شنا در این سواحل ممنوع!

خطرناک ترین سواحل دنیا

بسیاری از خطرناک ترین سواحل دنیا در طول تابستان همچنان خیلی از توریست ها را به خود جذب می کند. در واقع، در تابستان ها بسیاری از سواحل دنیا پر از توریست ها و مردمی می شود که برای تفریح، شنا و موج سواری می آیند، اما بعضی از این سواحل می تواند خطرهای بی شماری را برای شما به همراه داشته باشد. براساس آمارهایی که در تابستان امسال منتشر شده است، لیستی از خطرناک ترین سواحل دنیا را مشخص کرده اند که به دلایل متعدد برای شنا یا موج سواری و دیگر تفریحات آبی مناسب نیستند. در این مطلب الی گشت، خطرناک ترین سواحل برای شنا و موج سواری را خواهید خواند.

سواحل آفریقای جنوبی-نکات سفر به آفریقای جنوبی
مطالب مرتبط:
غیر عادی ترین ساحل دنیا: ساحل سیاه هاوایی!
خطرناک ترین گذرگاه جهان+ تصویر
هاوایی، بهترین مکان برای تماشای فوران های آتشفشان + ویدیو

اگر همیشه برای فصل تابستان برنامه سفر به مناطق ساحلی را به همراه خانواده خود دارید، بهتر است قبل از برنامه ریزی با خطرناک ترین سواحل دنیا آشنا شوید تا در نهایت به نقاط امن تر بروید. با این وجود این نکته را در نظر بگیرید که بسیاری از سواحل امن هستند تنها در صورتی که شما نیز موارد ایمنی را رعایت کنید و به نکات ایمنی که بر روی تابلوهای نصب شده در سواحل زده شده است توجه کنید.

ساحل اسمیرنا جدید، فلوریدا | NEW SMYRNA BEACH, FLORIDA

این ساحل دست نخورده و بکر فلوریدا یک راز پنهان دارد: این مکان، خانه ای برای کوسه های شیطان است. در حقیقت در این ساحل بیشتر از تمام سواحل دنیا کوسه زندگی می کند. تازگی آماری که از این ساحل ارائه شده، می گوید که بیشتر از ۲۴۰ بار حمله کوسه به شناگران و موج سواران در این ساحل اتفاق افتاده است. این ساحل فلوریدا مکانی برای کوسه های جوان نر است که به دنبال غذا به این منطقه می آیند. با اینکه بسیار از حملات کوسه ها توسط کوسه های جوان و بیشتر برای یادگیری آن ها در شکار اتفاق افتاده است و هیچ یک مرگبار نبوده است اما به هر حال این مکان را به خطرناک ترین سواحل دنیا تبدیل نموده است.

ساحل فلوریدا

ساحل سکند، آفریقای جنوبی | SECOND BEACH, SOUTH AFRICA

ساحل سکند در آفریقای جنوبی رتبه اول را در بین تلفات جانی حملات کوسه به شناگران دارد. بنابراین در این مورد این شناگران و ورزشکاران هستند که باید مراقب خود بوده و وارد آب نشوند. در طول پنج سال گذشته بیش از ۸ مرگ و میر ناشی از جملات کوسه در این ناحیه گزارش شده است. در این ساحل آفریقای جنوبی پر از کوسه بزرگ گاوی است که به دنبال شکار در این ناحیه می چرخند. کوسه های بزرگ گاوی از پرخاشگرترین و خطرناک ترین نوع کوسه ها هستند که حتی در آب های شیرین نیز می توانند شنا کنند. در نتیجه در هیچ کدام از این آب ها شما از این نوع کوسه در امان نخواهید بود. ما شنا در خطرناک ترین سواحل دنیا را مخصوصا در ساحل سکند آفریقای جنوبی اصلا به شما پیشنهاد نمی کنیم.

خطرناک ترین سواحل دنیا

ساحل کیلائو، هاوایی | KILAUEA BEACH, HAWAII

ساحل کیلائو ساحلی زیبا اما با خطرات پنهان است. به نوعی می توان آن را دیوی در لباس فرشته نام داد. آب این ناحیه بسیار کم عمق و شفاف است و در کنار یک کوه آتشفشانی قرار گرفته است. این ساحل کم عمق دارای جریان های قوی زیرآبی است. بنابراین هر روز در این ساحل اتفاقی رخ می دهد. آتشفشان نزدیک ساحل، گدازه های گرم را به درون آب رها می کند و شناگران به دلیل ناآگاهی از این موضوع زخمی می شوند و حتی گاهی می میرند.

