بهترین زمان سفر به نروژ کی است؟

بهترین زمان سفر به نروژ

احتمالا در پاسخ بدون این که هیچ فکری بکنید خواهید گفت نروژ در تمام طول سال زیبا است. اما بسته به چیزی که شما به دنبالش هستید ممکن است بهترین زمان سفر به نروژ برای شما متفاوت با سایرین باشد. در ادامه الی گشت جزیئات تمام فصل های سال کشور نروژ به خصوص دمای هوا و رویدادهای طبیعی آن را بررسی کرده است. بنابر این اگر تصمیم دارید در آینده به نروژ سفر کنید برای تصمیم گرفتن راجع به زمان آن و وسایلی که لازم است همراه خود ببرید ادامه مطلب را بخوانید. در نظر داشته باشید که کشور نروژ به نه نوع مختلف آب و هوایی تقسیم می شود و تقریبا نیمی از آن در بالای دایره قطب شمال قرار دارد، بنابراین آب و هوا می تواند به طور قابل توجهی با توجه به این که شما در کدام قسمت آن هستید (۲۰ درجه سانتیگراد) متفاوت باشد.

بهترین زمان سفر به نروژ

زمستان (دسامبر- ژانویه – فوریه)

مطاب مرتبط:
سفر به تروندهایم سومین شهر بزرگ نروژ
گشت و گذار در السوند، شهر زیبای نروژ

همه چیز در ماه دسامبر شبیه به جشن و نور است. مردم در حال آماده کردن خود برای برگذاری عید پاک هستند و می توانید غذاهای مخصوص کریسمس را همه جا پیدا کنید.

ماه ژانویه سردترین و تاریک ترین ماه سال است.  حتی در بخش جنوبی کشور، در شهرهایی مانند اسلو و برگن، خورشید حدودا ۳ بعد از ظهر غروب می کند، بنابراین شما بیش از شش ساعت نور روز را دریافت نخواهید کرد. در این مدت اگر به سمت شمال سفر کنید و به جایی برسید که خورشید در تمام طول روز طلوع نمی کند می توانید نورهای خیره کننده و زیبای شب های قطب را ببینید.

اگر شما کسی هستید به سرما و تاریکی اذیتتان نمی کند و به آن علاقه مندید به شهرهای شمالی مانند ترومسو سفر کنید. در ماه ژانویه در شهر ترومسو جشنواره بین المللی فیلم ترومسو و فستیوال نورهای قطبی برگزار می شود.

زمستان

اگر به اسکی علاقه مندید بهترین زمان سفر به نروژ برای شما ماه فوریه است. البته فصل اسکی از ماه نوامبر آغاز شده و تا اواخر ماه آوریل ادامه می یابد.  اما در ماه فوریه برف بیشترین ضخامت را دارد و نور روز افرایش یافته است. (حدود ۹ ساعت در مناطق جنوبی کشور) که یعنی می توانید زمان بیشتری را با برف ها سپری کنید. چندین فستیوال مشهور نیز در سراسر کشور برپا می شود. همچنین اگر علاقه مند به تماشا شفق قطبی هستید می توانید در این ماه از تماشای آن لذت ببرید.

میانگین بارش باران: ۱۲ روز

میانگین دما:  ۳- درجه سانتی گراد

بهار

بهار (مارس – آوریل – مه)

در ماه مارس خورشید به این سرزمین باز می گردد. در این ماه زمان تابش خورشید در اسلو به ۱۳ ساعت در روز افرایش می یابد و مانع از تغییر زمان می شود. خورشید تغریبا ساعت ۷:۳۰ بعد از ظهر غروب می کند. در واقع ماه مارس اولین ماه سال است که خورشید در ناحیه سوالبار می درخشد و همزمان به آن یک فستیوال برای جشن گرفتن این واقعه برپا می شود. اما خورشید هنوز گرم نشده و هوای نروژ همچنان سرد است.

در ماه آوریل کم کم برف ها شروع به آب شدن می کنند و بارش باران آغاز می شود. دمای هوا افزایش می یابد اما به شما توصیه می شود که لباس گرم بپوشید و همراه خود داشته باشید چرا که ممکن است هوا ناگهان سرد شود بخصص اگر نزدیک آب هستید. در این ماه وزش باد نیز شدید است بنا بر این ممکت است چتر جوتبگوی نیازتان نباشد. پس حتما بارانی همراه داشته باشید. احتمالا ما آوریل بهترین زمان سفر به نروژ خواهد بود.

در ماه مه در سراسر کشور نروژ جشن برپا می شود. روز ۱۷ این ماه روز ملی نروژ است و همه لباس های سنتی کشورشان را می پوشند، وافل می خورند و در راهپیمایی باشکوه شرکت می کنند. فرقی نمی کند کدام شهر را برای اقامت انتخاب کنید همه چیز زیبا و باشکوه خواهد بود. البته بزرگ ترین راهپیمایی در شهر اسلو، جایی که خانواده سلطنتی هستند برگزار می شود.

میانگین بارش باران: ۱۷ روز

میانگین دما: ۹ درجه سانتی گراد

تابستان

تابستان (ژوئن – ژوئیه – آگوست)

این فصل گرم ترین زمان سفر به نروژ است. در اواخر ماه ژوئن تا اوایل آوگوست دمای هوا تا حدود ۳۰ درجه سانتی گراد افزایش می یابد و چند روز خورشید اصلا غروب نمی کند. در روز ۲۳ ماه ژوئن نروژی این ها با آتش بازی این واقعه را جشن می گیرند. یکی از اندک فستیوال های که از قرون وسطی باقی مانده است. ماه ژوئیه زمان تعطیلات رسمی این کشور است و اغلب نروژی ها در این مدت به سفر می روند.

خورشید ۴ صبح طلوع می کند و تا ساعت ۱۰ شب در آسمان می ماند. در این مدت می توانید در سواحل زیبای نروژ شنا کنید، موج سواری کنید یا در فستیوال های هیجان انگیز شرکت کنید. ماه آگوئست کم کم حال و هوای پاییز می آید وی می تواند کمی خنک تر از آن شود که شما انتظارش را دارید. اما به خاطر زنده نگهداشتن تابستان چندین فستیوال در سراسر کشور برگزار می شود.

میانگین بارش باران: ۱۸ روز

میانگین دما: ۱۶ درجه سانتی گراد

پاییز

پاییز (سپتامبر- اکتبر- نوامبر)

جالب ترین زمان سفر به نروژ می تواند ماه سپتامبر باشد به خصوص اگر قصد اقامت در اسلو را داشته باشید. رویدادهای مختلف مانند Culture Night در شهر برپا می شود وموسسات فرهنگی شهر ساعات کار خود را تا پاسی از شب تغییر می دهند و رویدادهای فرهنگی منحصر به فردی را به نمایش می گذارند. اگر عاشق غذا خوردن هستید ماه اکتبر آخرید ماه سال است که می توانید قارچ ها خوشمزه نروژی را امتحان کنید.

هر چه روزها کوتاه تر شوند فعالیت های روزانه نیز کاهش می یابند. از ماه اکتبر کم کم شانس دیدن شفق قطبی را خواهید داشت. ماه نوامبر فصل شب های نورانی قطبی رسما آغاز می شود. در شهرهایی مانند اسلو خورشید ساعت ۳ عصر غروب می کند. در نواخحی قطبی نیز اصلا طلوع نمی کند. اگر اهل تاریکی و سرما هستید می تواند تجربه متفاوت و جالبی برای شما باشد.

میانگین بارش باران: ۱۵ روز

میانگین دما: ۱۶ درجه سانتی گراد

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code