چگونه در طول سفر به اینترنت متصل باشیم؟

در سفرتان از فضای مجازی دور نشوید.

امروزه زندگی افراد با اینترنت گره خورده است و شاید خیلی از افراد زندگی خود را بدون اینترنت حتی برای مدت زمان کوتاهی نتوانند تصور کنند. اما ممکن است در طول سفرتان بطور کامل به اینترنت دسترسی نداشته باشید. پس با الی گشت همراه باشید تا با راهکارهایی برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلی آشنا شوید.

مطالب مرتبط:
تاثیر اینترنت روی شما چقدر است؟
در سفر چگونه اینترنت پیدا کنیم؟

روز به روز وابستگی افراد جامعه به اینترنت بیشتر می شود و این وابستگی به دنیای مجازی هیچ حد و مرزی ندارد.  تا جایی که افراد مسن و کودکان هم بطور مداوم در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند. البته دلیل فراگیر شدن آن به گسترش روزافزون اینترنت و دسترسی آسان افراد بر می گردد. این مقوله مختص ایران نیست و سراسر جهان را در بر گرفته است.

اینترنت سفر فضای مجازی

در اغلب خانه‌ها اینترنت وجود دارد و بسیاری از افراد نیز از خدمات اینترنتی سیمکارتشان استفاده می‌کنند. اما در طول سفر این ماجرا فرق می‌کند و همین باعث می‌شود که گردشگران در اغلب مواقع به اینترنت دسترسی نداشته باشند. اگرچه اینترنت سیمکارت و ارائه بستر‌های اینترنت پرسرعت نظیر ۳G و ۴G باعث شده تا اغلب افراد روی موبایلشان اینترنت داشته باشند اما باید بدین نکته نیز توجه داشت که شبکه‌های مذکور چندان گستردگی ندارند و در تنها در شهر‌ها قابل استفاده هستند و در اغلب جاده‌های کشور تنها می‌توان به اینترنت بستر ۲G متصل شد.
اما این بدان معنا نیست که در طول سفر نمی‌توانیم به اینترنت متصل شویم. اگر سفرتان در داخل یک شهر است، می‌توانید همچنان از اینترنت سیمکارتتان استفاده کنید (فعال سازی اینترنت سیمکارت‌های هر اپراتور با شماره گیری یک کد خاص امکان پذیر است؛ البته برای کاهش هزینه‌ها حتما پیشنهاد می‌کنیم که بسته اینترنتی بخرید). در حال حاضر اغلب مکان‌هایی که گردشگران به آنجا می‌روند مجهز به اینترنت هستند که از این بین می‌توان به هتل‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها و موارد این چنینی اشاره کرد. به همین دلیل تنها کافی است از روی کاغذ‌های موجود در دیوار‌ها یا روی میز‌ها نام و پسورد اینترنت آنجا را پیدا کنید و به آن متصل شوید. البته در حال حاضر برخی از سرویس‌های حمل و نقل نیز مجهز به اینترنت هستند و گردشگران می‌تواند در هواپیما، قطار و اتوبوس هم به اینترنت وصل شوند (شبکه‌های این چنینی اغلب امنیت مناسبی ندارند که در مقاله‌ای دیگر به این موضوع نیز خواهیم پرداخت).

اگر در جریان سفرتان لازم بود که حتما از طریق ل‍پ‌تاپ به اینترنت متصل شوید، باز هم موبایلتان می‌تواند کمک‌تان کند
چون همچنان می‌توانید از طریق موبایلتان، لپ‌تاپ را به اینترنت متصل کنید. در شرایط این چنینی باید گوشی موبایل را از طریق کابل USB به کامپیوتری وصل کنید و سپس در تنظیمات موبایل به سراغ بخش اتصالات و USB بروید و دسترسی به اینترنت را فعال نمایید. در این صورت می‌توان از اینترنت موبایل در کامپیوتر نیز استفاده کرد.
اما روش دیگری نیز برای دسترسی به اینترنت وجود دارد. در این روش دیگر نیازی نیست که نزدیک به مودم اینترنت باشید یا حتی روی سیمکارتتان اینترنت وجود داشته باشد. اگر یکی از همراهانتان در طول سفر روی سیمکارتش اینترنت داشته باشد به سادگی می‌توانید از طریق وای‌فای به اینترنت وی وصل شده و استفاده کنید. برای انجام این کار باید فردی که روی سیمکارتش اینترنت دارد، شبکه داده را فعال کرده و از طریق بخش تنظیمات موبایل، هاتس‌پات (Portable Wi-Fi hotspot) را که در قسمت اشتراک گذاری شبکه قرار دارد روشن کند. البته می‌تواند رمزی نیز برای این وای‌فای در نظر بگیرد. در سمت دیگر، سایر افراد تنها کافی است که وای‌فای موبایلشان را روشن کنند و در بین شبکه‌های موجود، نام شبکه آن فرد را پیدا کرده و بعد از وارد کردن رمز، به آن متصل شوند.

اینترنت سفر فضای مجازی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code