نکات عکاسی در سفر برای اینستاگرام و شبکه های اجتماعی

آموزش نکات عکاسی در سفر

آیا مدت هاست که عکاسی می کنید یا به دنبال نکات عکاسی در سفر هستید تا یاد بگیرید که چه مواردی را باید در نظر گرفته یا انجام دهید؟ آیا شما هم می خواهید به خیل عظیم عکاسان طبیعت یا ماجراجو بپیوندید و در سفرهای خود به دلایل مختلف عکاسی کنید؟ امروزه با وجود شبکه های اجتماعی همانند اینستاگرام طرفداران این رشته از عکاسی هم بیشتر شده است. هر فردی که به جایی سفر می کند یا به تور می رود می خواهد که تجربیات خود را با دوستان و دیگر افراد به اشتراک بگذارد. بنابراین این بار مجله الی گشت در ادامه آموزش های نکات عکاسی در سفر خود کامل تر به این مطلب می پردازد. قبل از آن قانون هایی از قبیل توجه به یک سوم کادر و تضاد و تنالیته رنگ ها را در مطلب نکات عکاسی حرفه ای در سفر بیان کرده ایم. در هر صورت امیدواریم که بتوانیم راهنمای خوبی برای شما خوانندگان در این مورد باشیم.

نکات عکاسی در سفر برای اینستاگرام- قانون یک سوم

صبح زود بلند شوید، تا دیروقت بیدار بمانید

مطالب مرتبط:
نکاتی برای تهیه ویدئویی پربازدید از سفرهایتان
فوت و فن هایی درباره عکس گرفتن در سفر

همانطور که قدیمی ها می گویند روزی رو اول صبح پخش می کنند! بنابراین اگر به شهرهایی مانند استانبول، بالی یا طبیعتی زیبا سفر کرده اید، از مهم ترین نکات عکاسی در سفر صبح زودتر از همیشه و با طلوع خورشید بلند شدن است. دوربین خود را بردارید و برای شکار لحظات زیبای مناظر صبح به بیرون بروید. صبح بیدار شدن به معنی روبرو شدن با افراد و توریست های کمتر، دنیایی خلوت تر و بکرتر است. طلوع خورشید بهترین زمان برای گرفتن عکس های خوب نیست، بلکه غروب خورشید نیز می تواند بهترین نماها و شات ها را به شما بدهد.

به ساعات بعد از طلوع خورشید و قبل از غروب خورشید ساعات طلایی می گویند. چرا که نوری نرم، یکدست و با سایه های ملایم می دهند. به ساعات قبل از طلوع خورشید یا بعد از غروب خورشید ساعات آبی می گویند. چرا که آسمان هنوز آبی است اما شهر ها غرق در روشنایی شده اند. پس در زمان ظهر آفتابی استراحت کنید یا بخوابید اما عکاسی نکنید!

آموزش نکات عکاسی در سفر

قبل از سفر یک بار ذهنی به آنجا سفر کنید

کتاب های راهنمای مکانی که می خواهید به آنجا بروید را بخوانید. تمام سایت های راهنمای سفر را بگردید. با دوستانی که به آنجا رفته اند صحبت کنید. هر نکته ای را که فکر می کنید مهم است یادداشت کنید. تا جایی که می توانید نکات عکاسی در سفر به منطقه مورد نظرتان را از دیگر عکاسانی که به آنجا رفته اند، جمع آوری کنید. اینستاگرام و جستجوی عکس گوگل یکی از بهترین منابع شما می توانند باشند.

بدانید که بهترین زمان برای عکاسی در سفرتان چه ساعاتی است؟ جاذبه های هر شهری چه زمانی باز می شوند؟ دسترسی به منطقه ای که می خواهید بروید تا چه حد مشکل است؟ آب و هوا چگونه است؟ چه زمانی در جاذبه ها تعداد توریست ها کم است؟ با پرسش به این سوال ها راهنمایی برای خود تهیه کنید. با پرسش به این سوال ها در واقع در زمان خود صرفه جویی کرده اید و نتایج عالی هم خواهید گرفت.

