردیلرا و شالیزارهای بانائو فیلیپین و باتاد (the Batad rice terraces) بروید. نام شالیزارهای بانائو فیلیپین و باتاد در میان عجایب هشت گانه دنیا (eighth wonder of the world) نیز آورده شده است. با دیدن زیبایی این مکان و یا خواندن این مطلب به علت این موضوع پی می برید. با سفر به فیلیپین و تحمل سفری ۱۸ ساعته در جاده های سنگلاخی، از مانیلا به بانائو می توانید به دیدن تراس های برنج باتاد بروید. چگونگی دسترسی به شالیزارهای بانائو فیلیپین و تراس های برنج باتاد، اقامت و حمل و نقل و تماشای دیگر جاذبه های این منطقه را در مجله الی گشت دنبال کنید.

برای رسیدن به این ناحیه ابتدا باید پرواز خود را به مانیل خریداری نمایید. اینکه چطور خود را از فرودگاه مانیل به مرکز شهر برسانید را، می توانید در مطلب زیر پیدا کنید.

تراس های برنج باتاد فیلیپین

در بانائو فیلیپین چه چیزهایی در انتظار شماست؟

مطالب مرتبط:
معروف ترین غذاهای مانیلا، فیلیپین
چه ماهی بهترین زمان سفر به فیلیپین است؟
هزینه های سفر به فیلیپین

همانطور که بانائو در میان مزارع برنج احاطه شده است، بهترین موقعیت را برای گشت و گذار برای گردشگران و توریست ها فراهم می آورد. علاوه بر شالیزارهای بانائو فیلیپین، ۷ شالیزار مشابه دیگر هم، در این محدوده وجود دارد. یکی از این شالیزارها Mayoyao نام داشته که برنجی کمیاب و اورگانیک به نام تیناون (tinawon) در آن کشت می‌شود. در خود بانائو جذابیت های منحصر به فردی برای دیدن پیدا می کنید. حدود چهار نقطه دید برای تماشای مزارع و شالیزارهای بانائو فیلپین در امتداد جاده بالای تپه وجود دارد.

BANAUE WEATHER

برای رسیدن به این نقاط باید حدود ۳ کیلومتر پیاده روی کنید. اگر به خاطر سفر و رسیدن به این منطقه خسته هستید و توان پیاده روی ندارید، می توانید با پرداخت هزینه اندکی سه چرخ کرایه کنید و به بالای تپه ها بروید. با این کار، وقت برای دیدن و بازدید از مناطق دیگر نیز خواهید داشت و زمان خود را از دست نمی دهید. اگر به روستاها و خانه های محلی علاقه مندید، می توانید با پرداخت هزینه ای به راننده سه چرخ از او بخواهید که شما را به دیدن روستای هاوانگ (Hiwang village) ببرد.

شالیزارهای بانائو فیلیپین

بهترین راه برای رسیدن به بانائو

بهترین راه برای رسیدن به بانائو، سوار شدن به اتوبوس های شبانه ای است که از مانیلا به سمت بانائو حرکت می کنند. ۲ اتوبوس در ساعت های ۲۱ و ۲۲ شب به مقصد بانائو حرکت می کنند. بهترین راه برای گرفتن بلیط چنین اتوبوس هایی زودتر رفتن به ترمینال است. می توانید با پایانه اتوبوس ها تماس بگیرید و از صندلی خالی در اتوبوس ها مطمئن شوید. سپس زودتر از ساعت حرکت خود را به ترمینال برسانید.

هنگامی که به بانائو رسیدید، بهترین کار رزرو و یا خرید بلیط برگشت اتوبوس به مانیلا است. تا زمان برگشت خود را بدانید. همچنین برای این مسافت طولانی درون اتوبوس و شب های خنک، حتما لباسی گرم به همراه داشته باشید.

برای رسیدن به تراس های برنج باتاد تنها کافیست که یک ساعت از بانائو سوار سه چرخ ها شده و خود را به یکی از مناطق ثبت جهانی یونسکو برسانید.