خطرناک ترین سواحل دنیا- سواحل هاوایی

جزیره سنتینل شمالی، هند | NORTH SENTINEL ISLAND BEACH, INDIA

این جزیره در هند متعلق به یک قبیله بومی و بدوی که از قرون باستان در آن زندگی می کنند و چرا می گوییم که اینجا جزو خطرناک ترین سواحل دنیا است؟ هر غریبه ای را که پا به ساحل این جزیره می گذارند را می کشند. در واقع هیچ کس نتوانسته است زنده از این جزیره برگردد. تصویری که در زیر می بینید، تصویر هواپیمایی است که از بالای این جزیره پرواز کرده است تا تصاویری از این قبیله تهیه کند. از آنجایی که این قبیله هنوز از تیر و کمان استفاده می کنند، پس در مدارک به دست آمده می توانید تیرهای آن ها را ببینید. در زیر شکم و باله های این هواپیما بیش از ۱۰۰ تیر می  بینید که تنها در مدت زمان ۲۰ دقیقه بر بالای این جزیره پرواز کرده است. اگر قصد سفر به هند را دارید می توانید با کمک و راهنمایی های بخش فروش الی گشت و یا با لینک های زیر، بلیط هواپیما و هتل خود را در هر شهری که می خواهید خریداری کنید.

جزیره خطرناک هند

ساحل جزیره قلب، استرالیا | HEARD ISLAND BEACH, AUSTRALIA

اگر چه این جزیره متعلق به استرالیا است، اما در حقیقت به قطب جنوب نزدیک تر است. جزیره قلب، جزیره ای کوچک و بسیار زیباست که خانه هزاران پنگوئن است و آب و هوای خشن و خطرناک اقیانوس قطب جنوب آن را تبدیل به جزیره مرگ کرده است. اگر چه افراد اندکی پا به این جزیره می گذارند، با این وجود، آن را جزو خطرناک ترین سواحل دنیا در نظر گرفته ایم. در این جزیره یک مرکز تحقیقاتی کاملا مجهز برای دانشمندان وجود دارد. با این حال حقیقت ماجرا این است که آمار مرگ و میر دانشمندان بر اساس حوادث در این جزیره بیشتر از دانشمندانی است که در آن زندگی می کنند.

جزیره قلب استرالیا

ساحل تامارا، استرالیا | TAMARAMA BEACH, AUSTRALIA

ساحل تامارا یکی از پر طرفدارترین و معروف ترین سواحل در خارج شهر سیدنی است که در بین توریست ها و گردشگران بسیار محبوب است. با این وجود این ساحل محبوب، رازی مرگبار را با خود به همراه دارد. جریان های خشنی که به سمت شکاف ها و درزهای سنگی جریان دارند و قسمت های خشن ساحل، آن را برای شنا کردن نامناسب نموده و نمی توانید به راحتی و بدون هیچ حادثه ای در آن شنا کنید. این ساحل استرالیا یکی از خطرناک ترین سواحل دنیا است که گارد ساحلی بسیار فعالی دارد.

ساحل تامارا استرالیا

ساحل بیکینی آتول، جزایر مارشال | BIKINI ATOLL BEACH, MARSHALL ISLANDS

این ساحل زیبا و شنی ماسه ای و خشک تقریبا خالی باقی مانده است. به همین خاطر کشور ایالات متحده آمریکا در طی دهه های ۴۰ و ۵۰ میلادی از این موضوع سواستفاده کرد و بیشتر از ۲۳ بمب هسته ای را در این جزیره آزمایش نمود تا تکنولوژی سلاح های جدید خود را امتحان کند. در نتیجه تشعشعات هسته ای در این جزیره و بقایای زباله های هسته ای ساحل بیکینی آتول یکی از خطرناک ترین سواحل دنیا شناخته شده است که حداقل تا ۶۰ سال آینده پاک نخواهد شد.

منبع: jetlaggin.com

تالاب چغاخور نگینی بی مانند در طبیعت چهارمحال و بختیاری
تالاب چغاخور نگینی بی مانند در طبیعت چهارمحال و بختیاری
اینجا سرزمین چشمه های آب گرم است!
اینجا سرزمین چشمه های آب گرم است!
۱۰ نکته برای امنیت بیشتر در ورزش های آبی
۱۰ نکته برای امنیت بیشتر در ورزش های آبی
برای دیدن این موزه در جزایر قناری باید غواصی کنید!
برای دیدن این موزه در جزایر قناری باید غواصی کنید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code