بلیط هواپیما

کدام ایرلاین ها بیشترین درآمد را دارند؟

پر درآمدترین ایرلاین های جهان

از زمانی که اولین هواپیما به دست برادران وایت اختراع شد، کسی فکر نمی کرد که این وسیله روزی تبدیل به یکی از مهم ترین و اصلی ترین وسیله های رفت و آمد از حتی صعب العبورترین مسیرهای سراسر جهان، جنگ های مختلف، اهرم اقتصادی و خیلی دیگر از موارد دیگر شود. این صنعت بیلیون دلاری امروز سود بسیار زیادی را به هر کشوری که تحت پرچم آن فعالیت می کند و همچنین صاحب امتیازان بزرگ و کوچک خود در هر گوشه ای از جهان می رساند. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر لیستی از پر در آمدترین شرکت های هواپیمایی دنیا را بررسی نماییم.

شرکت هواپیمایی سنگاور ایرلاینز

شرکت هواپیمایی سنگاپور ایرلاینز | Singapore Airlines

مطالب مرتبط:
آشنایی با ۷ زن رکوردشکن در تاریخ صنعت هواپیمایی
۸ معمای اسرارآمیز صنعت هواپیمایی

شرکت هواپیمایی سنگاپور ایر لاینز با در دست داشتن ۱۱۱ فروند هواپیمای فوق مجهز و پرواز به تمامی قاره های جهان، بی شک یکی از ۵ شرکت هواپیمایی برتر در سراسر جهان می باشد. شرکت هواپیمایی سنگاپور در سال ۲۰۱۱، حدود ۱۷ میلیون مسافر و در سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۸ میلیون مسافر را در سراسر جهان جا به جا نموده است.

این شرکت در سال ۲۰۱۰ به عنوان دومین شرکت بزرگ هواپیمایی جهان شناخته شد و علت آن هم در آمد ۱۴ میلیارد دلاری این شرت هواپیمایی بود. البته نا گفته نماند که این ایر لاین تنها در زمینه ی پرواز و سیر و سفر در آسمان ها فعالیت ندارد!

شرکت هواپیمایی سنگاپور، حامی و اسپانسر اصلی تیم ملی فوتبال سنگاپور در تمامی مسابقات رسمی و غیر رسمی نیز هست. این شرکت هواپیمایی به خاطر امکانات زیادش به عنوان یکی از راحت ترین ایرلاین های جهان نیز شناخته میشود. سنگاپور ایرلاینز برنده ی جوایز زیادی در زمینه ی ارائه ی خدمت به مسافران دریافت کرده است و ۲۵ سال است که در سطح اول شرکت های هواپیمایی فعالیت می کند پس اگر این شرکت در این لیست باشد، امر عیجبی نیست.

شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز

شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز | Turkish Airlines

این شرکت در سال ۱۹۳۳ به دستور آتاتورک و در راستای برنامه ی مدرن سازی کشور ترکیه ساخته شد. این خط هواپیمایی در طول سال ها فعالیت جوایز متعددی دریافت کرده و در سال ۲۰۱۵ به عنوان بهترین شرکت هواپیمایی اروپایی و چهارمین ایرلاین برتر دنیا نیز شناخته شد.

ترکیش ایرلاینز روزانه به ۳۰۰ مقصد مختلف در سرتاسر دنیا و در قاره های اروپا، آسیا، آفریقا، آمریکا و همچنین ایران پرواز مستقیم دارد. کیفیت بالای خدمات این ایرلاین و علی الخصوص کیفیت مطبوع غذاهای ترکیش ایرلاینز زبان زد خاص و عام در سراسر جهان است.

این شرکت هواپیمایی معتبر در ایران نیز به خوبی شناخته شده است و مسافرانی که به ترکیه یا کشورهای دیگر در سراسر دنیا سفر می کنند نیز در هنگام رزرو بلیط هواپیمای خود به دلیل امنیت پرواز و کیفیت بالای خدمات این خط هواپیمایی را انتخاب می کنند. یکی از عوامل مهم موفقیت این شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز با سرمایه گذاری های کلان بر روی تجهیزاتش و بالا بردن کیفیت پروازهای خود توانسته جایگاه خوبی در بین شرکت هواپیمایی بین المللی پیدا کند و مسافران بسیاری در سراسر جهان خواهان سفر با این شرکت هستند.

