مکان های شگفت انگیزی که فکر نمی کنید وجود دارند | بخش دوم

مکان های شگفت انگیزی که فکر نمی کنید وجود دارند

مکان های شگفت انگیزی در سراسر جهان وجود دارند. فقط از لیست میراث جهانی یونسکو می توانید بیش از ۹۸۰ مورد از این مکان های خارق العاده را بیابید. بیشتر این لیست ها شامل مکان های بخصوصی مانند استون هنج، ماچو پیکو و هرم جیزه می باشد. این مکان ها اغلب شناخته شده هستند و با جستجویی ساده در اینترنت می توانید عکس های بسیاری از آن ها و همچنین شرایط سفر به آن ها را پیدا کنید اما برخی مکان های غیر معمول، جادویی و یا خیره کننده ای نیز وجود دارند که شاید کمتر شناخته شده و یا اصلا ناشناخته باقی مانده اند که حتما می بایست در لیست خود جایی را به آن ها نیز اختصاص دهید. در بخش اول این مطلب برخی از این مکان های شگفت انگیزی که شما فکر می کنید وجود ندارند را برایتان توضیح دادیم و حال ادامه این مطلب را با هم خواهیم خواند پس با الی گشت همراه باشید.

مکان های شگفت انگیزی

صخره های بایشوپ | Bishop Rock

مطالب مرتبط:
مکان های شگفت انگیز که فکر می کنید وجود ندارند | بخش اول
معرفی بهترین مکان های دیدن شفق قطبی در ایسلند
۱۰ مورد از شگفت انگیزترین پدیده های طبیعی نیوزلند!

تا آنجا که در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است صخره های بایشوپ واقع در نزدیکی جزیره ای در جنوب غربی شبه جزیره کورنیش در جزیره اسلیلی در انگلستان به عنوان کوچکترین جزیره جهان با ساختمانی در آن شناخته می شود. این ساختمان فانوس دریایی بایشوپ است که در سال ۱۸۵۸ ساخته شده و هنوز نیز کشتی ها را هدایت می کند تا از برخورد آن ها با صخره ها جلوگیری نماید. فضا روی این جزیره به اندازه ای محدود است که فانوس دریایی به سختی روی صخره ها قرار گرفته است اما این ساختمان دارای یک لبه ای بوده که اجازه تعمیر و نگهداری را برای آن ایجاد می کند. این محل به عنوان یکی از مکان های شگفت انگیزی که مقصدی برای گردشگران است در چند برنامه تلویزیونی معرفی شده و حتی الهام بخش قطعه ارکستر نیز بوده است.

صخره های بایشوپ

جزیره هیبلیادا | Heybeliada Island

این جزیره بخشی از جزایر پرنس در استانبول می باشد، این شهر یک منطقه ای مخالف آلودگی های شهری است به این معنی که عبور و مرور وسایل نقلیه موتوری و همچنین آمبولانس ها و پلیس ها نیز ممنوع می باشند و تنها راه برای رسیدن به ان پیاده روی و دوچرخه سواری و همچنین اسب می باشد. برجسته ترین جاذبه این جزیره صومعه Hagia Triada و خانه ای است که در سال ۱۸۹۴ به عنوان مدرسه الهیات ارتدکس یونان به نمایش درآمد. اگرچه اکنون این مکان بسته شده است اما یک کمپین بین المللی برای بازگشایی ان به وجود آمده است. در ضمن بازدیدکنندگان می توانند خود را در بسیاری از رستوران ها و یا سواحل اطراف مشغول نمایند.

جزیره هیبلیادا

نقطه ولکان | Vulcan Point

نقطه ولکان ادعا می کند که سومین جزیره بزرگ جهان است که شما ممکن است بخواهید از آن بازدید کنید. این پدیده طبیعی به دلیل تورم انفجاری در فیلیپین در حال ایجاد می باشد که شما می توانید به زودی آن را روی نقشه مشاهده کنید. با این حال بازدیدکنندگان می بایست بسیار مراقب باشند زیرا این جزیره بخشی از آتشفشان طال بوده که می تواند فوران های خشونت آمیزی را ایجاد کند که به همین دلیل در لیست مکان های شگفت انگیزی قرار گرفته است.

