با دوستانه ترین شهرهای دنیا آشنا شوید (بخش اول)

آشنایی با صمیمی ترین شهرهای دنیا

می گویند آدمی بنده محبت است و از سوی دیگر گردشگر بنابه طبیعتش شخصیتی برون گرا داشته و میل به ارتباط با انسان های دیگر دارد. بنابراین رفتار مناسب و مهربانانه افراد محلی در شهرهای توریستی عامل مهمی در تجربه سفر گردشگران محسوب می شود. حتی اگر تمام امکانات مهیا باشد اما گردشگران خاطره خوشی از برخورد و نحوه رفتار ساکنان شهرها، فروشندگان، متصدیان هتل و … سایر افراد محلی شهر نداشته باشند، نمی توانند آن سفر را به عنوان یک خاطره به یادماندنی و خوش در خاطرات شان ثبت کنند.

مطالب مرتبط:
با دوستانه ترین شهرهای دنیا آشنا شوید (بخش دوم)
تجربه صلح و آرامش در کشورهای امن

ما در این مطلب می خواهیم شهرهایی که مهمان نوازترین اهالی را دارد که همواره آغوش شان برای مسافران و گردشگران باز است، به شما معرفی نماییم.

  • کویینزتاون – نیوزیلند

کویینزتاون منطقه ای در جنوب نیوزیلند است و از بهترین مکان ها برای انجام ورزش های آبی و ماجراجویی می باشد. کویینزتاون هر ساله در فصل های اسکی یا شنا، هزاران توریست را از سراسر جهان به خود جلب می کند.
زیبایی طبیعی این منطقه وصف نشدنی است و امکاناتی در آن وجود دارد گردشگران در آن احساس راحتی می کنند. علاوه بر همه اینها، کویینزتاون مردمان مهربانی دارد. به عنوان مثال اگر شنیدید که یک راننده برای رساندن یک گردشگر به هتلی که چند خیابان آن طرف تر است، ساعت ها ترافیک سنگین را تحمل کرده است و حتی یک اخم هم نکرد، تعجب نکنید.

  • چارستون – آمریکا

چارستون که در ایالت کارولینای آمریکا واقع شده است، شهری بسیار دوست داشتنی است که از صبح تا غروب از پیاده روی در آن لذت برد. این شهر زیبا و دوست داشتنی که مردمانش رفتاری بسیار گرم و صمیمانه ای دارند مکان مورد علاقه بسیاری از گردشگران حرفه ای دنیا می باشد. همه چیز در چارستون طوری طراحی و ساخته شده اند که گردشگر در آن راحت و امن باشند و هرچه می خواهد به راحتی در اختیارشان قرار بگیرد، این منطقه با اینکه بافتی شهرستانی دارد اما به سرعت در حال رشد و توسعه می باشد.

چارستون، آمریکا
  • دوبلین – ایرلند

دوبلین محلی است که ساکنانش آن را به یک شهری بسیار دوست داشتنی تبدیل کرده اند. در تمام مناطق شهر، گردشگران و مردمان محلی با هم در رستوران ها غذا می خورند و گویا همه دور هم جمع شدند تا زیبایی های زندگی را جشن بگیرند. بارها از توریستان دوبلین شنیده ایم که تا به حال شهری با چنین رستوران ها و نوشیدنی های خاص و مردمانی به این خونگرمی نرفته اند. ایرلندی ها همیشه دوستدار تفریح و سرگرمی هستند و همیشه لبخندی به روی لبهایشان است. اگر علاقمند هستید با آداب مردمان مناطق مختلف دنیا آشنا شوید دوبلین بهترین منطقه برای شماست. ساکنان این شهر حتی بهتر از کتاب ها به شما را راهنمایی می کنند. برخی عقیده دارند این مردمان خوش رفتارترین انسان های دنیا هستند.

مسافران سیدنی پس از بازدید از این شهر اغلب به این باور می رساند که هیچ شهری در جهان نمی تواند با این شهر رقابت کند. سیدنی شهری ساحلی با مناظر فوق العاده است که سال گذشته ( ۲۰۱۵ ) به عنوان برترین شهر جهان برگزیده شد. مردمان استرالیا آن قدر میهمان نواز و مهربان هستند که اگر ببینند گردشگری در گوشه ای نشسته و دچار مشکل شده حتما توقف کرده، به او کمک می کنند و تا اطمینان از حل شدن مشکل، او را تنها نمی گذارند. حتی اگر گردشگری از آن ها درباره هتل و مناطق گردشگری راهنمایی بخواهد، بهترین توصیه ها را به گردشگران می کنند. ساکنان سیدنی علاوه بر میهمان نوازی، چهره های شادابی دارند که بر زیبایی این شهر افزوده و سیدنی را به محلی تبدیل کرده که خیلی از افراد آرزوی زندگی در آن را دارند.

سیدنی
مقاصد برتر گردشگری در فصل بهار
مقاصد برتر گردشگری در فصل بهار
سفر به تایوان و ناشناخته هایش + ویدئو
سفر به تایوان و ناشناخته هایش + ویدئو
گشت گذار در جزیره بالی
گشت گذار در جزیره بالی
بهترین موزه های تانزانیا که باید دید
بهترین موزه های تانزانیا که باید دید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code