بر اساس آمارهای منتشره از این ایرلاین، در حال حاضر این شرکت هواپیمایی بیش از چندین میلیارد دلار ارزش سهام و دارایی دارد.

شرکت هواپیمایی اوا ایر

شرکت هواپیمایی اوا ایر | EVA Air

این شرکت هواپیمایی از زمره ی ایرلاین های ۵ ستاره است و خدمات پروازش از بهترین هاست. بدین گونه بود که با تصمیم آقای چانگ و البته اجازه ی دولت تایوان برای اجازه ی فعالیت شرکت های خصوصی در زمینه ی حمل و نقل، یکی از امن ترین خطوط هوایی جهان در سال بعد، پس از تصویب قانونی دولت یعنی در سال ۱۹۸۹، اوا ایر به صورت رسمی تاسیس شد.

این شرکت هواپیمایی درابتدا تحت نام اور گرین ایر ویز فعالیت کرد که البته این نام با یک هواپیمایی بین المللی به نام اور گرین اینتر نشنال مشابهت های زیادی داشت و همین مسئله باعث شد که این ایرلاین در ادامه ی راه با نام اوا ایر فعالیت کند.

در اکتبر سال ۱۹۸۹ این شرکت که به عنوان یک شرکت تازه تاسیس فعالیت می کرد، ۲۶ مدل هواپیمای مختلف ازبوئینگ و مک دانل داگلاس را به مبلغ ۳٫۶ میلیارد دلار سفارش داد. این ایرلاین حتی اولین مقصد اروپایی خود را در همان سال به وین پایتخت کشور اتریش، برگزار نمود. هیچ می دانید که اوا ایر در سال اول فعالیتش چه مقدار در آمد کسب کرد؟ ۴۰ میلیون دلار! در سال ۱۹۹۲ زمانی که این شرکت اولین هواپیمای بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰ خود را دریافت کرد، کلاس پروازی اکونومی د لوکس (Economy Deluxe) که اتفاقا بین مسافران هم بسیار با استقبال روبرو شد را در مقصد های پروازی خود به لس آنجلس راه اندازی کرد.

برای اولین بار در جهان بود که، اوا ایر این کلاس پروازی را برگزار می کرد. البته این کلاس پروازی بعدها اول به عنوان اور گرین دلوکس و بعد تر به عنوان الیت کلاس (Elite Class) تغییر نام داد. تا سال ۱۹۹۴ اوا ایر به ۲۲ مقصد بین المللی در جهان پرواز های منظم برقرار کرد و سالانه بیش از ۳ میلیون مسافر را جا به جا می نمود.

در سال ۱۹۹۵ این شرکت اعلام کرد که در آمد سال قبلش مبلغی معادل ۱٫۵ میلیارد دلار بوده است. این شرکت در حال حاضر یکی از ۸ شرکت هواپیمایی است که ۵ ستاره هستند و از خدمات بالایی برای مسافران استفاده می کنند.

شرکت هواپیمایی کانتاس

شرکت هواپیمایی کانتاس | Qantas

این شرکت هواپیمایی از زمره ی با سابقه ترین شرکت های هواپیمایی است که همچنان در سطح جهانی فعال است. شرکت هواپیمای کانتاس، در حال حاضر به بیش از ۸۵ مقصد مختلف در سر تا سر دنیا پرواز مستقیم انجام می دهد. شرکت هواپیمایی کانتاس، ناوگانی مدرن و البته پرسنلی بسیار جوان دارد و به همین خاطر همواره جزء بهترین ایرلاین های جهان از لحاظ کیفیت خدمات و همچنین تنوع غذایی در کترینگ های هواپیمایی جهان محسوب می گردد.

این شرکت هواپیمایی که در اصل با لفظ کوانتاس نیز خوانده می شود، شرکتی هواپیمایی بسیار فعالی است که حامل پرچم کشور استرالیا است. با توجه به طرح لوگوی کانتاس، این شرکت را حتی گاهی کانگوروی پرنده نیز می نامند.

این شرکت بزرگ هواپیمایی در سال ۱۹۲۰ و در شهر سیدنی تاسیس شد و همانطور که از ابتدا تاکید کرده ایم، در حال حاضر بزرگ ترین شرکت هواپیمایی استرالیا از نظر تعداد ناوگان و مسیرهای پروازی در جهان به شمار می رود.

