۴ پیشنهاد متفاوت برای سفر به بمبئی

۴ تجربه ی متفاوت در سفر به شهر بمبئی

هند، کشور رنگ، نور، موسیقی و طبیعت بی نظیر، بدون شک از زیباترین کشورهای دنیا است.می توان گفت شهر شلوغ و پر هرج و مرج بمبئی، با ساختمان های بلند و مدرنش که در کنار منطقه ی زاغه نشین این شهر قرار گرفته اند، از خاص ترین شهر های دنیا است که هیچ عشق سفری نمی تواند دیدن آن را در برنامه ی سفر هایش قرار ندهد. شهری که پر از المان های زندگی لوکس و پر زرق و برق است و در عین حال بار سنگین فقر را به یدک می کشد. اگر قصد سفر به شهر بمبئی را دارید با الی گشت همراه باشید تا شما را با ۴ جاذبه ی متفاوت این شهر آشنا کنیم که تجربه ی متفاوت تری از زندگی و فرهنگ هند به شما می دهد.

بمبئی

شهر را با ریکشاو کشف کنید

مطالب مرتبط
قبل از دیدن این عکس ها به هند سفر نکنید!
راهنمای سفارت هند و اخذ ویزای این کشور

احتمالا اسم ریکشاو به گوشتان خورده باشد. تاکسی های مخصوص هندی که در بمبئی زیاد می بینید. سوار یکی از آن ها بشوید و بمبئی را از دریچه ی یک فرد محلی این شهر کشف کنید. گردش با ریکشاو یکی از راه های سرگرم کننده و جالب برای دیدن شهر است. البته در گردش با این ریکشاو ها باید برای ترافیک وحشتناک خیابان های بمبئی هم آماده باشید. با وجود اینکه اکثر افراد به زبان انگلیسی هم صحبت می کنند بهتر است کمی زبان هندی تان را تقویت کنید تا بتوانید با این راننده ها در طول مسیر گپی هم بزنید!

ریکشاو بمبئی

در بازار کرافورد بگردید

این بازار یکی از بهترین مکان های شهر برای تجربه ی سبک زندگی شلوغ و پر هرج و مرج شهر بمبئی است. در این بازار صدها مغازه ی مختلف وجود دارد که می توانید از سبزیجات گرفته تا ادویه جات و غذاهای اماده را در آن بخرید. همچنین در این بازار می توانید گاری های متعدد پانی پوری ( Pani Puri )، یکی از رایج ترین و محبوب ترین غذاهای خیابانی هند را ببینید و از آن ها خرید کنید.

بازار بمبئی

تاندوری را امتحان کنید

پیشواری یکی از بهترین رستوران های شهر است که در آن می توانید خوشمزه ترین غذاهای اصیل هندی را امتحان کنید. این رستوران به کیفیت بالای غذا و سرو اصیل ترین غذاهای هندی معروف است. در این رستوران لوبیا سبز تند و نان سیر را از دست ندهید و حتما یک غذای تندوری (در کوره پخته شده) را در اینجا امتحان کنید.

تندوری بمبئی

به پارک ملی سنجای گاندی بروید

این پارک ملی در نزدیکی شهر بمبئی قرار گرفته است و یکی از مناطق حفاظت شده و دیدنی این شهر است که هر مسافری به هند باید از آن دیدن کند. درجنگل این پارک ملی، گونه های متعدد گیاهی وجود دارد که منظره ی بسیار زیبایی را ایجاد کرده اند. همچنین می توانید از آبشار زیبای شیلوندا دیدن کنید و اگر خوش شانس باشید یک یا دو پلنگ هم در این منطقه ببینید! حتما از غار کانری دیدن کنید که در گذشته به عنوان عبادتگاه از آن استفاده می شده است.

پارک ملی بمبئی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد