بلیط هواپیما

کارهای ممنوعه در سفر به کشورهای خارجی

بدترین کارهایی که میتوانید قبل از سفر به کشورهای دیگر انجام دهید

من افرادی را دیده ام که به فرودگاه می روند اما نمی توانند سوار هواپیما شوند، و افرادی را دیده ام که در کشوری خارجی از هواپیما پیاده می شود اما به دلیل سنت های خاص آن کشور،  اجازه ورود به شهر را پیدا نمیکنند. آسان ترین راه برای گرفتار نشدن در این راه، برنامه ریزی است، منظور من این نیست که هر ۱۵ دقیقه یکبار در طول روز برنامه ریزی کنید اما با رعایت نکاتی ابتدایی می توانید از تبدیل شدن سفرتان به یک مصیبت بزرگ جلوگیری کنید. با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
این توصیه های سفر را جدی نگیرید
۱۰ آیتم ضروری سفر که نباید فراموش کنید

فراموش کردن پاسپورت و ویزا نگرفتن

پاسپورت نداشتن به معنی سفر نرفتن است پس آن را فراموش نکنید. وقتی در خارج از کشور هستید اگر پاسپورت خود را گم کنید یا به سرقت برود یک کپی اسکن شده از آن که از قبل یه خود ایمیل کرده باشید می تواند شما را از خیلی از دردسرها نجات دهد. بعضی از کشورها برای اجازه ورود از شما پاسپورتی می خواهند که شش ماه تا تاریخ انقضای آن فرصت باشد و اگر پاسپورت شما این میزان اعتبار را نداشته باشد ممکن است به شما اجازه ورود به هواپیما داده شود اما هنگام ورود به آن کشور جلوی شما را خواهند گرفت. پس حتما تاریخ انقضای پاسپورت خود را چک کنید و در مورد قوانین پاسپورتی کشوری که می خواهید وارد آن شوید هم تحقیق کنید، کشورهای مثل تایلند، مکزیک و عمان از جمله کشورهایی هستند که از قانون ۶ ماه اعتبار پیروی می کنند.

پاسپورت

تحقیق نکردن درباره جاذبه هایی که ارزش بازدید دارند

کاملا راجع به جاذبه های کشور مقصد تحقیق کنید تا حالا که دارید به سفر می روید مکان های زیبا و رویایی را از دست ندهید اگر با تور به سفر می روید محدودیت های زمینی را در نظر گرفته و خود را با برنامه گروه هماهنگ کنید.

ندانستن پریز برق

هر کشوری سیستم الکتریکی متفاوتی دارد بنابراین ممکن است که در آنجا نتوانید لپ تاپ یا تلفن همراه خود را به برق بزنید. یک آداپتور کوچک می تواند این مشکل را حل کند.

ندانستن اینکه از کدام وسیله حمل و نقل استفاده کنید

در هر کشوری پیدا کردن بهترین راه برای رسیدن به مقصد، کاری فوق العاده است. در بعضی از مکان ها استفاده از حمل و نقل عمومی راهی ارزان تر و آسان تر است درحالی که در کشوری دیگر ممکن است کرایه کردن اتومبیل بهتر باشد. مقداری تحقیق کنید تا متوجه شوید که کدام راه بهتر است.

نادیده گرفتن ایمنی و نگرانی های سلامتی

سیستم بهداشتی کشورها شبیه هم نیست و فقط دانستن اینکه می توانید این آب را بنوشید یا نه کافی نیست. باید همیشه با خود حشره کش داشته باشید چون حشرات یکی از عوامل پخش بیماری هستند. همچنین بسته به اینکه به کدام کشور می روید ممکن است که نیاز به واکسیناسیون داشته باشید.

زیاد بار بردن

همه ما تاکنون افرادی را دیده ایم که برای یک تعطیلات آخر هفته ای سه چمدان بار دارند. اگر بخواهبد این چمدان ها را همه جا با خود بکشید درد زیادی را به بدن خود وارد می کنید.

چمدان

ایمنی را در نظر نگرفتن

بعضی از محله ها مکان امنی برای اقامت خارجی ها نیستند، بعضی از وسایل حمل و نقل عمومی دردسر آور است، همچنین اگر انگشتر الماسی به قیمت ۱۵,۰۰۰ دلار دارید تا زمانی که خارج هستید آن را دست خود نکنید.

آماده نکردن گوشی موبایل

تغییرات رومینگ بین المللی می تواند بی رحم باشد. با وجود گوشی همراه، داشتن جی پی اس، مترجم جیبی و گرفتن شماره های اضطراری مجانی است. بعضی از شرکت های تلفن همراه، برنامه های بین المللی موقتی دارند که می توانید آن ها را به تلفن خود اضافه کنید که به شما امکان استفاده از تلفن و سرویس داده، را می دهد. مثلا “تی موبایل” در ۱۴۰ کشور مختلف، سرویس بین المللی بدون هزینه اضافی دارد و برای کسانی که زیاد به سفر می روند بسیار مفید خواهد بود.

منبع: avenlylanetravel.com

خوابی عمیق در هواپیما
خوابی عمیق در هواپیما
از مالزی سوغات چی بخریم؟
از مالزی سوغات چی بخریم؟
باید و نبایدهای مهم در سفر به تایلند
باید و نبایدهای مهم در سفر به تایلند
استانبول شناسی تان را با این دانسته ها آزمایش کنید
استانبول شناسی تان را با این دانسته ها آزمایش کنید