دو هفته ژاپن گردی (بخش سوم)

 این متن خلاصه ای از سفر دو هفته ای من به ژاپن است. بعد از فرود آمدن در فرودگاه ناریتا در حومه توکیو، ۶ روز را در توکیو، ۴ روز در کیوتو و در شهرهای ناگویا، اوزاکا و هیروشیما یک روز را گذراندم.

برای هر یک از شهرها مطالب و پیشنهادهای جداگانه ای تهیه کرده ام و سپس در مورد ژاپن و سفر به آن نظر کلی خود را نوشته ام. اما در همین ابتدا بگویم که من روشی نادرست هر چند کاربردی را برای به خاطر سپردن واحد پول ژاپن به کار بردم که در آن هر ۱۰۰ ین ژاپن معادل ۱ دلار آمریکاست. هر چند به طور دقیق تر، ۱۲۰ ین معادل ۱ دلار آمریکاست، اما وقتی اعداد را گرد می کنید بهتر می توانید حساب و کتاب داشته باشید.

مطالب مرتبط:
دو هفته ژاپن گردی (بخش اول)
دو هفته ژاپن گردی (بخش دوم)

دوچرخه سواری از هیروشیما تا شیکوکو

پارک ملی دریایی ستو به داشتن چیزی در حدود ۳۰۰۰ جزیره و جزیره صخره ای کوچک مشهور است. این مناظر را با دوچرخه سواری روی شیمانامی کایدو، مسیر مخصوص ۴۳ مایلی دوچرخه سواری که هیروشیما پرفکچر و جزیره شیکوکو را زا میان جزایر بزرگ و کوچک و با کمک ۶ پل به هم متصل می کند، از دست ندهید. مسیر به طور کلی هموار است (با چند شیب کوچ هنگام رسیدن به پل ها) و با سرعتی آرام، هفت ساعت به طول می انجامد. در ابتدا و انتهای مسیر و نیز میانه راه ایستگاه های کرایه دوچرخه وجود دارند که می توان در نقاط متعدد در طول مسیر آن ها را پس داد. سواحل، مغازه های بستنی فروشی، رستوران ها و جاذبه های گردشگری– مانند معبد چوسه ایزان کوسانجی با معماری مشهور ژاپنی، و مقبره اویامازومی با داشتن مجموعه بی نظیری از شمشیرهای سامورایی- این محل را به یکی از مراکز تفریحی اصلی ژاپن تبدیل شود.

دوچرخه سواری

با غذاهای محلی اوکیناوا عمر طولانی تری داشته باشد

اوکیناوا با فاصله ای بیش از ۱۰۰۰ مایلی از توکیو که بیش از ۵۰۰ سال تحت حکومت سلسله ریوکیو بوده است، زبان، فرهنگ و سبک غذای محلی خود را قبل از الحاق به ژاپن داشته است. در کشوری که به طول عمر بالا مشهور است، اوکیناوایی ها رتبه بالاترین طول عمر در دنیا را دارند که بیشتر مدیون به سبک زندگی فعال و رژیم غذایی پر از سبزیجات (که بیشترین آن ها در خانه ها تولید می شوند) و ماهی ها است. غذا های سنتی شامل، گُیا (خربزه تلخ)، نابرا (خیار اسفنجی)، غذاهای دریایی، سیب زمینی شیرین و چامپورو (ترکیب سرخ شده توفو، سبزیجات و دیگر افزودنی ها). بازار عمومی ماکیشی در ناها، شهر اصلی اکیناوا، نمایشگاهی از محصولات خوش آب و رنگ محلی است. اکثر رستوران ها گُیا و چامپورو، رافوته (سیرابی خوک) و دیگر غذاها از محله هایی نظیر آشیبیونا و یونانگی که هر دو در ناها واقع شده اند را سرو می کنند.

غذاهای محلی

کجا تمرین کشتی گیران سومو را ببینیم

سومو شکلی از کشتی گیری ژاپنی است که ریشه در دین شینتو و دوران ادو (۱۶۰۳-۱۸۶۷) دارد. در این بازی هدف این است که حریف را با نیروی خود به بیرون از دایره ای با قطر ۱۵ فوت هدایت کرده یا وی را مجبور به لمس زمین با استفاده از فنون کشش و زمین کوفتن کرد. تورنومنت های پانزده روزه در شهرهای توکیو، اوزاکا و فوکواکا در سطح کشور پخش مستقیم دارند؛ در توکیو، مسابقات در سالن کوکوگیکان در ماه های ژانویه، مِی، و سپتامبر برگزار می شوند. کشتی گیران معمولا باید در استبل های تمرینی (سالن های ویژه) زندگی و تمرین کنند که می توانید به صورت گروهی در زمان هایی خارج دوره مسابقات از آن ها بازدید کند.

کشتی
مسجد جامع اردبیل، یکی از قدیمی ترین مساجد ایران
مسجد جامع اردبیل، یکی از قدیمی ترین مساجد ایران
روستای خرو، روستای ماسوله ای خراسان
روستای خرو، روستای ماسوله ای خراسان
سافاری آفریقای جنوبی ، پارک های ملی کم هزینه
سافاری آفریقای جنوبی ، پارک های ملی کم هزینه
سد ایتایپو | پروژه ای عظیم در مرز برزیل و پاراگوئه
سد ایتایپو | پروژه ای عظیم در مرز برزیل و پاراگوئه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code