در سفر چه فعالیت و خورد و خوراکی داشته باشیم؟(بخش اول)

راهنمای سفر

پرخوری در سفر ممنوع

شما در سفر خود ممکن است که به دلیل عدم دسترسی به سوپرمارکت‌ های همیشگی محل زندگی خود و همچنین کلاس‌ های آمادگی جسمانیتان، خود را در یک رستوران در حال خوردن غذاهای چاق‌کننده بیابید. همچنین ممکن است که برنامه ‌ریزی منظم و روزانه تان برای ورزش به علت حضور در هواپیما یا اتوبوس برای چند ساعت متوالی با اختلال روبرو شود. مهم نیست که از میان رژیم‌ های گیاه‌ خواری، رژیم ‌های خام‌ خواری، رژیم‌ هایی با کربوهیدرات پایین و رژیم ‌هایی با چربی پایین، کدام مورد را رعایت می ‌کنید؛ در هر حال شانس این‌که در سفرهای خود مجبور به شکستن این رژیم شده باشید، بسیار زیاد است.

مطالب مرتبط:
راهنمای انتخاب پوشاک برای سفر
رعایت این نکات در هنگام سفر ضروری است

دوچرخه ‌سواری، ساحل و غروب آفتاب

شاید باور این امر برای شما دشوار باشد ولی می ‌توانید به سفری زمینی به آن ‌سوی کشور رفته ولی بازهم تغذیه ‌ای خوب داشته باشید و یا این‌ که بدون مراجعه به باشگاه، فعال و پویا باقی بمانید. حتی می ‌توانید به سفرهای دریایی بروید ولی با سه یا چهار کیلوگرم اضافه ‌وزن به خانه بازنگردید. به‌ صورت کلی باید گفت که شما می ‌توانید فارغ از نوع سفرتان، غذاهای سالمی را مصرف کرده و فعال باقی بمانید.

خورد و خوراک خوب در هواپیما

مسلما در هیچ نوعی از سفر، مسافران به ‌اندازه افرادی که در یک هواپیما در بین زمین و آسمان حضور دارند، با محدودیت روبرو نخواهند بود. این امر به‌ خصوص در پروازهای بین ‌المللی طولانی ‌مدت به ‌شدت به چشم می ‌آید. با این‌حال فقط به دلیل این ‌که در یک هواپیما حاضر هستید، مجبور به خوردن گوشت یخ‌ زده و خوراک ‌های پر نشاسته ‌ای که خطوط هوایی (البته در صورتی که خطوط هوایی مورد استفاده شما غذا ارائه کند) آن را غذا می ‌نامند نیستید.

نخستین سد دفاعی شما در برابر غذاهای ناسالم شرکت ‌های هواپیمایی این است که هر نوعی از غذا که می ‌توانید را از خانه به همراه خود ببرید. مسئولان امنیت پرواز معمولا به همراه داشتن مایعات و یا مواد ژله ‌ای با حجمی بیشتر از ۱۰۰ گرم را برای مسافران ممنوع می‌ کنند. با این‌حال به همراه داشتن میان وعده ‌های جامدی مانند موز، سیب، آجیل، مغزهای بادام و گردو، هویج، ساقه کرفس و حتی شکلات ‌های انرژی ‌زا برای شما مشکلی به همراه نخواهد داشت. اندکی خوراکی از میان موارد یاد شده را در کیف‌ دستی تان به همراه داشته باشید و سعی کنید از غذاهای پرنمک داخل هواپیما پرهیز کنید.

وقتی‌ که از بخش بازرسی امنیتی عبور کردید، هر چیزی را که از فروشگاه‌ های داخلی فرودگاه بخرید می ‌توانید با خود به داخل هواپیما ببرید. به ‌این‌ ترتیب بهترین فرصت شما برای خریداری یک بطری آب و یا یک ساندویچ و یک سالاد برای خوردن در هواپیما، در همین زمان خواهد بود. بسیاری از خطوط هوایی شروع به‌اضافه کردن گزینه ‌های غذایی سالم‌ تر به لیست استاندارد غذاهای خود کرده ‌اند. بیشتر به دنبال غذاهایی باشید که حجم بالایی از سبزی‌ ها و فیبر دارند و سعی کنید از خوردن غذاهای سرخ شده خودداری کنید.

راهنمای سفر به بوداپست
نکاتی که در سفر به بریتانیا باید به آن توجه کرد
۱۰ حقیقت جالب درباره دبی را بدانید
باغ زیبای یویوآن در شانگهای

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code