چکیده ۱۰سال تجربه سفر در ۲۵ نکته (بخش اول)

نکات آموزنده سفر از زبان یک گردشگر

پس از بیش از ده سال سفر، قطعا درس‌های زیادی آموخته‌ام، مثلاً؛ دزدیده شدن وسایلم در قطار به خاطر عدم مراقبت خودم و نمایش بازی کردن در فرودگاه برای نشان دادن اینکه من دیگر ماشین اجاره ‌ای ندارم، درس‌ های مختلفی به من آموختند. واقعیت این است که برخی از اتفاقات ناگوار که در سفر رخ می‌ دهد، قابل اجتناب هستند و برخی از آنها بخشی از سفر هستند و نمی ‌توان آنها را از بین برد. نکته مهم این است که، شما به سادگی نمی ‌توانید برای همه چیز در سفر برنامه ‌ریزی کنید. با این حال، در نظر داشتن چند نکته، به انجام سفری آسانتر کمک می ‌کند. به همین دلیل، در زیر ۲۵ نکته را که از سفرهایم به اقصی نقاط جهان به دست آورده ‌ام، در اختیارتان قرار می ‌دهم. با الی گشت همراه باشید تا این نکات را بخوانیم.

مطالب مرتبط:
در اولین تجربه سفر به چه نکاتی باید توجه کرد؟
با مرور این نکات آسوده سفر کنید
تجربه های سفر

انعطاف پذیری

معمولاً همواره زمانی که برنامه ‌ریزی ‌ها در سفر درست پیش نمی ‌رود، افراد به شدت ناراحت می ‌شوند و به همین دلیل صبر در سفر بسیار مهم است.

داشتن لیست وسایل مورد نیاز

حدود یک هفته یا بیشتر قبل از هر سفر، لیستی از وسایلی که لازم دارید را مشخص کنید تا چیزی را فراموش نکنید. من بعد از سفرهای مختلف آموخته ‌ام که هر آنچه به ذهنم می ‌رسد را باید بنویسم تا فراموش نکنم.

یادگیری اصطلاحات رایج زبان های محلی

یادگیری کلماتی مانند “لطفا”، “متشکرم” و “متاسفم” در زبان محلی جایی که قصد دارید به آنجا سفر کنید کار ساده ‌ای است و در ضمن بسیار به شما در سفر کمک می‌کند. همچنین برخی کلمات که خودتان فکر می‌ کنید به آنها نیاز خواهید داشت را بیاموزید.

باتری اضافی برای دوربین فراموش نشود

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که بخواهید یک عکس تاریخی از غروب خورشید بگیرید و متوجه شوید که باطری دوربین ‌تان تمام شده است. تجربه بدی است و من بر اثر سفرهای متعددی که رفته ‌ام و تجربیاتی که دارم همواره سه باطری اضافی با خود به همراه دارم تا با این مشکل مواجه نشوم.

به همراه داشتن پارچه‌ای بزرگ

به همراه داشتن یک پارچه بزرگ، چیزی شبیه حوله، پرده و… می‌تواند کارآیی زیادی برای شما در سفر داشته باشد، مثلاً، در مواقع نیاز می‌ توانید آن را به دور خود بپیچید و به عنوان لباس از آن استفاده کنید.

داشتن بیمه سفر

مراجعه به پزشک در یک سفر می‌ تواند مبلغ قابل توجهی از بودجه شما را از بین ببرد. به همین دلیل خوب است که قبل از سفر، بیمه مسافرتی خریداری نمایید تا در برابر این مشکل ایمن باشید.

تهیه فتوکپی از مدارک مهم

یادم می ‌آید که در اوایل بیست سالگی ‌ام زمانی که به یک سفر رفته بودم، داشتن فتوکپی از پاسپورتم خیلی زیاد به من کمک کرد. البته بعدها تنبلی کردم و دیگر از مدارک مهمم کپی نگرفتم. در همین ارتباط، خاطره‌ دیگری دارم و آن اینکه، همین اواخر دوستم در فرودگاه پاسپورتش را گم کرده بود و چون فتوکپی نداشت، این موضوع برایش دردسرساز شد. به او گفته شد که اگر یک کپی از پاسپورتش به همراه یک عکس اضافی داشت، اجازه سفر به او داده می‌شد، امّا، بر اثر نداشتن کپی و البته عکس، یک جریمه ۲ هزار دلاری پرداخت و یک هفته در اروپا ماند. به همین دلیل من همیشه یک کپی از مدارک مهم همراه دارم.

خوشمزه ترین ها در خیابان های سنگاپور
با انداختن یک سکه در این فواره، به رم می آیید
راهنمای دریافت سیم کارت ارمنستان
چطور برای سفر ۳ روزه به اینترلاکن برنامه ریزی کنیم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code