بلیط هواپیما

۶ نقطه بی دردسر کره زمین

آرامش را در سفری بدون اینترنت تجربه کنید

به هرحال زندگی روزمره عصر جدید ایجاب می کند که به جای ترددهای وقت گیر در سطح شهر بسیاری از کارهای مان را پشت لپ تاپ انجام دهیم. بله، اینترنت از ضروریات زندگی مدرن امروزی است اما اگر بدانید در چه نقاطی از جهان هنوز خطوط اینترنت راه نیافته است قادر خواهید بود مکاتبات و کارهای اینترنتی تان را طور دیگری برنامه ریزی نمایید. پس برای شناخت این نقاط در جهان با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
مناطقی بدون وای فای اما پر از جذابیت!
پیاده روی لذت بخش در جزایر زیبای جهان

جنگل سیاه

جنگل سیاه (Black Forest) نام یک منطقه‌ جنگلی و کوهستانی در ایالت بادن ـ وورتمبرگ (Baden Wurttemberg) در کشور آلمان است. این جنگل زیبا و شگفت ‌انگیز در فرهنگ عامیانه‌ مردم این منطقه، با داستان کودکانه‌ هانسل و گرتل در ارتباط است. از جاذبه ‌های گردشگری این جنگل می‌توان به ساعت کوکو   (Cuckoo Clock)  و کیک جنگل سیاه اشاره نمود. جنگل سیاه میان گردشگران این منطقه بسیار محبوب و دوست داشتنی است. دلیل نام گذاری این جنگل به جنگل سیاه آن است که از دوردست ‌ها، چشم ‌انداز آن به رنگ سبز تیره دیده می‌شود. درختان انبوه کاج، منطقه‌ کوهستانی زیبا و رودخانه‌ پرپیچ و خم راین که در دره‌ راین زمزمه کنان پیش می رود، از دیگر جاذبه ‌های توریستی این جنگل به شمار می‌آیند. چندین دهکده‌ کوچک و هتل‌ های تفریحی دنج و آرام در نزدیکی این جنگل وجود دارد اما در اکثر هتل‌ های این منطقه دسترسی به اینترنت وجود ندارد ولی در عوض مسافران می‌توانند از سکوت و آرامش زندگی در یک منطقه‌ روستایی لذت کافی ببرند.

Black-Forest

پارک ملی گرند کنیون

پارک ملی گرند کنیون (Grand Canyon) در ایالت آریزونا قرار دارد. این پارک شگفتی‌های طبیعی بسیاری در خود دارد که هر بیننده‌ای را حیرت ‌زده می‌کند. از جمله، شکاف دره‌ گرند کانیون بسیار عجیب و شگفت ‌انگیز است. این پدیده‌ جغرافیایی، قدمتی طولانی دارد و گفته می‌شود که ساکنان بومی آمریکا با اقامت در این دره و غارهای آن باعث آبادانی در این منطقه شده اند. رودخانه‌ کلرادو همچنان جریان دارد و این دره را حفر می نماید. گرند کنیون از جاذبه ‌های مهم گردشگری آمریکا به شمار می آید و البته امکان دسترسی به اینترنت در آن وجود ندارد. بنابراین کسانی که به این منطقه سفر می‌کنند، لزومی ندارد لپ ‌تاپ شان را همراه بیاورند.

Grand-Canyon

امریکن ساموا

امریکن ساموا (American Samoa) مجمع ‌الجزایری دور افتاده در غرب اقیانوس آرام است که چشم اندازی شگفت ‌انگیز از آب ‌های نیلگون و سواحل پر از نخل پیش چشمان گردشگران قرار می دهد. در این جزیره که مردمان بومی در‌ آن زندگی می‌کنند، چندین دهکده‌ ماهیگیری وجود دارد. در این مجموعه جزایر و آبسنگ ‌های حلقوی، دسترسی محدودی به اینترنت وجود دارد که البته هزینه‌ استفاده از آن هم بسیار بالا می باشد. اما ماهیگیری و پیاده ‌روی در مسیرهای پیاده ‌روی با طبیعتی بکر و دست ‌نخورده جای این کمبود را به خوبی پر کرده است.

American-Samoa

مغولستان

مغولستان (Mongolia) کشوری در مرکز قاره‌ آسیا قرار گرفته و جمعیتی حدود دو میلیون و ۷۵۰ هزار نفر را در خود جای داده است. در حقیقت این کشور در شمال آسیای میانه قرار دارد و پایتخت آن اولان باتور (Ulaanbaatar)   است. زبان رسمی این کشور مغولی است و بیش از ۹۰ درصد جمعیت آن به این زبان صحبت می‌کنند. معروف ‌ترین شخصیت تاریخی این کشور، چنگیزخان مغول بوده است که توانست قبیله‌ های مغول را یکپارچه سازد و با تاخت و تازهای خود به کشورهای دیگر فتوحات زیادی را به نام خود رقم بزند. حمله‌ مغول ‌ها به ایران از فجیع ‌ترین وقایع تاریخ است که افراد زیادی در آن از بین رفتند.  اما در مورد طبیعت این منطقه، طبیعت گردانی که به این منطقه سفر می‌کنند با پیاده ‌روی و چادر زدن در چمنزارها و مراتع کوهستانی می‌توانند شاهد طبیعتی بکر و دست ‌نخورده باشند و مزه‌ یک فنجان چای داغ مخصوص این منطقه را بچشند. به این چای مخصوص که Suutei Tsai   می گویند شیر و نمک اضافه می‌شود. به دلیل نمکی که در این نوشیدنی وجود دارد، خیلی ها طعم و مزه‌ آن را نمی پسندند. در مناطق روستایی و دور از شهر، نه تنها دسترسی به اینترنت امکان ‌‌پذیر نیست بلکه تقریبا هیچ وسیله‌ ارتباط جمعی در این مناطق وجود ندارد. طبیعت ‌گردانی که به این مناطق بکر سفر می‌کنند برای مدت کوتاهی از تمامی رسانه ‌های اجتماعی دور خواهند بود.

بیابان آتاکاما

این بیابان توسط رشته‌ کوههای آند و ارتفاعات ساحلی اقیانوس آرام محصور شده و خشک ‌ترین منطقه روی زمین به شمار می رود. بیابان آتاکاما (Atacama Desert) در آمریکای جنوبی واقع شده است و به خاطر زمین ‌های سخت و شوره‌زار و همچنین آبکندهای پر از گل و لای ، بسیار مخوف به نظر می‌رسد. خاک این منطقه را از جهاتی به کره ماه شبیه دانسته‌ اند. این بیابان بسیار بکر و ناشناخته است. تا چشم کار می‌کند بیابان و برهوت است که از یک سمت به رشته‌کوه های آند منتهی‌ می‌ شوند و از سوی دیگر به اقیانوس آرام می رسند. آتاکاما برای رصد آسمان پر ستاره شب، یکی از بهترین مکان ‌های کره‌ زمین است. طبیعی است که در این بیابان دسترسی به اینترنت وجود ندارد.

Atacama-Desert

قاره جنوبگان

این قاره سردترین نقطه زمین است که تقریبا تمام سطح آن را یخ فرا گرفته است. منطقه‌ قطب جنوب، اسرار‌آمیز و تا حدی رعب آور است. ویژگی های این منطقه هنوز هم در هاله ‌ای از ابهام قرار دارد. آب و هوای این منطقه بسیار سرد و یخبندان است. در طول تابستان ۲۴ ساعت به طور شبانه‌ روز خورشید می‌تابد و در فصل زمستان تاریکی مطلق همه جا را فرا می‌گیرد. در زمستان، قطب جنوب ممکن است دمای هوا به ۸۵ درجه سانتی‌گراد زیر صفر نیز برسد. در این منطقه از اینترنت خبری نیست و اگر هم سیگنال های ضعیفی وجود داشته باشد مطمئنا بسیار پرهزینه خواهد بود. اصلا استفاده از اینترنت آخرین چیزی است که در این سرما و یخ بندان به ذهن انسان خطور می کند.

قاره-جنوبگان
دره ساماریا، دره ای بکر در یونان برای طبیعت گردی
دره ساماریا، دره ای بکر در یونان برای طبیعت گردی
ارسال پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی میبد به یونسکو
ارسال پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی میبد به یونسکو
بی اغلو کجای استانبول است؟
بی اغلو کجای استانبول است؟
آشنایی با بهترین چشمه های آب گرم ایران
آشنایی با بهترین چشمه های آب گرم ایران