هر آنچه در مالزی می توان نوش جان کرد(بخش اول)

غذاهای مالزی

اگر خورد و خوراک را از سفرهای تفریحی و سیاحتی حذف کنیم بخش جذاب و رنگارنگی از سفر از دست می رود.

پس دانستن فوت و فن های پیدا کردن غذای خوب، خوشمزه، سالم و ارزان قیمت در مکان های توریستی از جمله کشور مالزی جزو ضروریات پای گذاشتن در راه سفر است. ایرانی ها ذائقه و البته فرهنگ خاصی در غذاخوری دارند. همچنین اعتقادات مذهبی در آن ها باعث می شود لب به هر نوع غذایی نزنند در این مطلب ما می خواهیم الفبای غذاخوری گردشگران ایرانی را در کشور مالزی به شما گوشزد نماییم.

مطالب مرتبط:
در سفر چه فعالیت و خورد و خوراکی داشته باشیم؟
غذاهای ممنوعه قبل از پرواز

فست‌ فود

فست فودها، شامل برگر کینگ، مک‌ دونالد، ساب ‌وی و کی اف سی، غذاهایی هستند که با قیمت پایین و کیفیتی متناسب با قیمتش در این کشور عرضه می ‌شوند. از آن‌ جایی که فست‌فودهای معتبر معمولا از استانداردهای پیروی می‌ کنند، نسبتا قابل اعتماد هستند و اگر بین راه گیر کردید می ‌توانید به عنوان یک گزینه خوب و دم دست روی شان حساب کنید.

اما برگر کینگ که عمده ساندویچ‌ های منوی آن ‌را انواع مختلف همبرگر تشکیل می ‌دهد، به خاطر استفاده از مواد تازه ‌تر و گوشت مرغوب در بین ایرانی‌ ها طرفداران بیشتری دارد.

  • فیش برگر را حتمن امتحان کنید

اگر غذاهای چرب برای‌ تان قدغن است، دور  مرغ کنتاکی ‌های کی اف سی را خط بکشید.

ساب ‌وی را به هیچ وجه از دست ندهید. ساندویچ ‌های کالباس ساب‌ وی با نان تازه یکی از پرطرف‌ دار‌ترین فست‌فودها در بین ایرانیان است. تازه محتویات ساندویچ‌ تان را هم می ‌توانید خودتان انتخاب کنید.

نکته‌ دیگر این‌که فست‌فودها آن ‌قدر زیادند که برای پیدا کردن آن‌ ها نیازی به نقشه ندارید. تقریبا قیمت تمام فست‌فودهای در بالا به همراه یک نوشابه کمتر از ۲۰ رینگیت است.

  • تپان‌ یاکی

غذایی ساده و مقوی تشکیل شده از اسفناج، سیر و جوانه گندم بخارپز همراه با ادویه‌هایی که برای ما ایرانی ها آشناست. تپان‌یاکی یک غذایی ژاپنی‌ است که با گوشت، مرغ و یا میگوی سرخ شده در روغن زیتون یا کره تهیه می ‌شود. بسته به انتخاب شما معمولا یک کاسه برنج کته و گاه یک کاسه سوپ سبزیجات نیز کنار غذای تان قرار می گیرد. در فوت کورت پاویلیون طبقه زیرزمین یک آشپزخانه ژاپنی هست که غذا را روبروی شما روی بار می‌ پزد و همان‌جا سرو می‌ کند. قیمت هر پرس حدود ۱۵ رینگیت است. این غذا را حتما با سس سیر مخصوصی که روی میز کناری است میل کنید. ارزش امتحان کردن دارد. بیف تپان‌یاکی فوت کورت  klcc  را هم از دست ندهید.

رستوران ‌های ایرانی

اگر در طول سفر یکی دو هفته ‌ای تان هوس غذای ایرانی کردید روی نقشه می‌توانید شماره ؟؟ را پیدا کنید. تقریبا در هر منطقه ای در کوالالامپور یک رستوران ایرانی پیدا می ‌شود.

نکاتی در مورد چیدمان وسایل در کیف و چمدان (بخش اول)
تجربه طعم ها در گرجستان
راهنمای سفر به مارماریس
ترفندهای جالب برای بستن چمدان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code