این شرکت توانسته است برای ارائه ی خدماتش و همچنین کسب جوایز متعدد برای همین امر، رضایت و اعتماد مشتریان بسیاری را در جهان کسب کند و به همین دلیل می توان این شرکت قدیمی را یکی از شرکت های هواپیمایی پر درآمد جهان دانست.

شرکت هواپیمایی قطر

شرکت هواپیمایی قطر | Qatar Airways

این ایرلاین قطری از اعتبار بسیار بالایی در سطح خاورمیانه و دنیا برخوردار است. این شرکت هواپیمایی در سال ۱۹۹۳ به عنوان یک شرکت در صنعت هواپیمایی نیمه دولتی کار خود را شروع کرد. اولین پروازی که شرکت هواپیمایی قطر انجام داد دقیقا ۱ سال بعد از افتتاح آن یعنی در سال ۱۹۹۴ بود.

پر واضح است که در آن زمان این شرکت هواپیمایی تا به این اندازه گسترده نبوده است و تنها به چند مقصد انگشت شمار که همگی هم در قاره ی آسیا بودند همانند: دبی، بانکوک، شارجه و توکیو پرواز داشت. این شرکت در سال ۲۰۱۲ به عنوان بهترین ایرلاین دنیا شناخته شد. شرکت هواپیمایی قطر ایرویز در واقع شرکت هواپیمایی ملی کشور قطر است و دفتر مرکزی آن در دوحه، پایتخت قطر قرار گرفته است.

این شرکت هواپیمایی که در ابتدای شروع فعالیتش تنها می توانست به ۳ یا ۴ مقصد محدود درون قاره ای پرواز داشته باشد، در طول این چند سال رشد بسیار زیادی کرد. رشد این شرکت به گونه ای بود که در حال حاضر مقاصد متنوع پروازی این شرکت ۶ قاره ی جهان را در بر می گیرد و پروازهای منظمش در صنعت هواپیمای خواهان بسیاری دارد.

این شرکت هواپیمایی از نظر ارائه ی بهترین نوع خدمات در سراسر جهان بسیار مشهور است و به جرأت می توان گفت که نوآوری این ایراین در منوهای مختلف غذایی و سرگرمیش آن را تبدیل به یکی از بهترین ها کرده است و همین مزیت سود خوبی را در نهایت برای این شرکت به ارمغان می آورد.

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا | Lufthansa

سال تاسیس لوفت هانزا به ۱۹۲۶ میلادی باز می گردد. این شرکت تا مدت ها تحت نام شرکت هواپیمایی Deutsche Luft Hansa A.G در برلین فعالیت می کرد. این شرکت تا سال فقط ۱۹۴۵ میلادی حامل پرچم کشور آلمان و به صورت انحصاری بود.

البته در ادامه در تلاش آلمان برای ایجاد یک شرکت هواپیمایی ملی دیگر در آلمان پس از شکست این کشور در جنگ، یک شرکت هواپیمایی دیگر به اسم لوفتاگ در سال ۱۹۵۳ در شهر کلن آلمان تاسیس گشت. برابر با سال ۱۹۵۵ میلادی بود که شرکت هواپیمایی لوفت هانزا پروازهای داخلی خودش را شروع کرد.

این شرکت در ۱ ماه بعد هم پروازهای بین المللی خود را به سمت مقصدهای اروپایی همچون: لندن، پاریس و مادرید انجام داد. شرکت هواپیمایی لوفت هانزا از نظر تعداد کل مسافرانی که در طول سال حمل می کند، به عنوان بزرگ ترین ایرلاین اروپایی نیز در طول این سال ها شناخته شده است. لوفت هانزا یکی از ۵ عضو موسس اتحادیه ی هوایی استار الاینس است که بزرگ ترین اتحادیه ی شرکت های هواپیمایی دنیا است و در سال ۱۹۹۷شکل گرفت، می باشد.

این شرکت در حال حاضر با در اختیار داشتن بیش از ۲۶۸ فروند هواپیمای مدرن از محصولات شرکت های هواپیماسازی بوئینگ و ایر باس و پرواز به بیش از ۲۰۰ مقصد مسافری مختلف در سراسر دنیا، سالانه میلیون ها نفر مسافر را در سراسر جهان جا به جا می کند. شرکت هواپیمایی لوفت هانزا در سال ۲۰۱۶ از نظر تعداد مسافران دومین ایرلاین بزرگ در جهان شناخته شد.