بهترین راه برای رسیدن به بانائو

در بانائو کجا اقامت داشته باشید؟

در میان شالیزارهای بانائو فیلپین و این روستا، می توانید مهمان خانه ها و اقامتگاه های بسیاری را پیدا کنید. همچنین، بسیاری از آن ها قابلیت رزور آنلاین اتاق نیز دارند. حمل و نقل مردم در این نواحی با سه چرخ است. پس یک سه چرخ کرایه کنید و به سمت هتل و اقامتگاه مورد نظرتان در شهر بانائو بروید.

در هنگام رزرو اتاق، مشخص کنید که به دنبال اتاقی ارزان هستید یا نمایی رو به مزارع. یکی از مواردی که د رهنگام رزرو هتل باید به آن توجه داشته باشید، هزینه های جانبی است. به عنوان نمونه شاید اتاقی که رزرو کرده اید در ابتدا به نظرتان قیمتی بسیار ارزان داشته باشد اما با پرداخت هزینه برای آب گرم، برق، هزینه پریز برای شارژ لپ تاپ، هزینه ای برای شارژ موبایل و دوربین، هزینه ای برای دستمال کاغذی و حوله و … برایتان گران تمام می شود.

همچنین هزینه اتاق دونفره با هزینه اتاق یک نفره برایتان به یک اندازه تمام می شود!

این موضوع از عجایب فیلیپین است. به هر حال اگر از ملافه های بوگرفته یا هزینه های اضافه شاکی هستید و می خواهید نمایی رو به تراس ها و شالیزارهای بانائو فیلیپین نیز داشته باشید، به سراغ هتل هایی با اتاق های گران تر بروید.

هتل در شالیزارهای بانائو فیلیپین

چه جاذبه هایی در باتاد وجود دارد؟

 • تراس های برنج کاری شده | rice paddy philippines

قطعا مهم ترین جاذبه در باتاد تراس های برنج کاری شده است. برخلاف شالیزارهای بانائو فیلیپین آنچه که در تراس های برنج باتاد می بینید، تراس های برنج باتاد، بر روی زمین های سنگی ساخته شده اند که از حدود ۲۰۰۰ سال پیش، امتداد رودخانه تا بالا کشیده شده اند. همین موضوع در این مزارع برنج، منظره ای چشمگیر را به وجود آورده است. اگر راهنما دارید می توانید در میان مزارع برنج حرکت کرده و خود را به بالای مزارع برسانید. مراقب قدم هایتان باشید! باید بتوانید تعادل خود را به خوبی حفظ کنید و گرنه به درون گودال های پر گِل می افتید و تماما گلی می شوید. همچنین ممکن است که لبه های مزارع را نیز خراب کنید. داشتن کفش صندل بهترین نوع کفش برای پیاده روی در این نواحی است.

بانائو فیلیپین
 • آبشار باتاد

یکی از جاذبه های شالیزارهای بانائو فیلیپین آبشاری است که در پشت مزارع برنج باتاد مخفی شده است. در پشت تراس های برنج کاری شده و کوه های کوردیلرا (cordillera mountains philippines) آبشاری به ارتفاع ۱۵ متر با محیط اطرافی بهشت گونه قرار دارد. پس از گذشتن از مزارع باتاد می توانید به آبشار برسید. مردم محلی در اینجا شنا می کنند و شما نیز می توانید به آن ها بپیوندید. نگران خیس شدن لباس هایتان نباشید. در پیاده روی برگشت همه آن ها در هوای گرم فیلیپین خشک خواهند شد.

برای رسیدن به باتاد از بانائو می توانید موتوربایک سوار شوید. سپس از میان مزارع برنج پیاده روی نموده و خود را به پشت مزارع برسانید. از آنجا می توانید به آبشار برسید. حدودای ساعت ۵:۳۰ بعد از ظهر نیز به سمت شالیزارهای بانائو فیلیپین بازگردید.

