تا جوان هستید این ماجراجویی‌ها را در آفریقا تجربه کنید

قاره آفریقا

قاره آفریقا پر از کشورهای عجیب و فوق العاده است و برای گردشگران تجربه هایی را فراهم کرده که در هیچ کجای دیگری یافت نخواهند کرد. در این مطلب فهرست کارهای هیجان انگیزی که می توانید در آفریقا انجام دهید را برایتان مهیا کرده ایم. با تجربه این فعالیت‌ها خاطرات سفر به آفریقا هرگز از ذهنتان نخواهد رفت. با الی گشت همراه باشید تا این ماجراجویی‌ها را تجربه کنیم.

قاره آفریقا

تجربه تعامل فرهنگی با قوم ماسای

مطالب مرتبط:
زندگی عجیب مردم آفار در آفریقا (عکس)
این روستای آفریقایی کارِ دست است!

مردم ماسای با شما تاریخی پر از داستان‌های جنگجویان شجاع را به اشتراک می گذارند و امروزه بسیاری از آنها به عنوان چوپان‌های عشایری زندگی می کنند. در سفر به کنیا می توانید با یک راهنمای ماسایی سفری فرهنگی را انجام دهید که در آن شما روستاها و خانه‌های ماسار را خواهید دید.

قوم ماسای

شنا در حوضچه آبشار ویکتوریا (استخر شیطان)

شنا در “استخر شیطان”، واقع در بزرگترین آبشار جهان، جزو هیجان انگیز ترین فعالیت هایی است که در آفریقا پیدا خواهید کرد. این استخر طبیعی با لبه‌ای سنگی تشکیل شده که تضمین می‌کند بازدیدکنندگان از آبشار پرت نشوند! این کار قطعا یک ماجراجویی خطرناک است، اما در عین حال، یکی از شگفت انگیزترین تجارب شما خواهد بود.

آبشار ویکتوریا

پیاده روی کوه گوریل در پارک ملی جنگل بوندی، اوگاندا

این حیوانات شگفت انگیز، با ویژگی ها و رفتار انسانیشان، موجوداتی هستند که باید حتما ببینید. پارک ملی جنگل بوندی در اوگاندا دارای چهار خانواده از گوریل است که بیش از ۳۰۰ نفر را تشکیل می دهند و راهنمایان تور، گردشگران را در میان جنگل‌های بارانی در جستجوی آنها هدایت می کنند. سال‌هاست که تعداد گوریل ها رو به کاهش است، اما کمک های مالی این تورها در حفاظت از آنها کمک می کنند.

آفریقا کوه گوریل

اسکی روی ماسه، بر روی بزرگترین تپه های شنی نامیبیا

نامیبیا، مجموعه ای از بزرگترین تپه شنی‌های جهان را دارد که اسکی روی آن ها احتمالا سرگرم کننده ترین فعالیتی است که می توانید در کویر انجام دهید. مبتدیان نیز می توانند این اسکی را انجام دهند زیرا این ورزش خیلی شبیه اسنوبوردینگ می باشد. شما باید تورهای اسکی روی ماسه را رزرو کنید. تورها تقریبا سه ساعت طول می کشند که شامل یک غذای سبک به همراه ترانسفر هستند.

اسکی روی ماسه در آفریقا

پیاده روی با مردم بوشمن یا سان‌ها در کویر کالاهاری

بوشمن ها خیلی قبل تر از افراد دیگر در کالاهاری زندگی می کرده اند وهمچنان جزو عشایر و شکارچی-گردآورندگانی به حساب می آیند که زندگی‌شان تحت تاثیر تمدن مدرن قرار نگرفته است. قدم زنی کنار سان‌ها و در میان این صحرا بسیار هیجان انگیز است. دانش آن ها از حیات وحش به طرز عجیبی زیاد است، آن ها به راحتی می توانند محل زندگی انواع حیوانات را پیدا کنند.

مردم بوشمن یا سان‌ها

کوهنوردی در کوه کلیمانجارو در تانزانیا

کوه کلیمانجارو، بام تانزانیا به حساب می آید و قله آن از کنیا نیز قابل مشاهده است. در کل می توان گفت که کلیمانجارو بلندترین کوه آفریقا می باشد. دستیابی به آن یک موفقیت بزرگ برای ماجراجویان است که البته بهتر است بدون آمادگی‌های لازم و بدون برنامه به آنجا نروید.

کوه کلیمانجارو

رفتینگ در زامبزی (زامبیا)

رفتینگ در زامبزی، به عنوان یک سفر یکروزه یا حتیچند روزه، به همان اندازه که به نظر می رسد، هیجان انگیز است. در طول روز گردشگران بیشترین سرعتی را که یک رودخانه دارد، تجربه می کنند و در طول شب می‌توانند در کنار آتش و درخشش ستاره ها، به استراحت بپردازند. رفتینگ زامبزی ۲۰ سال است که به کارش ادامه می‌دهد. شما می توانید از بین بسته های متفاوت بسته به سلیقه و توان بدنی تانن، تور مورد نظر را انتخاب کنید.

رفتینگ در زامبزی (زامبیا)

شنا با کوسه نهنگ (Whale shark) در موزامبیک

توفو در موزامبیک یکی از بهترین مکان هایی است که می توانید به تماشای کوسه نهنگ بروید. این آبزیان غول آسا بین ۴٫۵ تا ۶ متر طول دارند و گیاه خوار هستند؛ البته این ها بیشتر جزو کوسه به حساب می آیند تا اینکه بشود آن ها را نهنگ نامید. شنا با این ابرماهیان بسیار هیجان انگیز است و مطمئنا جزو به یاد ماندنی ترین تجربه زندگی‌تان خواهد شد.

کوسه نهنگ در موزامبیک

تماشای مهاجرت بزرگ

هر ساله بیش از یک میلیون کل یالدار و هزاران گورخر در سراسر سرنگِتی در جستجوی مراتع سبزتر هستند. سفر شش ماهه آن ها در جنوب سرنگِتی شروع می شود و به ماسای مارا ختم می شود. اگر شما در لحظه مناسب و در زمان مناسب قرار بگیرید، می توانید شاهد این مهاجرت بزرگ باشید. این یکی از بهترین خاطرات سفر به آفریقا خواهد شد.

مهاجرت بزرگ گورخرهای آفریقا

موکورو سواری در میان اوکاوانجو دلتا

موکورو یک قایق سنتی است که ابتدا از تنه درختان توخالی ساخته می شده است. البته امروز، شما احتمالا سفری با یک نسخه فایبر گلاسی خواهید داشت، اما حتی با این نسخه هم، این سفر باور نکردنی است. یک راهنما به صورت ایستاده موروکو را هدایت می کند در حالی که گردشگران در جای خودشان نشسته اند و از مناظر زیبای اوکتاوانجو دلتا لذت می برند. شما احتمالا به دنبال دیدن اسب های آبی و تمساح ها هستید، که ممکن است وحشتناک به نظر برسد، اما زمانی که شما در موکورو قرار بگیرید، ترس تان رفته رفته از بین می رود.

موکورو سواری در میان اوکاوانجو

در جستجوی پنج حیوان بزرگ پارک ملی کروگر (آفریقای جنوبی)

هنگام بازدید از پارک ملی کورگر در آفریقای جنوبی چشم هایتان را برای شیر، پلنگ، فیل، کرگدن و بوفالو باز کنید. همانطور که ماشین سافاری شما به پیش می رود، منظره های مختلف زیبایی را خواهید دید. محیط بانان معتبر شما را به بهترین نقاط هدایت می کنند، اما اگر بخواهید، کرایه ماشین و رانندگی توسط خودتان هم گزینه ی خوبی است.

حیات وحش آفریقا

بالن سواری در سرنگیتی

بالن سواری در دشتهای وسیع سرنگتی چیزی متفاوت تر از تجربه های دیگر در آفریقا است. گردشگران قبل ازطلوع آفتاب به اینجا می آیند و پس از آنکه خورشید طلوع می کند، ماجراجویی شان را شروع می کنند. از آنجا که حرکت بالن به طرز وزش باد بستگی دارد، هر پرواز منحصر به فرد است اما به شما تضمین می دهیم که این تجربه ای برای تمام عمرتان خواهد بود.

بالن سواری در سرنگیتی

شما هر کدام از این تجربه‌ها را می‌توانید در خاطرات سفر به آفریقا بازگو کنید. این ها هیجاناتی هستند که هرگز از یاد نخواهید برد.

منبع: theculturetrip.com

صحرای لیبی با دریاچه ای دیدنی در دل آن
صحرای لیبی با دریاچه ای دیدنی در دل آن
پارک ملی پیلانسبرگ در افریقای جنوبی
پارک ملی پیلانسبرگ در افریقای جنوبی
۸ مورد از زیباترین پارک های ملی کنیا
۸ مورد از زیباترین پارک های ملی کنیا
تیمگاد، شهری از روم باستان که در قاره آفریقا کشف شد!
تیمگاد، شهری از روم باستان که در قاره آفریقا کشف شد!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code