بلیط هواپیما

اولین بار است که پرواز می کنید؟ این اشتباهات را انجام ندهید!

اشتباهات رایج در هنگام سفر هوایی

به شما تبریک می گوییم، شما اولین پرواز خود را رزرو کرده اید. خوشحال باشید چون فقط چند قدم دیگر تا اولین تجربه پرواز خود فصله دارید. اگر شما هم مانند اکثر افراد باشید تجربه چیز جدید مثل کابین هواپیما می تواند برای شما ترسناک باشد. یک سری اشتباهات متداولی وجود دارد که معمولا بیشتر کسانی که برای بار اول سوار هواپیما می شوند آن را انجام می دهند. خوشبختانه زمانی که بدانید آن اشتباهات چیست به راحتی می توانید جلوی آن ها را بگیرید. الی گشت می خواهد  اشتباهات رایج در هنگام سفر هوایی را با شما در میان بگذارد، ما را تا آخر همراهی کنید.

پرواز

فراموش کردن رزرو صندلی

مطالب مرتبط:
چگونه در طول پرواز از کمردرد پیشگیری کنیم
باید و نبایدهایی که در طول پرواز باید بدانید!

اگر صندلی های کنار پنجره را به صندلی های میانی که فضای حرکت محدودتری دارند ترجیح می دهید مطمئن شوید که زودتر صندلی خود را انتخاب می کنید. اگر فراموش کردید و یا گزینه ای برای انتخاب صندلی خود نداشتید وقتی بلیط خود را خریداری کردید هر چه زودتر به وبسایت ایرلاین بروید. سپس از نقشه صندلی ها استفاده کنید، آن نقشه به شما کمک می کند تا بهترین صندلی را برای خود انتخاب کنید. آیا صندلی ای که دوست دارید پر است؟ در وبسایت ExpertFlyer عضو شوید آن ها اگر صندلی مورد علاقه شما خالی شود به شما خبر می دهند.

داشتن چمدان های زیاد

قانئن کلی در هنگام چمدان بستن برای سفر این است که خیلی از وسایلی که فکر می کنید در سفر به آن ها نیاز پیدا می کنید به درد شما نمی خورند! می توانید لیستی از ضرورری ترین لوازم سفر را از قبل تهیه کنید تا در حین چمدان بستن مطمئن شوید که چیزی اضافه تر از لیست خود را برنمی دارید.

سایر کیف دستی را مناسب فرض کردن

مسافرت های بین شهری و بین المللی هر کدام قوانین خاص خود را برای سایز کیف دستی دارد. قبل از اینکه به فرودگاه بروید مطمئن شوید که وسایلی را که در کیف دستی خود گذاشته اید قابل حمل به درون هواپیما هستند یا نه، قبل از اینکه خانه را ترک کنید محدودیت های سایز کیف دستی در ایرلاین خود را چک کنید.

کیف دستی

گذاشتن مایعات زیاد را در کیف دستی

اگر چیزهای داخل کیف دستی خود را چک نکرده اید به خاطر داشته باشید که مایعاتی که با خود به هواپیما می برید نباید از مقداری محدود بیشتر باشند و باید در بطری های شفاف نگهداری شوند.

تاریخ انقضای پاسپورت را چک نکردن

هیچ چیز دلهره آورتر از این نیست که سفری را برای تعطیلات رزرو کنید اما بعد متوجه شوید که تاریخ انقضای پاسپورت شما گذشته است!  همیشه تاریخ انقضای پاسپورت خود را چک کنید و اگر لازم است قبل از سفر بعدی خود آن را دوباره اعتبار بزنید.

پول زیادی را قبل از سفر تبدیل کردن

این ایده خوبی است که در هنگام پرواز کمی ارز محلی همراه خود داشته باشید اما در این کار زیاده روی نکنید. پول نقد زیاد با خود دردسرهایی مثل دزدیده شدن و یا گم شدن را دارد. بر اساس بودجه بندی سفر خود مقداری پول نقد از بانک و یا در فرودگاه تهیه کنید. اگر فکر می کنید ممکن است پول شما کم بیاید می توانید از عابربانک های کشوری که می خواهید به آن سفر کنید دوباره پول نهیه کنید.

منبع:time.com

معرفی شرکت هواپیمایی ایران ایر تور
معرفی شرکت هواپیمایی ایران ایر تور
به دنبال پرواز راحتید؟ این مطلب برای شماست!
به دنبال پرواز راحتید؟ این مطلب برای شماست!
مهمترین تاثیرات تکنولوژی در سفرهای هوایی
مهمترین تاثیرات تکنولوژی در سفرهای هوایی
چطور از فرودگاه لینِیت میلان به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه لینِیت میلان به مرکز شهر برویم؟