نکات عکاسی در سفر- تحقیق راجع به محل سفر

با مردم بومی صحبت کنید

اکثر عکاسان عکاسی از مردم بومی را بسیار سخت می یابند. نمی دانند که با این کار چه عکس العملی را از طرف آن ها دریافت می کنند. بنابراین ریسک نکرده و از آن ها عکاسی نمی کنند. برای رفع این حالت و از نکات عکاسی در سفر با مردم بومی صحبت کنید. با آن ها دوست شوید. راجع به موضوعاتی که کنجکاو هستید بپرسید، لبخند بزنید. گاهی گفتن یه جمله به زبان آن ها باعث صمیمیت بیشتری می شود تا در نهایت بتوانید عکسی عالی از آن ها بگیرید. پس از نزدیک شدن به افراد بومی با دوربینتان نترسید.

نکات عکاسی در سفر برای اینستاگرام- صحبت با مردم

از یک سه پایه سبک سفری استفاده کنید

استفاده از یک سه پایه با وزن سبک برای عکاسی در سفر یکی از مهم ترین نکاتی است که کمتر کسی آن را رعایت می کند. بودن دوربین بر روی سه پایه به شما امکانات فراوانی را از قبیل بازی کردن با اکسپوژر یا شاتر و دیافراگم را می دهد. می توانید زمان بیشتری را وقف نما و کادر خود کنید. همچنین بودن دوربین بر روی سه پایه از لغزش و تار بودن عکستان جلوگیری می کند. امکان عکاسی در هر نوری را خواهید داشت. از نکات عکاسی در سفر داشتن حداقل تجهیزاتی است که در عکس شما می تواند تفاوت ایجاد کند و سه پایه از مهم ترین این تجهیزات است.

نکات عکاسی در سفر- استفاده از سه پایه سفری

ترکیب بندی های مختلفی را امتحان کنید

بسیار خب، ابتدا عکسی از روبرو از سوژه خود می گیرید. بعد شاید بخواهید برای پیدا کردن ترکیب بندی مناسب کمی بر روی زمین بنشینید یا حتی دراز بکشید. شاید بالا رفتن از یک نقطه هم کادر بهتری به شما بدهد. برای دستیابی به کادر بهتر هرکاری که می توانید انجام دهید و اصلاً خجالت نکشید. این موضوع از را در نکات عکاسی در سفر خود جدی بگیرید. چرا که ممکن است دیگر شانس برگشت به یک مکان را نداشته باشید. پس هر تعداد عکسی با زاویه های مختلف که می توانید از منظره یا جاذبه و سوژه خود بگیرید.

نکات عکاسی در سفر- ترکیب بندی در عکاسی

عکاسی را در اولویت خود قرار دهید

همانند دیگر توریست ها نباشید که برای رسیدن به دیدن تمام جاذبه ها تند تند عکس می گیرند و رد می شوند. از مهم ترین نکات عکاسی در سفر وقت گذاشتن برای عکاسی است. به عنوان مثال شاید جاذبه های لارناکا شما را مجذوب خود کرده است، بنابراین در تور خود ابتدا زمانتان را برای عکاسی اختصاص داده و پس از گرفتن عکس مورد نظرتان که رضایت بخش است به جمع بپیوندید.

بیشتر عکاسان حرفه ای تنها سفر می کنند با این حال اگر با تور سفر می کنید، سریع تر از باقی افراد حرکت کنید. نگاهی دقیق و سریع به جاذبه بیندازید و زاویه خود را انتخاب کنید. بهتر این است که با پیدا کردن یک زاویه مناسب تنها برای آن وقت بگذارید تا از آن بهترین نتیجه را دریافت کنید. سعی نکنید از همه مکان های یک جاذبه عکس بگیرید. همیشه به یاد داشته باشید که یک عکس عالی بهتر از چندین عکس متوسط است.

نکات مهم سفر- عکاسی در صبح

یک المان انسانی در کادر خود بگنجانید

این شیوه یکی از راه حل هایی که اکثر عکاسان حرفه ای طبیعت در عکس های خود انجام می دهند. بودن یک شیء یا یک ساختمان یا هر چیزی که اثری از وجود انسان داشته باشد در عکس های طبیعت شما می تواند حس مرموز بودن و عجیب را به عکس شما بدهد. در نتیجه تأثیر بیشتری نیز در ذهن ها به جا می گذارد.

منبع: expertvagabond.com

نکات سفر به استانبول
زیبایی محض در جزایر مدیترانه ای
در ژاپن این ۱۰ رفتار اجباری است
ورونا ایتالیا، پایتخت عشق جهان و زادگاه رومئو و ژولیت!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code