شرکت هواپیمایی امارات

شرکت هواپیمایی امارات | Emirates Airline‎

این ایرلاین در سال ۱۹۸۵ افتتاح شد و فعالیت خود را تنها با دو فروند هواپیما آغاز کرد. شرکت هواپیمایی امارات یکی از شرکت های هواپیمایی بسیار موفق نه تنها در منطقه ی خاورمیانه بلکه در سراسر جهان شناخته شناخته می شود. از بسیاری از نقاط جهان و هر ۶ قاره ی جهان، این شرکت پرواز دارد و بسیاری از افراد را در سراسر جهان جا به‌ جا می نماید.

بسیاری از مردم دنیا شرکت هواپیمایی امارات را بزرگ ترین شرکت هواپیمالیی فعال در خاورمیانه می دانند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر معروف و توریستی دبی قرار دارد. شرکت هواپیمایی امارات در واقع یکی از زیر مجموعه های یکی از بزرگ ترین هلدینگ های اماراتی یعنی شرکت گروه امارات (The Emirates Group) می باشد.

طبق آمار رسمی منتشرشده، شرکت هواپیمایی امارات ایرلاین هر هفته بیش از ۳۴۰۰ پرواز از فرودگاه بین المللی دبی به مقاصد بی شماری از جمله ۱۴۲ شهر از ۷۸ کشور در سراسر جهان انجام می ‌دهد.

همانطور که می دانید این ایرلاین یکی از پولدارترین و پر درآمدترین ایرلای های جهان است و مشتریان پر و پا قرص و البته ثابت زیادی دارد و این که این قدر محبوب و پردرآمد باشد، زیاد هم عجیب نیست.

شرکت هواپیمایی کاتای پاسفیک

شرکت هواپیمایی کاتای پاسفیک | Cathay Pacific

شرکت هواپیمایی کاتای پسفیک در سال ۱۹۴۶ و در هنگ کنگ راه اندازی شد و روزانه به ۲۰۰ مقصد که در ۵۰ کشور جهان پراکنده شده اند، پروازهای مستقیم در کلاس های پروازی فرست کلاس، بیزینس کلاس و اکونومی کلاس دارد.

دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در هنگ کنگ است و از فرودگاه بین المللی هنگ کنگ به عنوان آشیانه ی مرکزی هواپیمایی خود استفاده می کند. این شرکت هواپیمایی در حال حاضر در آشیانه ی هواپیمای خود دارای ۱۴۵ فروند هواپیمای مسافربری و باربری می باشد.

بر طبق آمار رسمی این شرکت در سال ۲۰۱۲ بیش از ۲۷ میلیون مسافر و نزدیک به ۲ میلیون بسته و بار را در سراسر دنیا جا به جا کرده است. شرکت هواپیمایی کاتای پسفیک در ۱۰ ساله ی اخیر همیشه جز ۵ خط برتر هوایی در دنیا بوده است. فرودگاه های سووارنابومی بانکوک و تائویوان تایوان، به عنوان مراکز اصلی پرواز هواپیماهای شرکت کاتای پسفیک فعالیت می کنند.

مقاصد پروازی شرکت هواپیمایی کاتای پسفیک در ۵ قاره ی جهان و در ۵۰ مقصد مختلف را برگزار می نماید. این شرکت هواپیمایی که قیمت پروازهای درجه یکش کم هم نیست، با توجه به مبلغی که دریافت می کند، یکی از بهترین خدمات دنیا در زمینه ی پروازی در هر زمینه که باشد را ارائه می نماید و همین باعث اعتبار و سودآوریش شده است.

در انتها توجه داشته باشید که شرکت های هواپیمایی که در این مطلب از آن ها نام برده شد به تناوب در چندین سال اخیر در لیست پر درآمدترین ایرلاین های جهان بوده اند و بر اساس رتبه بندی خاصی در این مطلب قرار نگرفته اند.

عمر مفید هواپیما چقدر است؟
عمر مفید هواپیما چقدر است؟
با گران قیمت ترین بالگردهای جهان آشنا شوید + تصویر
با گران قیمت ترین بالگردهای جهان آشنا شوید + تصویر
چگونه بهترین صندلی هواپیما را پیدا کنیم؟
چگونه بهترین صندلی هواپیما را پیدا کنیم؟
اسرار خرید بلیط هواپیما با پایین ترین نرخ فقط در این ۵ مورد!
اسرار خرید بلیط هواپیما با پایین ترین نرخ فقط در این ۵ مورد!