نقطه ولکان

ایلها کوییمادا | Ilha de Queimada

در ساحل سائو پائولو واقع شده است، این جزیره بیشتر به عنوان “جزیره مار” شناخته شده است. این نام از فراوانی گونه های طلایی Lancehead ، گونه ای که در این جزیره زندگی می کنند گرفته شده است. به دلیل این که مارها بسیار سمی هستند، نیروی دریایی برزیل دسترسی عمومی به این جزیره را ممنوع کرده است. هیچ گونه شواهد مستند گزارش نشده که این مار وجود ندارد، زیرا هیچکس به اندازه کافی زنده نمانده تا بتواند به بیمارستان منتقل شود. یک خانواده که قصد زندگی کردن در آنجا را در دهه ۱۹۲۰ داشتند، به آنجا رفتند، اما همه آنها بعد از اینکه توسط مارها گاز گرفته شدند، تیم نجات برای نجات آنها فرستاده شد تا آنها را پیدا کنند ولی سرنوشت مشابهی را پیدا کردند.

جزیره ایلها کوییمادا

جزیره کلیپرتون | Clipperton Island

همراه با درختان بسیار زیبای نخل، ماسه های زعفرانی رنگ و جزایر فیروزه ای، Clipperton  بدون اینکه ضرری داشته باشند خود را نمایان می کنند. اما فریب آنها را نخورید چرا که دلایلی وجود دارد که هر کسی سعی کرده در آنجا زندگی کند با شکست روبرو شده است. در این جزیره هیچ آب تازه ای وجود ندارد، به این معنی که ساکنان به طور منظم برای زنده ماندن اینجا نیاز به محموله های غذا دارند، همانطور که یک گروه از افراد را که شکست خورده اند را می توان در این منطقه یافت کرد. هنگامی که مکزیک یک کمیته کوچک را برای محافظت از جزیره فرستاد، تصور می کرد که قادر خواهد بود تا زمانی که نیاز باشد، آنها را تامین کند. با این حال، در سال ۱۹۱۴، جنگ هر گونه دسترسی با جزیره را متوقف کرد، که منجر به مرگ بسیاری بابت سوء تغذیه و یا غرق شدگی شد. در آن زمان کشتی های نجات چندین سال بعد آنها را یافتند.

جزیره کلیپرتون

جزیره سانگ سا | Song Saa Island

این جزیره به نام عاشقان نیز شناخته می شود به دلیل اینکه اینجا یک جزیره خصوصی بوده که تعداد زیادی از افرادی که می خواهند ماه عسل خود را بگذرانند به این محل جذب می کنند. افرادی که به تازگی ازدواج کرده اند می توانند با حضور در شن های این جزیره از نور خورشید لذت برده و همچنین تنهایی خود را در این جزیره بگذرانند. این مکان با امکانات یک هتل ۵ ستاره بوده و یکی از زیباترین جزایر آسیای جنوب شرقی می باشد و یکی از مکان های شگفت انگیزی روی کره زمین است.

جزیره سانگ سا

پالمیرا آتول | Palmyra Atoll

پالمیرا یکی از قدمی ترین و همچنین دوردست ترین جزایر روی کره زمین است. این جزیره در اقیانوس آرام و در جنوب هاوایی واقع شده است. این جزیره دارای تاریخچه ای برای وقایع فراطبیعی و همچنین مرگ های اسرار آمیز است و بیشترین قتل های جمعی در سال ۱۹۸۱ در اینجا اتفاق افتاده و یکی دیگر از مکان های شگفت انگیزی است. بیشتر این حوادث غافلگیرانه در ارتباط با کشته شدن افراد در نزدیکی صخره ها رخ داده است. اینجا محلی است که کوسه های غیر معمول تهاجمی در آن ها به گشت زنی می پردازند. به هر دلیل گردشگرانی که قصد سفر به این منطقه را دارند به خوبی می دانند که حیات وحش در این منطقه بدون هیچ گونه مانعی رشد می کند.

