بلیط هواپیما

در سفر چه فعالیت و خورد و خوراکی داشته باشیم؟(بخش سوم)

پرخوری در سفر

پرخوری در سفر ممنوع

شما در سفر خود ممکن است که به دلیل عدم دسترسی به سوپرمارکت‌ های همیشگی محل زندگی خود و همچنین کلاس‌ های آمادگی جسمانیتان، خود را در یک رستوران در حال خوردن غذاهای چاق‌کننده بیابید. همچنین ممکن است که برنامه ‌ریزی منظم و روزانه تان برای ورزش به علت حضور در هواپیما یا اتوبوس برای چند ساعت متوالی با اختلال روبرو شود. مهم نیست که از میان رژیم‌ های گیاه‌ خواری، رژیم ‌های خام‌ خواری، رژیم‌ هایی با کربوهیدرات پایین و رژیم ‌هایی با چربی پایین، کدام مورد را رعایت می ‌کنید؛ در هر حال شانس این‌که در سفرهای خود مجبور به شکستن این رژیم شده باشید، بسیار زیاد است. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
در سفر چه فعالیت و خورد و خوراکی داشته باشیم؟(بخش اول
در سفر چه فعالیت و خورد و خوراکی داشته باشیم؟(بخش دوم

مسیرهای ویژه دویدن در کشتی‌ های مسافرتی

سفرهای دریایی با کشتی ‌های مسافرتی یا به‌ اصطلاح کروز با لقب دژهای پرخوری شناخته می‌ شوند زیرا در آن ‌ها تقریبا در هر ساعتی از شبانه‌ روز می ‌توانید به غذا دسترسی داشته باشید. خوشبختانه بیشتر کشتی ‌ها در میان لیست بلند بالای غذاهایی مانند پیتزا، ماکارونی ‌های پر از سس و بوفه‌ های بستنی خود گزینه ‌هایی سالم ‌تر و سبک ‌تر نیز ارائه می ‌کنند که این گزینه ‌ها چربی و سدیم و حتی کربوهیدرات‌ های کمتری دارند. شرکت ‌های Royal Caribbean، Carnival، Holland America و بسیاری از خطوط سفرهای دریایی دیگر، چربی ‌های ترانس را به‌ صورت کامل از رستوران‌ های خود حذف کرده ‌اند. حتی در منوی رستوران بسیاری از کشتی ‌ها می ‌توانید گزینه ‌هایی برای خوردن غذاهای گیاهی و سایر گزینه‌ های سالم را به ‌صورت کاملا مشخص و مجزا بیابید.

کشتی ‌ها علاوه بر ایجاد مشکل پرخوری، با وسوسه دراز کشیدن در کنار استخر به‌ جای فعالیت ‌های ورزشی نیز همراه هستند. با این‌ وجود اگر انگیزه کافی دارید، در کشتی‌ های امروزی دلیلی برای ورزش نکردن وجود ندارد. تقریبا تمامی کشتی ‌های مدرن حداقل به باشگاه ‌های بدن‌ سازی و مسیرهای مخصوص دویدن مجهز هستند و در برخی از آن‌ ها حتی کلاس ‌های آمادگی جسمانی (مانند یوگا، ایروبیک و غیره) نیز برگزار می ‌شود. مسافران می‌ توانند در طول سفر دریایی خود از این امکانات استفاده کنند.

کشتی‌ های جدید، به ‌خصوص کشتی‌ های ناوگان دریای Royal Caribbean، تقریبا تمامی امکانات ورزشی ممکن را در خود جای داده ‌اند. این امکانات شامل مواردی مانند اسکیت روی یخ، صخره ‌نوردی، سالن بولینگ و رینگ بوکس نیز می ‌شود. با این‌ وجود ساد ه‌ترین راه برای این‌ که اندکی تمرین فیزیکی داشته باشید این است که از سوار شدن به آسانسور خودداری کرده و از  پله‌ ها استفاده کنید. بسیاری از کشتی‌ های امروزی، عرشه‌ های متعددی دارند بنابراین هنگامی‌که می ‌خواهید به محل خاصی در کشتی بروید، دویدن و بالا و پایین رفتن از پله‌ های بین دو عرشه می‌ تواند به شما در سوزاندن اندکی کالری اضافه کمک کند.

برای دریافت گزینه ‌های بیشتر در زمینه فعالیت‌ های فیزیکی و غذاهای سالم در کشتی‌ ها به مقاله چگونه در سفرهای دریایی سلامت بمانیم مراجعه کنید.

در زمینه گزینه ‌های خارج از کشتی نیز می‌ توانید در جزایر کارائیبی به‌جای استفاده از اتوبوس یا مینی ‌بوس برای جابجایی و گردش به سراغ پیاده‌ روی و یا قایق‌ سواری بروید. همچنین به ‌جای این‌که کل روز را دراز کشیده و آفتاب بگیرید، می ‌توانید به سراغ فعالیت ‌هایی مانند غواصی بروید. در طول روز فعالیت ‌های فیزیکی زیادی داشته باشید و در نهایت نیز حتی می ‌توانید در آخر شب از وعده ‌های غذایی در اتاق خود لذت بیشتری ببرید.

سفرنامه پاتایا از زبان الی گشت
سفرنامه پاتایا از زبان الی گشت
قصرهای سلطنتی زیبا در جهان(بخش اول)
قصرهای سلطنتی زیبا در جهان(بخش اول)
استانبول با ۵ غذای لذیذ خیابانی
استانبول با ۵ غذای لذیذ خیابانی
راهنمای سفر به لارناکا در قبرس
راهنمای سفر به لارناکا در قبرس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code