alexaa

چکیده ۱۰سال تجربه سفر در ۲۵ نکته (بخش دوم)

تجربه های شنیدنی یک گردشگر از سفرهایش

برخی از اتفاقاتی که در سفر های ما اتفاق می افتد، نمی توانیم جلوی آن را بگیریم. با این که شاید به خیال خود تمرکز بسیاری کرده باشیم تا از اشتباهات کوچک و بزرگ در حین سفر بپرهیزیم. این در حالی است که می توانیم با یک برنامه ریزی درست و دقیق این اشتباهات را به حداقل ممکن برسانیم. در زیر چند نکته از جمع ۲۵ نکته را که از سفرهایم به اقصی نقاط جهان به دست آورده ‌ام، در اختیارتان قرار می ‌دهم.

مطالب مرتبط:
چکیده ۱۰سال تجربه سفر در ۲۵ نکته (بخش اول)
چگونه حرفه ای سفر کنیم؟

لباس های‌ اضافی به همراه داشته باشید

لباس‌ های کوچک و ضروری معمولاً حجم کمی دارند و به راحتی در چمدان جای می‌ گیرند. به این ترتیب، می ‌توان چند عدد لباس اضافی نیز با خود به همراه داشت. همچنین این لباس ‌ها به راحتی قابل شستشو و خشک شدن هستند و مشکلی ایجاد نمی‌کنند.

قبل از سفر در مورد برداشتن لباس‌ های متنوع فکر کنید

گاهی اوقات بر اثر تنبلی در آخرین لحظات چمدانم را برای سفر می ‌بستم و حالا با نگاه کردن به عکس‌هایم می‌ بینم که لباس ‌ها همگی سیاه و سفید یا خاکستری هستند. بنابراین لازم است که قبل از سفر در مورد لباس ‌هایی که برمی ‌دارید خوب فکر کنید.

لباس در سفر

نکاتی که در سفرهای خارجی باید مد نظر داشته باشید

به همراه داشتن وسایل برقی مورد نیاز، داروها، مسواک و یک دست لباس اضافی برای سفر اهمیت زیادی دارد. به همراه داشتن لباس شنا هم ایده خوبی است؛ به ویژه اگر قصد دارید که به کنار ساحل بروید. البته می‌توانید برخی از این لوازم را در سفر بخرید، امّا، اگر بتوانید آنها را با خود به همراه داشته باشید در هزینه ‌های سفر صرفه‌ جویی می کنید.

در مورد کرایه حمل و نقل عمومی سوال کنید

این ایده خوبی است که در مورد کرایه وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس در جاهای مختلفی که به آنجا مسافرت کرده‌اید، تحقیق کنید تا با مشکل مواجه نشوید. این درس را من از سفرم به جمهوری دومینیکن آموختم که بدون پرس و جو درباره کرایه وسایل نقلیه از آنها استفاده کردم و با مشکل مواجه شدم.

حمل و نقل

لوسیون خود را به همراه داشته باشید

به همراه داشتن لوسیون امر مهمی است؛ چرا که معمولاً مرطوب‌کننده‌ به ندرت در سرویس‌ های بهداشتی و هواپیما یافت می ‌شوند.

حین پرواز آب کافی به بدنتان برسانید

پرواز در ارتفاع ۳۰ هزار فوتی بسیار جذاب است، امّا، باید به فکر برخی مشکلات مانند کم شدن آب بدن نیز باشید؛ به ویژه در پرواز‌های طولانی و زمانی که پرواز با تأخیر به اتمام می‌رسد این موضوع اهمیت زیادی می ‌یابد.

به هنگام استفاده از اینترنت وای ‌فای عمومی و رایگان مراقب باشید

زمانی که از اینترنت وای ‌فای مکان‌ های عمومی مانند فرودگاه ‌ها استفاده می‌کنید، حتماً مراقب باشید که به حساب ‌های بانکی خود وارد نشوید و از وارد کردن هر گونه کلمه عبور اکانت ‌های شخصی خود پرهیز کنید.

موبایل

شماره اتاق و آدرس هتل ‌تان را در گوشی خود ذخیره کنید

احتمالاً من تنها کسی نیستم که نمی‌توانم شماره اتاق و آدرس هتل محل اقامتم را به ذهن بسپارم. به همین دلیل توصیه می‌کنم که شما نیز این اطلاعات را در گوشی خود ذخیره کنید.

از بومی ‌ها اطلاعات بگیرید

همیشه مردم محلی می ‌توانند در پیدا کردن نقاط بسیار جذاب مانند بهترین کافی شاپ ها، رستوران ها، محلی برای تماشای غروب آفتاب و غیره کمک کنند. سوال کردن از بومیان درباره نوع غذا هایی که در آنجا سرو می‌شود نیز می ‌تواند به شما در انتخابتان کمک کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد