بلیط هواپیما

جاذبه های فرهنگی پاتایا

پاتایا و آثار تاریخی

اگر تنها هدف شما از سفر به پاتایا، اقامت در محیطی کاملا آرام و بدون حضور دیگران و تاب خوردن در ننوهای ساحلی در سکوت مطلق است، بهتر است برنامه سفر خود به پاتایا را کنسل کنید. پاتایا، یک مرکز گردشگری بسیار مشهور در سراسر دنیا است که سالانه بیش از ۱۰ میلیون گردشگر به آن مراجعه می کنند. اگر چه برخی موارد حاشیه ای سبب شده تا نام این شهر در بین گردشگران مترادف با معانی خاصی باشد، اما باید پذیرفت که در سال های اخیر مسوولان گردشگری پاتایا تلاش کرده اند تا این شهر را به یک مرکز فرهنگی مهم تبدیل کنند که اصلی ترین جاذبه های آن را می توان رستوران ها و کافه های متعدد و متنوع، مراکز خرید و پاساژهای بسیار بزرگ و … دانست. در سال های اخیر شاهد رشد جاذبه های فرهنگی و خانوادگی در این شهر و تاسیس رستوران های بین المللی متعددی هستیم که نشان از تغییر سیاست های مسوولان گردشگری این شهر دارد. با الی گشت همراه باشید تا آثار فرهنگی پاتایا را مرور کنیم.

مطالب مرتبط:
در پاتایا، روی آب خرید کنید
رامایانا، هیجان انگیزترین پارک آبی پاتایا
pattaya attractions

این شهر در نزدیکی خلیجی به نام (AoPattaya)  که به شکل هلالی در حاشیه دریا قرار دارد، ساخته شده و یکی از قدیمی ترین تفرج گاه های دریایی تایلند محسوب می شود که مراکز تفریحی آن در سال ۱۹۶۰ میلادی تاسیس شد. از آن روزگار تا امروز بخش های شمالی پاتایا (PattayaNeua)  بیشتر به دلیل دارا بودن مراکز خرید و بازار شهرت داشته و بخش پاتایای جنوبی (Pattaya Tai) به دلیل وجود کافه ها، کلوپ ها و … شهرت دارد. یکی از مشهورترین سواحل بخش جنوبی پاتایا (Hat Dongtan) بوده و بخش (Naklua ) در ساحل (Wong Amat) واقع در شمال پاتایا دارای محیطی آرام تر و خلوت تر است. البته برای دیدن بهترین سواحل این منطقه باید به (KoSamae San) رفت که جزیره ای کم عرض و بسیار مناسب برای شنا و زیر آبی به کمک لوله های تنفسی که خارج از سطح آب قرار دارند(snorkelling) محسوب می شود. ساحل (Hat Nahng Ram) نیز از دیگر سواحل خوب پاتایا است که در فاصله ۳۵ کیلومتری جنوب این شهر قرار دارد.

Pattaya Beach

تماشای بنای مذهبی تمام چوبی

ساختمان (Sanctuary of Truth) به معنی محراب حقیقت، یکی از عجیب ترین بناهای جهان محسوب می شود که در ساخت آن، تنها و تنها از چوب استفاده شده و حتی میخ آهنی نیز در ساختمان آن وجود ندارد. این بنا رو به اقیانوس و دارای منظره و چشم اندازی بی نهایت زیبا بوده و نام این مجموعه یعنی محراب حقیقت را می توان بهترین توصیف برای نمای زیبای این مجموعه محسوب کرد. این بنا یکی از مهم ترین بناهای  فرهنگی و مذهبی پاتایا به شمار می رود. ساخت و تاسیس این بنای خارق العاده مدیون فردی به نام (LekViriyaphant) است که یک میلیونر تایلندی محسوب می شود که با هدف جلوگیری از زوال و انقراض سبک سنتی و باستانی معماری تایلندی، این بنا و آثار مشابه دیگری را (در نزدیکی بانکوک) تاسیس کرد. در این سازه تمام چوب ها با دست تراشیده و بریده شده اند و در ساخت آن فقط از روش های سنتی استفاده می شود. ساخت این مجموعه در سال ۱۹۸۱ آغاز شده و هنوز به پایان نرسیده است.
تمامی بخش های بیرونی این بنای چوبی به ارتفاه ۱۰۵ متر  با تصاویر و تندیس های اساطیر و شخصیت های اسطوره ای و مذهبی جنوب و شرق آسیا تزئین شده است. در حقیقت این بنا را می توان تجسم شکوه، عظمت و اتحاد فرهنگ ها و مذاهب مختلف شرق و جنوب شرقی آسیا محسوب کرد که در زیر یک سقف گرد هم آمده اند. برای دیدن این بنا باید به طور اجباری در قالب تورهای آن شرکت کنید که هر سی دقیقه یک بار وارد بنا می شوند. نمایش سنتی تایلند هر روز در ساعات ۱۱ و نیم صبح و ۳ و نیم بعد از ظهر انجام شده و شما در سفر به پاتایا به راحتی با اجاره تاکسی یا موتورهای مسافربر و با پرداخت ۵۰ تا ۷۰ بات می توانید به این ساختمان بروید. این مکان در فاصله ۱ کیلومتری پائین (Soi 12 off ThNaklua) و سه کیلومتری مرکز شهر قرار دارد.

Pattaya
ماجراجویی در تایلند
ماجراجویی در تایلند
معرفی هتل ۴ ستاره نووتل ریزورت در پوکت
معرفی هتل ۴ ستاره نووتل ریزورت در پوکت
چطور سفری تفریحی و ۷ روزه به تایلند را برنامه ریزی کنیم؟
چطور سفری تفریحی و ۷ روزه به تایلند را برنامه ریزی کنیم؟
معرفی هتل دریم بانکوک | ۵ ستاره
معرفی هتل دریم بانکوک | ۵ ستاره