بلیط هواپیما

عجیب ‌ترین رستوران ‌های جهان(بخش اول)

بسیاری از خاطرات یک سفر عالی، در زمان صرف غذا رقم زده می‌ شوند

ما هیچ‌ وقت غذای کاری مدرس (madras curry) در قسمت جنوبی هند، یا اسپاگتی آلدنته (al dente) همراه با ماهی مرکب در ونیز را از یاد نخواهیم برد. به همین خاطر، با اینکه رفتن به یک اغذیه ‌فروشی کوچک در هامبورگ هیچ اشکالی ندارد، اما برخی اوقات، می ‌توان با یک چیزبرگر دو پوندی با ۸ هزار کالری، یا لارو کرم ابریشم تند و اسپایسی، سفر بهتری را تجربه کرد!

البته «عجیب بودن»، به سلیقه افراد بستگی دارد؛ برخی غذا خوردن در رستورانی که همه غذاهای خود را فقط با سیب سرو می ‌کند، عجیب می‌ دانند، و برخی از غذا خوردن در رستورانی که پیش ‌خدمت ‌های آن، میمون ‌هایی کوچک هستند، دچار تعجب می ‌شوند. در ادامه با ۹ رستوران غیر معمول در جهان آشنا خواهید شد؛ خوش بگذرد و نوش جانتان!

رستوران

مجموعه رستوران ‌های Cereality واقع در جاهای مختلف در ایالات متحده

مفهوم Cereality بسیار ساده است و معنی آن، غلات صبحانه است. مشتریان این رستوران با ترکیب محصولات معروف صبحانه، شکلات، شهد و شربت، خشکبار و میوه، و انواع مختلفی از شیرهای بدون لاکتوز، برای خودشان یک صبحانه ابتکاری درست می ‌کنند. البته منوی حاضر و آماده هم وجود دارد: گزینه «Health Kick» دارای محصولاتی همچون Cheerios، Special K، کرنبری خشک و گردو؛ در حالی که PB & B Crunch – که بیشتر شبیه دسر است تا صبحانه – تشکیل شده است از Reese’s Puffs، Cap’n Crunch و شهد شکلات.

اگرچه طرفداران پر و پا قرص غلات صبحانه – اکثراً کودکان و دانشجویان کالج که درست نمی ‌توانند تصمیم‌گیری کنند – در ابتدا از این ایده استقبال کردند، اما ۳.۹۹ دلار به ازای هر بشقاب، خیلی هم به صرفه نیست. مشتریانی که با دخل و خرج آشنا هستند، می‌ گویند می ‌توان تنها با ۴ دلار  یک بسته کامل غلات صبحانه خریداری کرد. در طی چند سال گذشته، تعدادی از این رستوران‌ ها بسته شدند؛ ولی هفت رستوران در این زنجیره هنوز پابرجا هستند که شش‌ تا از آنها اکنون در املاک و اراضی Cold Stone Cremery واقع هستند. هفتمی هم در فرودگاه بین‌المللی Dallas/Fort Worth واقع است.

رستوران میمون ‌های Kayabukiya Tavern در اوتسونومیا، واقع در ژاپن

در نگاه اول، رستوران Kayabukiya Tavern با شکل و شمایل جنگلی و ژاپنی، هیچ چیز عجیبی ندارد. غذای آن هم مجموعه متنوعی است از غذاهای آسیایی – جوجه کبابی، کوفته سرخ شده و برنج، همراه با آبجو و ساکی. وقتی از خودتان می ‌پرسید: «اینجا چه چیزی عجیبی دارد؟»، سر و کله یک میمون پاکوتاه پیدا می‌ شود و در قالب یک پیش ‌خدمت، به شما حوله داغ می ‌دهد.

خب، پیش‌خدمت‌ های انسانی که پر هزینه هستند و برخی اوقات نمی ‌توان آن‌ طور که لازم است به آنها آموزش داد. اما میمون‌ های این رستوران می ‌توانند به خوبی از پس انجام کارها بر بیایند. این موجودات بامزه که لباس‌ های باز و شلوارهای کوتاه پوشیده ‌اند، در رستوران راه می‌ روند و بطری ‌هایی از آبجو به مشتریان تقدیم می‌ کنند و در عوض به‌ عنوان انعام، edamame (سویای بخارپزشده) دریافت می‌ کنند. مدافعان حقوق حیوانات مقرر کرده ‌اند که این حیوانات، روزانه تنها دو ساعت کار کنند – هرچند میمون‌ ها از این قانون دل خوشی ندارند. پس بهتر از پیش از عزیمت به این رستوران، حتماً با آنجا تماس بگیرید.

معرفی رستوران های ارزان پکن
معرفی رستوران های ارزان پکن
رستوران های معروف آمریکا
رستوران های معروف آمریکا
بهترین رستوران های منطقه تکسیم استانبول
بهترین رستوران های منطقه تکسیم استانبول
۶ رستورانی که قبل از مرگ باید امتحان کنید
۶ رستورانی که قبل از مرگ باید امتحان کنید