موزه گردی در کیپ تاون

آشنایی با موزه های کیپ تاون

موزه گردی یکی از فعالیت هایی است که هر گردشگری را به خود جذب می کند. در بازدید از مناطق مختلف بازدید از موزه ها، بسته به موضوع آن ها، می توانند مسافران را با بخشی از فرهنگ، تاریخ یا حتی جاذبه های طبیعی کشور مقصد آشنا کنند. آفریقای جنوبی یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری دنیاست که به حیات وحش و طبیعت بی نظیرش معروف است. شهر کیپ تاون مملو از دیدنی هایی است که باعث می شود تعلل برای سفر به این منطقه جایز نباشد. در اینجا موزه های کیپ تاون را معرفی می کنیم. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
ماجراجویی و هیجان در آفریقای جنوبی
سفر به تاریخ در آفریقای جنوبی
iziko

موزه ایزیکو آفریقای جنوبی

موزه ایزیکو آفریقای جنوبی شامل ۱۱ موزه تحت حاکمیت یک شورا است که این شورا توسط وزیر فرهنگ و هنر منصوب می‌شود. بوکاپ (Bo-Kaap Museum) یکی از موزه ‌های برتر در این گروه به شمار می‌رود که در منطقه بو کاپ واقع شده است. بوکاپ یک محله قدیمی با خانه ‌های دو طبقه روشن و مصور است که هنوز هم در اشغال فرزندان بردگانی که در قرن هفدهم از شرق هند به کیپ آورده شده بودند، قرار دارد. این موزه بسیار عالی جنبه‌ های زندگی مسلمانان را در قرن نوزدهم که در خانه ‌ای کمیاب که به سبک کیپ دوچ در حدود سال ۱۷۶۳ ساخته شده است را نشان می‌دهد. در این خانه، برخی وسایل منزل و از جمله چرخ دستی دیده می شود.

bo kaap museum

یکی دیگر از جاذبه‌ های محبوب در این گروه از موزه ‌ها، خانه اولد تاون (Old Town House) است که در سال ۱۷۵۵ به سبک دوتچ روکوکو (Dutch-Rococo) ساخته شده است. این بنا در مرکز شهر کیپ تاون در سمت غرب میدان گرین مارکت  (Green Market Square) قرار دارد. در حال حاضر، تالار شهر کیپ تاون و اولد هوس مجموعه ‌ای از تصاویری را که در سال ۱۹۱۴ به این کشور ارائه کرده است، به تصویر می‌کشد. این تصاویر توسط افراد ماهر هلندی و فلاندرزی در قرن نوزدهم گرفته شده است. از جمله این افراد می ‌توان به فرانس هالس (Frans Hals)، ژان استین (Jan Steen)، جاکوب وان رویسدیل (Jacob van Ruysdael) و جان وان گوین (Jan van Goyen) اشاره کرد.

یکی دیگر از بناهای برجسته در این گروه از موزه ‌ها خانه کوپمانس-دوست (Koopmans-de Wet House) است که در سال ۱۷۰۱ در زمینی یو شکل بنا شد، نمای خارجی آن نیز در سال ۱۷۷۱ توسط لویس تیبالت (Louis Thibault)  ساخته شد. فضای داخلی اصلی این خانه اطرافش حفاظ دارد و احساس خوب ناشی از شیوه زندگی یک تاجر موفق قرن هجدهمی را برای بازدیدکنندگان به وجود می‌آورد. همچنین در مجموعه موزه‌ های موردبحث افلاک نما و موزه آفریقای جنوبی (South African Museum and Planetarium) ، گالری ملی (National Gallery)  و باغ کمپانی (Company’s Garden) قرار دارد که دیدن آنها برای علاقه مندان به تاریخ و ستاره شناسان جالب توجه و لذت بخش است.

district six museum

منطقه دیستریکت سیکس (The District Six Museum)
در سال ۱۹۶۶ و بر اثر تصمیم دولت آفریقای جنوبی برای یکدست کردن قومیت ‌های موجود در منطقه چند قومیتی دیستریکت سیکس، حدود ۷۰ هزار نفر از ساکنان این منطقه آواره شدند. موزه مورد بحث کنایه ‌ای به سیاست‌ های دولت وقت آفریقای جنوبی دارد و نشان دهنده طرز زندگی مردم منطقه ‌ای است که اکنون تعدادشان در این منطقه به صفر رسیده است. در یکی از طبقات این موزه نقشه ‌ای بزرگ مشاهده می‌شود که در آن ساکنان قبلی منطقه دیستریکت سیکس و محلات قدیمی آنها به چشم می‌ خورد.

 

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد