بلیط هواپیما

بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان از نظر تعداد ناوگان

۱۰ مورد از بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان

بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان از جنبه های مختلفی تعیین می شوند. تعداد ناوگان هواپیمایی، تعداد جابجایی مسافر، میزان درآمد و سود، ارزش دارایی ها، سهم بازار، تعداد کشورهای تحت پوشش و تعداد مسافر بین المللی از جمله معیارها برای تعیین بزرگ ترین ایرلاین ها هستند. در این مطلب قصد داریم هواپیمایی های مختلف را از نظر تعداد ناوگان هواپیمایی بررسی کنیم و ببینیم کدام ایرلاین بیشترین تعداد هواپیما را در ناوگان خود دارند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با ۱۰ مورد از بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان آشنا شویم.

معرفی بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی

۱۰- هواپیمایی چین شرقی | China Eastern Airlines

مطالب مرتبط:
بزرگ ترین فرودگاه های جهان در سال ۲۰۱۸
بهترین ایرلاین های آسیا در سال ۲۰۱۷
  • تعداد ناوگان هواپیمایی: ۳۴۹ فروند

شرکت هواپیمایی چاینا ایسترن یا چین شرقی در شانگهای چین قرار دارد. برخلاف نامش (چین شرقی) این ایرلاین به تمام نقاط دنیا پرواز انجام می دهد و هواپیماهای بسیار زیادی نیز برای این کار در اختیار دارد. در واقع، هواپیمایی چین شرقی با ۳۴۹ هواپیما در ناوگان هوایی خود به صدها مقصد در سرتاسر دنیا پرواز انجام می دهد. شرکت هواپیمایی چین شرقی عضو اتحاد هواپیمایی اسکای تیم (SkyTeam) است. سال گذشته این ایرلاین بیش از ۷۳ میلیون مسافر را به نقاط مختلف جهان جابجا کرد.

هواپیمایی چین شرقی

۹- ایر کانادا | Air Canada

  • تعداد ناوگان هواپیمایی: ۳۵۴ فروند

شاید کانادا در مقایسه با جمعیت چین، کشوری کوچک به نظر برسد، اما از نظر تعداد ناوگان هواپیمایی با آن برابری می کند. دفتر مرکزی ایرکانادا در شهر مونترال قرار دارد اما تورنتو بزرگ ترین قطب فعالیت هایش به شمار می رود. شرکت هواپیمایی ایرکانادا حامل پرچم کشور کاناداست و یکی از اعضای اتحاد هواپیمایی استار الاینس (Star Alliance) محسوب می شود. هواپیمایی ایر کانادا با این تعداد بالای هواپیما به ۱۷۸ مقصد در سرتاسر دنیا پرواز مستقیم انجام می دهد.

شرکت هواپیمایی ایر کانادا

۸- ایر فرانس | Air France

  • تعداد ناوگان  هواپیمایی: ۳۸۱ فروند

شرکت هواپیمایی ایرفرانس یکی از ایرلاین های قدیمی و باسابقه بین المللی است که مقر اصلی اش در فرودگاه شارل دوگل پاریس قرار دارد. این ایرلاین یکی از اعضای اتحاد هواپیمایی اسکای تیم و یکی از شرکت های تابعه ی گروه ایرفرانس/کی ال ام (KLM) به شمار می رود. ایر فرانس با ۳۸۱ فروند هواپیما یکی از بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان به شمار می رود و پنجمین اقتصاد بزرگ کشور فرانسه است. ایرفرانس با این تعداد هواپیما به بیش از ۹۰ کشور در سرتاسر دنیا و ۳۰ مقصد داخلی و منطقه ای پرواز انجام می دهد. نکته جالب در مورد ناوگان هواپیمایی ایرفرانس این است که از این تعداد بالای هواپیما، تعداد هواپیماهای بوئینگ بسیار اندک است و اکثر ناوگان را هواپیماهای فرانسوی ایرباس تشکیل می دهند.

شرکت هواپیمایی ایر فرانس

۷- لوفت هانزا | Lufthansa

  • تعداد ناوگان هواپیمایی: ۴۰۱ فروند

هواپیمایی لوفت هانزا یکی از مشهورترین و معتبرترین ایرلاین های دنیاست و جالب است بدانید که با ۴۰۱ فروند هواپیما در لیست بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی نیز قرار می گیرد. قطب اصلی فعالیت های لوفت هانزا در فرودگاه لوفت هانزا، یکی از بزرگ ترین فرودگاه های اروپا، قرار دارد. لوفت هانزا با هواپیماهای بسیار زیادی که در اختیار دارد به ۱۹۷ مقصد بین المللی و ۱۸ فرودگاه داخلی پرواز انجام می دهد.

هواپیمایی لوفت هانزا

۶- هواپیمایی چین جنوبی | China Southern

  • تعداد ناوگان هواپیمایی: ۴۲۳ فروند

یک ایرلاین دیگر از کشور پرجمعیت چین، باز هم در لیست بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان قرار دارد. هواپیمایی چین جنوبی در گوانگ ژو قرار دارد و بزرگ ترین شرکت هواپیمایی کشور چین از لحاظ تعداد ناوگان و تعداد مسافر به شمار می رود. این ایرلاین با ۴۲۳ فروند هواپیما در رده چهارم بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان قرار می گیرد و به ۱۹۳ مقصد در سرتاسر دنیا پرواز انجام می دهد.