جزیره پالمیرا آتول

جزیره پاوگلیا | Poveglia Island

این یک جزیره پرطرفدار در ایتالیا به شمار می رود. جزیره پاوگلیا همانند یک گورستان شناور برای مدت بیش از ۱۰۰ سال به عنوان یک مکان برای قرنطینه استفاده شده است. تا به امروز همچنان استخوان های انسانی در سواحل اینجا یافت می شوند که از بقایای سیاه نمایی های بشری باقی مانده اند. این جزیره همچنین به خانه ای برای بیماران روانی تبدیل شده و افسانه هایی وجود دارد که پزشک آن خود را از برج ساختمان به پایین انداخته است. امروزه این مکان بر روی عموم بسته شده و تنها توسط فعالان پدیده های غیر طبیعی بازدید می گردد که در نوع خود جزء مکان های شگفت انگیزی به شمار می رود.

جزیره پاوگلیا

فورویک هولم | Forewick Holm

محل حکومت حاکمیت فورکیم یک کشور غیر رسمی در جزیره ای در نزدیکی شتلند در اسکاتلند می باشد. مالک و تنها مسافر این جزیره به نام استوارت هیل، این جزیره را در سال ۲۰۰۸ به عنوان بخشی از کمپینی برای به دست آوردن استقلال شتلند از انگلستان تاسیس کرد. گرچه بحث های حقوقی در مورد این جزایر بسیار است اما این موضوع هیل را به عنوان اولین کسی که وارد این جزیره شده است متوقف نکرد و امروزه از این جزیره به عنوان یک پلتفرمی برای تشویق شتلند برای اعلام استقلال استفاده می شود.

جزیره فورویک هولم

جزیره فلاتی | Flatey Island

الهام بخش هنر، ادبیات و افسانه، همگی را می توان در این جزیره پیدا کرد. جزیره فلاتی یکی از جزایری است که از مهمترین نسخه های خطی ایسلند در قرون وسطی در آن یافت شده است. این جزیره همچنین برای پرندگانی مانند puffins, fulmars  و cormorants مهم می باشد زیرا در زمانی که در تابستان طول مدت روز به ۲۱ ساعت می رسد آن ها در این جزیره حضور می یابند. همچنان یک شهر کوچک برای عملیات های فصلی در این منطقه وجود دارد که در تابستان ها فعال بوده اما بسیاری از ساکنان آن برای فرار از زمستان های سخت این محل را ترک می نمایند که موجب شده تا جزء مکان های شگفت انگیزی در کره زمین باشد. در گذشته این شهر از جمعیت بسیاری برخوردار بوده است اما امروزه اکثر این ساخته های بشری رها شده اند.

جزیره فلاتی

به خاطر داشته باشید که برخی از مواردی که ما در این مطلب دو قسمتی برای شما ارائه نمودیم جزئی از جاذبه های گردشگری بوده و می توانید برای بازدید به این نقاط بروید. اما بدانید که برخی از آن ها یا بدون سکونت بوده و یا اینکه حضور در آن ها می تواند بسیار خطرناک باشد بنابراین قبل از اینکه تصمیم به سفر به هر کدام از آن ها را داشته باشید از راهنمایان محلی در این خصوص اطلاعات برای نحوه حضور در این مکان ها را بیابید.

ظاهر این میوه های عجیب، برایتان ناشناخته است! + تصویر
ظاهر این میوه های عجیب، برایتان ناشناخته است! + تصویر
از داستان شب یلدا و افسانه های ایرانی چه می دانید؟
از داستان شب یلدا و افسانه های ایرانی چه می دانید؟
پلاژ Equihen: روستایی عجیب از قایق های وارونه!
پلاژ Equihen: روستایی عجیب از قایق های وارونه!
لوکیشن های واقعی فیلم های ترسناک!
لوکیشن های واقعی فیلم های ترسناک!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code