برای اطلاعات بیشتر راهنمای سفر به فیلیپین را بخوانید

در شالیزارهای بانائو کجا غذا سفارش دهید؟

در اطراف این شالیزارهای بانائو فیلیپین رستوران ها و کافه های محلی به همراه هتل های بسیاری وجود دارند که می توانید برای سفارش غذا به سراغشان بروید. لیستی از این رستوران ها را در زیر خواهید دید.

 • گرین ویو لوژ (Greenview Lodge): این رستوران غذاهای خوشمزه ای دارد اما به نسبت رستوران های دیگر گران برایتان تمام می شود. قهوه های این رستوران خوشمزه است.
 • رستوران پیپل (People’s Restaurant): شاید بتوان گفت که به نسبت رستوران گرین ویو گارسن های مهربان تری دارد اما اشتباهات در سفارش آن ها زیاد رخ می دهد. چرا که تعداد سفارشات آن ها نیز بسیار بالاست.
شالیزارهای بانائو و باتاد
 • لاس وگاس (Las Vegas): یکی از بهترین غذاها را در این رستوران می توانید سفارش دهید. برنج های طعم دار شده این رستوران با انبه بسیار خوشمزه هستند و توصیه می کنیم که در سفر به فیلیپین حتما امتحان کنید.
 • دریمرز بیکری (Dreamer’s Bakery): اگ دوست دارید به رستورانی بروید که بتوانید در میان کارگران مزارع برنج نشسته و کیک تازه با قهوه سفارش دهید، این مکان را انتخاب کنید. بسیاری از کارگران پس از کار برای استراحت و رفع خستگی به این نانوایی می آیند.
 • استریت استال هالو هالو (Street Stall Halo Halo): یکی از عجیب ترین دسرها و نوشیدنی های فیلیپینی که در شالیزارهای بانائو فیلیپین پیدا می کنید، هالو هالو نام دارد. هالو هالو را می توانید در تمام خیابان های فیلیپین سفارش دهید. ظاهر عجیب این دسر شاید شما را وسوسه نماید که آن را سفارش دهید. در این دسر، تیکه های مکعبی ژله، پاستا و ماکارونی، سیب زمینی شیرین، تیکه های میوه و یخ به همراه خامه زده شده پیدا می کنید. این نوع دسر را باید با قاشق غذاخوری بخورید!
شالیزارهای بانائو فیلیپین-تور باتاد

آیا به راهنمای محلی نیاز دارید؟

 • اگر برای بار اول است که به این منطقه سفر می کنید، حتما راهنمای محلی بگیرید. هر چند که مسافران و بک پکرهای بسیاری را در شالیزارهای بانائو فیلیپین خواهید دید که راهنما ندارند، اما برنامه سفر آن ها و تجربیات آن ها نیز متفاوت است. به دلایل زیر برای بازدید در این منطقه به راهنما نیاز دارید.
 • گم شدن در این مکان بسیار آسان است. هر چند که رسیدن به باتاد بسیار آسان است اما عبور از میان مزارع برنج گیج کننده بوده و ممکن است که در میان مزارع راه خود را گم کنید یا شالیزارهایی را که چندین ماه برای کارگران کاری سخت برده است، را خراب کنید.
 • پیدا کردن آبشار به مراتب سخت تر است. چرا که مسیر آن از میان شالیزارها می گذرد و از هیچ مکانی، شما نمایی رو به آبشار ندارید.
 • می توانید از اطلاعات راهنما استفاده کنید. راهنمای محلی می تواند راجع به مزارع برنج؛ نحوه کاشت آن، زندگی مردم این ناحیه و بسیاری موضوعات دیگر، به شما اطلاعات بدهد. اطلاعاتی که از راهنما به دست می آورید را به ندرت در کتاب ها می خوانید.
 • با این کار، به اقشار محلی نیز کمک می کنید.

منبع: indianajo.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code