هواپیمایی چایتا ساترن

۵- فدکس اکسپرس | FedEx Express

  • تعداد ناوگان هواپیمایی: ۶۳۴ فروند

جالب است که شرکت فدکس اکسپرس تنها شرکت غیرمسافربری است که در لیست بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان قرار دارد. این شرکت باربری مشهور و بین المللی با ۶۳۴ فروند هواپیما سرویس باربری را در سرتاسر دنیا ارائه می کند. درست است که این شرکت به جای مسافر، محموله های پستی را جابجا می کند، اما از نظر تعداد ناوگان هواپیمایی به حق در بین بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان قرار می گیرد.

شرکت هواپیمایی فدکس

۴- هواپیمایی ساوت وست | Southwest

  • تعداد ناوگان هواپیمایی: ۶۸۳ فروند

مقر اصلی این شرکت هواپیمایی در دالاس قرار دارد و پروازهای ارزان قیمتی را به سرتاسر دنیا انجام می دهد. ساوت وست ۶۸۳ فروند هواپیما در ناوگان هوایی خود دارد و اکثر آن ها را هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ تشکیل می دهند. هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ به دلیل قابل تعویض بودن قطعات و تعمیر و نگهداری نسبتا آسان، باعث کاهش هزینه ها و پایین بودن قیمت بلیت هواپیمای ساوت وست می شود.

هواپیمایی ساوت وست

۳- یونایتد ایرلاینز | United Airlines

  • تعداد ناوگان هواپیمایی: ۱۲۶۴ فروند

یونایتد ایرلاینز به جرات یکی از بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان است و تعداد ناوگان این ایرلاین فراتر از تصور است. دفتر مرکزی این ایرلاین در شیکاگو و در برجی بلندمرتبه قرار دارد و یکی از اعضای اتحاد هواپیمایی استار الاینس به شمار می رود. ۱۲۶۴ فروند هواپیما در ناوگان هوایی یونایتد ایرلاینز وجود دارد و ۱۰ فرودگاه مختلف به عنوان قطب این ایرلاین فعالیت می کنند. شبکه پروازی این ایرلاین بسیار گسترده و وسیع است و اکثر شهرهای مهم جهان مثل سن فرانسیسکو، شیکاگو، لس آنجلس، واشینگتن، توکیو و .. را پوشش می دهد. در ناوگان هوایی یونایتد ایرلاینز ۸ فروند بوئینگ ۷۸۷-۸ سری دریم لاینر وجود دارد که مدرن ترین نسل از هواپیماهای مسافربری است و از لحاظ مصرف سوخت نیز بسیار به صرفه است.

شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز

۲- هواپیمایی دلتا | Delta

  • تعداد ناوگان هواپیمایی: ۱۲۸۰ فروند

هواپیمایی دلتا نامش را از زادگاهش در لوئیزیانا گرفته است و فعالیت هایش را در اطراف منطقه دلتای رودخانه میسی سی پی شروع کرده است. هواپیمایی دلتا با ۱۲۸۰ فروند هواپیما در رتبه دوم بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان قرار می گیرد و روزانه ۵۰۰۰ پرواز انجام می دهد! پس از ورشکستگی شرکت هواپیمایی پان-آم که یکی از اولین شرکت های هواپیمایی به شمار می رود دلتا شروع به گسترش ناوگان هواپیمایی و شبکه پروازی خود کرد.

شرکت هواپیمایی دلتا

۱- امریکن ایرلاینز | American Airlines

  • تعداد ناوگان هواپیمایی: ۱۴۹۴ فروند

خب، به صدر این لیست و رتبه اول بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان می رسیم. شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز با ۱۴۹۴ فروند هواپیما به صدها مقصد در سرتاسر جهان پرواز انجام می دهد. امریکن ایرلاینز با نزدیک به ۱۵۰۰ هواپیما از رقیب همیشگی خود یعنی دلتا پیشی می گیرد و بخش اعظمی از پروازهای داخلی ایالات متحده و همین طور جهان را انجام می دهد. این شرکت هواپیمایی از جنبه های مختلفی به عنوان بزرگ ترین شرکت هواپیمایی جهان به شمار می رود که یکی از این جنبه ها، بی شک تعداد ناوگان فوق العاده بزرگ این ایرلاین است.

منبع: financesonline.com

با دیدن این رودخانه های در هم تنیده متعجب می شوید!
با دیدن این رودخانه های در هم تنیده متعجب می شوید!
باشکوه ترین طاق های صخره ای دریایی در جهان
باشکوه ترین طاق های صخره ای دریایی در جهان
حتی اگر بخواهید هم نمی توانید به این مکان ها بروید!
حتی اگر بخواهید هم نمی توانید به این مکان ها بروید!
جاذبه هایی که عکس گرفتن از آن ها ممنوع است!
جاذبه هایی که عکس گرفتن از آن ها ممنوع است!